Skocz do zawartości

[do 10 000 zł] MTB/ XC 27,5


dang3r

Rekomendowane odpowiedzi

Ojezusie! Co tu się właśnie wydarzyło. Dwa porównywalne rowery w podobnej cenie i takie piekło. Giant tańszy bo na tańszym amorze (nie przesądzam czy gorszym czy lepszym) i na gorszych kołach. Wybór właściwie kwestia gustu a tu takie piekło...  Dla mnie minus Cube jest taki, że sporo ich karbonowych ram pękło (nie mam konkretnych danych, tylko obserwacje, które mogą dawać mylny obraz).

 

Skoro taki cudowny jest Cube to dlaczego jest nadal tak mało popularny. W Stanach praktycznie nie obecny,

Z tego co wiem, Cube nie celuje w rynek amerykański. Z tego względu w fullach stosują zawieszenie, jakie stosują i nie muszą płacić Specowi opłat licencyjnych. Podobnie chyba jest z Canyonem...

Mało w Niemczech? Policz ile jest niemieckich marek. Jeśli co drugi Niemiec kupi rower niemieckiej marki a między niemieckie marki sprzedaż podzieli się po równo, to wciąż procentowo Cubów będzie mało. Czy to może dziwić?

 

Panowie mógłbym zdradzic cenę za Anthema 27.5 1 ale mogę za to iść za kraty  ;)

 

Erzrum nie, w nie każdej marce otrzymasz zbliżony rabat. Marże różnią się kolosalnie, do tego wiele marek "chroni" ceny.

To jak to jest z tym chronieniem cen? Dostrzegam pewien rozdźwięk między pierwszą a drugą wypowiedzią... :]

 

Dlaczego nie możesz napisać na forum publicznym, że sprzedajesz rower X za cenę Y? Dlaczego na allegro ceny wielu rowerów mają ujednolicone rabaty, np. max. 15%? Dlaczego gdy ostatnio sprawdzałem ceny fatałaszków Endury to wszędzie - na portalach aukcyjnych i w sklepach były tylko ceny katalogowe?

 

Na pewno chcesz wmawiać, że Giant jest bardziej święty od reszty i jest wolny od wszelkich praktyk ograniczających konkurencję?

 

MarcinGoluch, możesz czuć się atakowany tym postem, ale to tylko dlatego, że mógłbyś prowadzić na forum swoją działalność nieco delikatniej. Mam wrażenie (tylko ja?) że gdy ktokolwiek wyrazi swoją niepochlebną opinię o giancie (do czego ma prawo) zaczynasz zachowywać się, jakbyś bronił honoru obrażonej damy. Może więcej luzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MarcinGoluch, możesz czuć się atakowany tym postem, ale to tylko dlatego, że mógłbyś prowadzić na forum swoją działalność nieco delikatniej. Mam wrażenie (tylko ja?) że gdy ktokolwiek wyrazi swoją niepochlebną opinię o giancie (do czego ma prawo) zaczynasz zachowywać się, jakbyś bronił honoru obrażonej damy. Może więcej luzu?

Pamiętam że jedną z zasad tego forum był zakaz dla użytkowników do prowadzenia działalności handlowej. Dziwi mnie czemu nie obowiązuje (już) ta zasada, albo może obowiązuje z wyjątkami. 

 

 

 

Z tego względu w fullach stosują zawieszenie, jakie stosują i nie muszą płacić Specowi opłat licencyjnych. Podobnie chyba jest z Canyonem...

Łba sobie nie dam urżnąć, ale chyba okres ochrony patentowej na czterozawias FSR już minął.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Cube nie celuje w rynek amerykański. Z tego względu w fullach stosują zawieszenie, jakie stosują i nie muszą płacić Specowi opłat licencyjnych. Podobnie chyba jest z Canyonem...

Mało w Niemczech? Policz ile jest niemieckich marek. Jeśli co drugi Niemiec kupi rower niemieckiej marki a między niemieckie marki sprzedaż podzieli się po równo, to wciąż procentowo Cubów będzie mało. Czy to może dziwić?

 

 

To jak to jest z tym chronieniem cen? Dostrzegam pewien rozdźwięk między pierwszą a drugą wypowiedzią... :]

 

Dlaczego nie możesz napisać na forum publicznym, że sprzedajesz rower X za cenę Y? Dlaczego na allegro ceny wielu rowerów mają ujednolicone rabaty, np. max. 15%? Dlaczego gdy ostatnio sprawdzałem ceny fatałaszków Endury to wszędzie - na portalach aukcyjnych i w sklepach były tylko ceny katalogowe?

 

Na pewno chcesz wmawiać, że Giant jest bardziej święty od reszty i jest wolny od wszelkich praktyk ograniczających konkurencję?

 

MarcinGoluch, możesz czuć się atakowany tym postem, ale to tylko dlatego, że mógłbyś prowadzić na forum swoją działalność nieco delikatniej. Mam wrażenie (tylko ja?) że gdy ktokolwiek wyrazi swoją niepochlebną opinię o giancie (do czego ma prawo) zaczynasz zachowywać się, jakbyś bronił honoru obrażonej damy. Może więcej luzu?

Lubie bawić się statystykami ale tego nie liczyłem. Ile jest? Mówisz, ze wiecej niż Polskich?

 

W temat cen mnie nie wciagniesz. Dobrze kojarzę, że zajmujesz sie prawem?

 

A nie podaję żeby nie zostać posądzony o prowadzenie działalności handlowej. A do tego żeby konkurencja nie przebiła oferty o 1%.

 

Możesz mnie nazwać lobbystą :).

 

A dlaczego ceny są ujednolicone nie mam pojęcia albo nie chce mieć i jestem z tym szczęśliwy. Przekonałem się jednak w tym roku, że jest to nie do końca zdrowa praktyka, przynajmniej dla części firm.

 

Staram się tylko wyplenić pewne krążące legendy jak reklamacje i opinie na zasadzie kolega, kolegi słyszał.

 

Jeżeli ktoś się poczuł urażony moją aktywnością to ..... ma pecha (to głównie dla mojej lokalnej konkurencji która pilnie śledzi moje wpisy).

 

Nigdy nie łaczyłem mojej obecności na forum od blisko 10lat, z pracą którą wykonuje od 2lat, a na forum ujawniłem to ok roku temu.

Wszystkie przedstawione przez zemnie opinie na temat Gianta są moimi prywatnymi opiniami i są spowodowane tym, że mam do niego pełną dostępność. A przerobiłem już dziesiatki innych marek.

 

Amen i czy ktoś może zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie możesz napisać na forum publicznym, że sprzedajesz rower X za cenę Y? Dlaczego na allegro ceny wielu rowerów mają ujednolicone rabaty, np. max. 15%? Dlaczego gdy ostatnio sprawdzałem ceny fatałaszków Endury to wszędzie - na portalach aukcyjnych i w sklepach były tylko ceny katalogowe?

 

Dlatego, że to zwyczajnie nie ma sensu. Cena jest nawet wyznacznikiem humoru właściciela. Jak w zeszłym roku byłem na kupnie fulla to w salonie gdzie był Giant i Trek dostałem można powiedzieć standardową ofertę. Po chwili gość zaprosił mnie do biurka i podał nową cenę na kalkulatorze. I bynajmniej nie rozchodziło się o 100 zł. 

 

Co do Marcina to widzę, że co po niektórzy mają zwyczajnie ból d...y i tyle na temat. Nie jego wina, że Giant ma taką a nie inną ofertę choćby na fulle. Tak samo jak inny forumowicz handlujący amorami pewnej marki. Sami napychamy mu klientów bo oferta jest tak dobra i za taką cenę, że warto. Tu tematu jak widzę nie ma. "Pół forum" to lobbyści Canyona i co ktoś się czepia?? 

 

Zamknijcie to bo robi się już bardzo nieprzyjemnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie podaję żeby nie zostać posądzony o prowadzenie działalności handlowej. A do tego żeby konkurencja nie przebiła oferty o 1%. Możesz mnie nazwać lobbystą .

Można to nazywać jak się chce. Tak jak można dyskutować czy w tym przypadku robienie kasy dla kogoś i dla siebie czyni jakąś różnicę. 

Uważam że zarabianie jest ok, bez pieniędzy ciężko przeżyć, jednak dotychczas (w większości przypadków) dosyć namiętnie walczono tu z tego typu działalnością. Ale świat się zmienia, może mi umknęło gdzieś oficjalne info o zmianie strategii...

 

Na mnie w Giantach robi niesamowite wrażenie jedynie wielka dolna rura przedniego trójkąta w sztywniakach. Kawał masywnego pręta. Chyba numer 1 na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Łba sobie nie dam urżnąć, ale chyba okres ochrony patentowej na czterozawias FSR już minął.  

 

Minął kilka lat temu, ale to nie znaczy, że wszyscy zaraz muszą się rzucać na rynek USA i bić z gigantami pokroju Speca czy Treka. A zwłaszcza to nie znaczy, że robi się syfiaszczy sprzęt, jak pokazuje np. przykład Lapierre czy wspomnianego Canyona, względnie Rose czy innych marek celujących w Europę lub mniejszy rynek.

 

Rower to tylko rower,  o jego jakości nie decyduje jak ma poprowadzone pancerze, tylko co daje ogółem za cenę, jak jeździ i czy trzyma się kupy po kilku sezonach.  Jeżeli tak, jest to dobry sprzęt niezależnie czy nazywa się Cube czy Giant.

 

Reszta to kwestia indywidualnego wyboru.

 

Którego autor chyba dokonał, bo się nie odzywa.  Albo zrezygnował bo zobaczył polski internet w pełnej sile :)

 

Tak czy inaczej można zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamiętam że jedną z zasad tego forum był zakaz dla użytkowników do prowadzenia działalności handlowej. Dziwi mnie czemu nie obowiązuje (już) ta zasada, albo może obowiązuje z wyjątkami. 

 

 

 

Łba sobie nie dam urżnąć, ale chyba okres ochrony patentowej na czterozawias FSR już minął.  

 

Mi handel nie przeszkadza, ale to trzeba robić taktownie. Wystarczy spojrzeć jak działa forum powiązane z horizonbikes. Na naszym forum kolega składający koła czasem doradzi, czasem zaoferuje, ale nie widziałem, żeby toczył wojny o wyższość produktu X. Jeśli handlarze działają otwarcie z podniesioną przyłbicą, to ok. Szkodliwy jest szeptany marketing, ale z tym chyba trudno walczyć.

 

Rzeczywiście coś było o FSR. Co nie zmienia faktu, że pewne firmy omijały rynek amerykański z tego powodu i mogły nie zmienić polityki.

 

W temat cen mnie nie wciagniesz. 

Jak nie chcesz mówić o cenach, to nie zaczynaj tego tematu. Powiedziałeś A, więc pytam o B. Gdybyś nie zasugerował, że Giant jest święty, to bym tego nie zrobił. 

 

A nie podaję żeby nie zostać posądzony o prowadzenie działalności handlowej. 

To, jak rozumiem, jest żart.

 

A dlaczego ceny są ujednolicone nie mam pojęcia albo nie chce mieć i jestem z tym szczęśliwy. Przekonałem się jednak w tym roku, że jest to nie do końca zdrowa praktyka, przynajmniej dla części firm.

 

Myślę, że nie chcesz. Jako sprzedawca możesz być szczęśliwy, bo to konsumenci tracą na tym.

 

Co do Marcina to widzę, że co po niektórzy mają zwyczajnie ból d...y i tyle na temat. Nie jego wina, że Giant ma taką a nie inną ofertę choćby na fulle. Tak samo jak inny forumowicz handlujący amorami pewnej marki. Sami napychamy mu klientów bo oferta jest tak dobra i za taką cenę, że warto.

 

Tak jak mówię - kwestia stylu działania. Giant mnie nie boli. Sam ujeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywam się bo ciężko mi podważać argumenty którejkolwiek ze stron :) Nie mam takiej wiedzy i trochę mnie to przerosło. Decyzje podjąłem taką, że przed ostatecznym wyborem chcę dosiąść i przetestować parę podanych tutaj rowerów...  Wygra ten na którym lepiej będę się czuł i który będzie miał odpowiedni stosunek ceny do dalszej możliwości rozbudowy/ zmniejszania wagi. Wiem, że jazda wokół sklepu to nie będzie prawdziwy test ale zawsze to lepsze niż zamawianie bez jakiejkolwiek przymiarki. Taka przesiadka z mojego kross level a4 bez amora to i tak będzie szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się rozczarować, jazda przed sklepem wprowadzi jeszcze większe zamieszanie, chyba że bedziesz miał 2 godziny i 4 długości mostków to może nie. Ja na przykład kupiłem rower trzy miesiące temu wysyłkowo i do tej pory ma kierownicę równolegle do ramy ustawioną, a zbierałem na niego 2 lata. Oczywiście to nie mój pierwszy rower, ani nie drugi.

 

Matematyka kolego, liczysz wszystko i musi być dobrze. Masz kalkulator:

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując rower HT za taką kasę jest już spory wybór. Musisz się zachować trochę tak jak ci co składają pod siebie. Zrobić jakąś selekcję tego co chcesz a czego nie. Jak chcesz na kołach DT z systemem ratchet to już jest spory odsiew. Czy wideł Fox'a czy RS'a, jaki napęd i jakiej firmy, podoba się kolor czy nie. Ostatnia sprawa właściwie wyklucza tego nieszczęsnego XTC choćby był obwieszony droższymi gratami. Jak tego nie zrobisz to wybór będzie fikcją tym bardziej, że raczej o żadnym testowaniu mowy nie ma. Raz na to nie wystarczy nawet kilka godz jazdy a dwa kto udostępni aż tyle modeli?? Sztywniak to nie full gdzie masz zagwozdkę w temacie zawieszenia, jego budowy czy pracy. To prosta konstrukcja tylko trzeba wiedzieć co się chce. Mieć jakikolwiek punkt odniesienia nawet siadając na rower kolegi czy znajomego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie czy autor tematu nie rzuca się na zbyt głęboką wodę skoro nie ma jasno sprecyzowanych wymagań. Nie jest to zachcianka bogatego, bo gdzieś tam padł tekst o zbieraniu na ten rower, więc pewnie oczekuje kompletnego wyczynowego sprzętu za te pieniądze i byłoby przykro gdyby coś poszło nie tak. Na niektóre rzeczy może nie zwrócić uwagi z braku punktu odniesienia.

Oczywiście nie moja kasa - nie moja sprawa, ale za połowę tego funduszu też można mieć fajnego HT i pole do eksperymentów w razie czego. Za 10000zł można mieć już bardzo dobrego fulla, zatem na logikę HT w tej cenie to już produkt niemalże biżuteryjny i do bardzo konkretnych celów.

Nie chce mi się wertować tych wcześniejszych kłótni, ale czy padło tu do czego ma służyć ten rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przesiadka z mojego kross level a4 bez amora to i tak będzie szok.

 

Przesiadka na cokolwiek za 6k i Rebą będzie takim samym szokiem.

Tak jak wspomniał kolega wyżej - chyba pchasz się za daleko z kwotą 10 000 pln'ów, jak można kupować rower za tyle hajsu nie wiedząc czego dokładnie się chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie nie róbmy znowu jaj. To zwykły sztywniak 100mm. Cudowanie z pomiarami, testowanie jest sporo na wyrost tym bardziej jak się przesiada z lipnego Krosa. W tej cenie nie ma sprzętu całkowicie z d...y. 

 

I sprawa dość istotna bo jak się mocno ciuła kasę to warto trochę przyhamować. Nie sztuka kupić tylko trzeba to jeszcze potem utrzymać na "odpowiednim poziomie". 

 

Im ich będzie więcej tym gorzej więc zrób sobie jakąś selekcję na podstawie kolorów czy marek bo jak by nie patrzeć jest różnica między takim Silverbackiem a Giantem czy Scottem. Odnośnie tego ostatniego to przemyśl czy w ogóle musi być karbon bo taki Scale 740 jest całkiem fajną ofertą. 

 

To moje wypowiedzi z samego początku tematu. Nawet padł konkretny model ale znowu nie jest z karbonu więc odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...