Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi się endomondo psuło więc w 1 części jest tylko 1 dzień i nie wszystko się zapisało. Ale 97% jest.

https://www.endomondo.com/users/19259794/workouts/778923410

 

Warto zostawić bagaże i wjechać sobie do Chata pri Zelenom plese niebieskim rowerowym szlakiem czy żółtym pieszym, to ta sama trasa. Jest to szlak górski w tatrach na który można wjechać rowerem i dojeżdżamy do ładnego jeziorka i schroniska wokół których są wielkie szczyty. 2/3 szlaku to szutrówka pod górę a 1/3 to albo wypych albo można wjechać ale ciężko bo dużo luźnych kamieni.

 

 

https://www.google.pl/maps/place/Chata+pri+Zelenom+plese/@49.2099999,20.2191889,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473e21e7bf094aff:0x94a6741603ceecf!8m2!3d49.2099964!4d20.2213776?hl=pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ale czy to ta sama trasa, którą jechał autor postu? Myślałam, że cały czas jedzie się ścieżką rowerową a u Ciebie szosa. Ruch samochodowy był tam spory?

Trasę rowerową masz od Nowego Targu do Trsteny. Potem albo masz albo nie masz. I sama sobie decydujesz czy jedziesz ulicą czy drogą rowerową często terenową lub asfaltem bo drogi rowerowej nie ma. Najgorszy odcinek z całej trasy to od łysej polany do ronda w Bukowinie gdzie na Gliczarów jechaliśmy. Po wyjeździe ze Słowacji czulem się jak bym do. Dżungli trafił, same smrodzace busy 1 za drugim. Edytowane przez atizylak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, coś źle zrozumiałam. No nic. Decyzja zapadłą, plany poczynione, za tydzień ruszam. Myślę, że widoki zrekompensują niedogodności ;)

 

Anja, niestety, drogi rowerowe na mojej trasie to:

 

- Nowy Targ - Witanowa (trzeba zjechać przed Trsteną),

- okolice Orawic - nad rzeką, z lewej strony szosy,

- okolice Liptowskiego Mikułasza,

- przed Tatrzańską Kotliną.

 

Tylko pierwszy fragment to dłuższa jazda, pozostałe niestety raczej krótkie.

 

To jednak nie znaczy, że całą resztę jedzie się na jakichś ruchliwych szosach. Tatrzańska Droga Młodości i Droga Wolności, czyli szosa wzdłuż Tatr po słowackiej stronie, właściwie cały czas mają szerokie pobocze, jakby stworzone dla roweru. Jedynym mniej przyjemnym fragmentem jest wjazd do Polski i okolice Zdziaru, gdzie robi się wąsko i kręto. I można trafić w niefajny szczyt komunikacyjny, jak pisał Atizylak.

 

Jeśli napisałem to niejasno, przepraszam. Wydawało mi się, że jasno daję do zrozumienia, że powstał na razie pierwszy etap?

 

Przy okazji - odcinek koło Nowego Targu jest także pierwszą częścią nowej trasy VeloDunajec, którą Małopolska sukcesywnie oddaje do użytku. Właśnie powstało 14 kilometrów w okolicy Tarnowa.

 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymon za szczegółowe dane :) Musiałam wrócić do Twojego pierwszego postu no i faktycznie czarno na białym napisane, że prace trwają :) Chyba zrozumiałam tak jak chciałam żeby było  :sweat: Tak czy siak brak ścieżki rowerowej na całym szlaku to jeszcze nie powód do odwołania wyprawy, tym bardziej, że same dobre opinie czytam o tej trasie.

 

Co do VeloDunajec to będzie to kiedyś fajna opcja na wyprawę do Zakopca. Super, że coś takiego powstaje. Obawiam się tylko, że w znacznym stopniu te ścieżki będą poprowadzone wzdłuż dróg głównych więc o ciszy i podróży w miłych okolicznościach przyrody jakie pokazałeś w relacji z wyprawy dookoła Tatr można zapomnieć. Poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kilometrów (tak około) wynosi cały odcinek po Słowacji?

 

Jeśli pytasz o odcinek gotowej drogi rowerowej po linii kolejowej - około 20 kilometrów od granicy PL-SK do Trsteny (Trzciany).

 

A jeśli o moją trasę, tę z linka - około 180 km (od granicy przez Liptowski Mikułasz i Szczyrbskie Jezioro do granicy).

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dla turystyki im dłuzej, tym lepiej :)

 

Z punkt widzenia Słowaka to świetnie - tworzą dłuższy, ale wygodniejszy wariant trasy, wciąż mając krótszy Drogą Wolności. Czyli mają dwie trasy wokół Tatr. I większą ofertę.

 

Choć pewnie w praktyce chodziło o to, by zaliczyć większe miejscowości, które w ten sposób zyskują też drogi dla lokalnego transportu - takie są również założenia szlaku.

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobia to w taki sposob, aby ruch samochodowy nie przeszkadzal to jestem za. Srednio podoba mi sie droga rowerowa idaca 2-4m od ulicy - patrz odcinek do Oravic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym krótkim odcinku?

 

trasa-rowerowa-przed-orawicami-tatry-201

 

droga-rowerowa-w-tatrach-tatry-2015-szym

 

droga-rowerowa-z-widokiem-na-tatry-tatry

 

 

... i tej szosie tam pod lasem?

 

Jeśli tak, to ja bym sobie życzył więcej takich. To wcale nie 2-4 metry od szosy - to raz. A dwa - to górski teren, tu najnormalniej w świecie nie ma opcji by drogę prowadzić w inny sposób. 

 

Jechałem (samochodem) tej zimy drogą z Trzciany do Nowego Kubina i dalej - czyli przyszłą kontynuacją istniejącego odcinka od Nowego Targu. To też dolina rzeki, co prawda szersza, ale tam będzie pewnie podobnie jak przed Orawicami. 

 

Moim skromnym zdaniem to bardzo dobry deal dla rowerzysty :).

 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym. Na tym kawałku jest i fajnie z dala od ulicy i koło ulicy, a ze byłem po dłuższym odcinku /zmęczenie / a ruch wtedy byl bardzo duzy -autobusy, to mnie tam krew zalewala.

Aaa, żeby uzmysłowić. . Dla mnie ideał to odcinek Czarny Dunajec -Trstena, zero samochodów w pobliżu i blogi spokój i taka nierealnosc mi się marzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć pewnie w praktyce chodziło o to, by zaliczyć większe miejscowości, które w ten sposób zyskują też drogi dla lokalnego transportu - takie są również założenia szlaku.

 

Trasa Dookoła Tatr jest tylko jedna a wszystko poza to już twórcza improwizacja. Napisał bym bez ładu i składu ale jak widzę chodzi chyba o to by wyeliminować możliwie jak najwięcej podjazdów. Inaczej można by włączyć nieokreśloną liczę miejscowości. Jak powstanie sieć tras to każdy wybierze odpowiedni dla siebie wariant. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...