Skocz do zawartości

[do 10 000 zł] MTB/ XC 27,5


dang3r

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim na tym w jaki sposób i z jakich części składają to co składają. Każdego modelu omawiać nie będziemy. Wystarczy porównać z Canyonem czy Radonem. Rozwiązania techniczne powód drugi. Trzy, ramy alu są nie tyle kiepskie co ciężkie i to też nie nowinka. Co do ram karbonowych to podobnie. Takie mam zdanie i nie tylko ja. Jak nawet bzdurne dla niektórych do nie bardziej od tego kto za kim może pompkę wozić. Tym bardziej, że mam wrażenie ktoś zobaczył RS1 i już wytrzeszcz oczu. Znajomy to miał krótko i pozbył się tego k....wa. To znaczy wymienił na normalny bo lunąć to komuś w PL nie było łatwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj mowa o rowerach KARBONOWYCH, po co ta gadka o alu?

 

Hmm... topowe rowery MTB od Cube są na Syntace(kier, mostek), coś nie tak z komponentami?

Koła DT są złe?

Siodła Fi'zi:k czy Selle Italia też złe?

 

Nie rozmawiamy tutaj (chyba?) o marce Cube vs Giant, tylko o konkretnych modelach tj: GTC SLT vs XTC 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak ktoś faktycznie chce kupić to wystarczy porównać oba modele i właśnie z jakich podzespołów są złożone. Każdy ma prawo do swojego zdania, ja nie jestem fanatycznym wyznawcą Gianta i dla mnie porównanie osprzętu w tych rowerach zdecydowanie wypada na niekorzyść Gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj mowa o rowerach KARBONOWYCH, po co ta gadka o alu?

 

Hmm... topowe rowery MTB od Cube są na Syntace(kier, mostek), coś nie tak z komponentami?

Koła DT są złe?

Siodła Fi'zi:k czy Selle Italia też złe?

 

Panie, przecież to Giant Tracer Sport i obręcze PX-C wymiatają, a podzespoly Giant Contact to już wogóle zrywają czape z głowy.

 

Mówię, postawmy Gianta na ołtarzu i módlmy się do niego :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie omawiajmy każdego modelu, omówmy tego Reaction z linka i tego Gianta z rabacikiem od Marcina - naprawdę jestem ciekaw :)

 

Co do LTD jeździłem całkiem długo i jakoś nie zauważyłem żeby było z nim coś nie tak. Nie tylko z resztą ja (http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain-bikes/product/review-cube-bikes-ltd-race-09-33077/), ale cóż - wiadomo że nasz internet samymi ekspertami stoi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw dlaczego marka Cube i konkretnie w/w rama i model są "dupiane", ale niestety nie dowiedziałem się. Miałem nadzieję, że padną merytoryczne

argumenty, a przeczytałem puste ogólniki...

 

Bo nie ma takich argumentów, ot cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy o 2mm i nie waży 10kg tylko więcej. Poproś Marcina, żeby zważył to się przekonasz.

 

Ale przy rozmiarze 10 mm niższym ;)

 

Wagę wziąłem stąd http://www.giant-bicycles.com/de-de/bikes/model/xtc.advanced.1.5.ltd/25240/90978/#specifications

I chyba nikt tutaj o niezwykle lekkich kołach w Cube nie pisał.

 

Tutaj nie, ale na stronie Cube'a tak piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem konkretne powody @Sol więc daruj sobie tekstu na czym to Ty tam jeżdziłeś bo mnie to zupełnie nie interesuje. Tekst o ekspertach to dziecinada i dobże o tym wiesz. To samo mogę o Tobie napisać. Idąc takim tokiem rozumowania w sumie prawie każda marka jest na topie a jednak są różnice. Ja lata śmigam na Authorze i też nie mam "ale" jednak są lepsze konstrukcje i lepiej poskładane. 

 

@Rafal_P porównujesz jednak rowery z innej półki cenowej i to co robisz jest manipulacją. Różnice w obydwu sprowadzają się do amora a raczej jego konstrukcji i kół. Problem w tym, że biorąc pod uwagę skalę rabatu to Gianta idzie solidnie doposażyć też w jak by się chciało w koła DT z ratchetem. Osprzęt ten sam, rama jednak lżejsza i lepsza więc czemu to Giant ma wozić tą pompkę?? Jest tańszy a sporo lżejszy. Wciskać ciemnotę można ale są granice. Luknij no sobie na wagę i wyposażenie Canyona na RS1. Nie dość, że zwykły GX, to koło 29" a waga 10kg. I to jest sprzęt. Cube to syf i Niemiec musiał by być frajerem by to kijem ruszyć. 

 

Wagi Giantów są ze strony Niemieckiej i są dość solidne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MartinH

Ale to 27,5... a Cube chyba w 29 ma wagę podana? Hmm nie wiem.

Zresztą wagi podane bez rozmiaru ramy też można sobie wsadzić. Nie uwierzę że rama tego Cube jest cięższa aż o 0,5kg, bo to jest niemożliwe.

 

@beskid

A byłeś kiedyś w Niemczech? (ja akurat mam rodzinę w Berlinie) I tam się Cube akurat sporo sprzedaje, czyli co są frajerami? Tylko że 20 lat przed nami? To kim my jesteśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal_P porównujesz jednak rowery z innej półki cenowej i to co robisz jest manipulacją. Różnice w obydwu sprowadzają się do amora a raczej jego konstrukcji i kół. Problem w tym, że biorąc pod uwagę skalę rabatu to Gianta idzie solidnie doposażyć też w jak by się chciało w koła DT z ratchetem. Osprzęt ten sam, rama jednak lżejsza i lepsza więc czemu to Giant ma wozić tą pompkę?? Jest tańszy a sporo lżejszy. Wciskać ciemnotę można ale są granice. Luknij no sobie na wagę i wyposażenie Canyona na RS1. Nie dość, że zwykły GX, to koło 29" a waga 10kg. I to jest sprzęt. Cube to syf i Niemiec musiał by być frajerem by to kijem ruszyć. 

 

No napisałem wyraźnie, że Cube jest raptem kafla droższy od Gianta a jednak masz koła DT, X12, wideł RS-1, siodło Selle Italia. Na Cube też dostaniesz rabat więc to średni argument, a jak ktoś mi pisze że koła DT to jak kupowanie Mercedesa A bo ma gwiazdę to już rzeźnia jakaś. Z pewnością koła Gianta PX-C na piastach Giant Tracker Sport z QR 5mm są "lepsze", na innych forach też piszą jakie to one "dobre" i z doświadczenia też wiem jakie to one "dobre". I jak zaczniesz doposażać Gianta to już ten rabat zostanie zjedzony i być może przekroczy cenę Cube z jego rabatem.

 

A jak napiszesz do Giant Polska żeby podali ci dokładnie co za piasty tam wsadzili to odpiszą, że nie mają takiej wiedzy nawet po podaniu nr ramy, to z autopsji. Nie sa w stanie tez podać rozmiaru gwintu dla ośki X12 aby pasowała do haków X12. To tak nawiasem.

 

Jak już napisałem nie jestem maniakiem marki Giant i staram się obiektywnie patrzeć też na to co inne marki oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem konkretne powody @Sol więc daruj sobie tekstu na czym to Ty tam jeżdziłeś bo mnie to zupełnie nie interesuje. Tekst o ekspertach to dziecinada i dobże o tym wiesz. To samo mogę o Tobie napisać. Idąc takim tokiem rozumowania w sumie prawie każda marka jest na topie a jednak są różnice. Ja lata śmigam na Authorze i też nie mam "ale" jednak są lepsze konstrukcje i lepiej poskładane. 

 

Wiesz, miałem ci odpowiedzieć w twoim nadęto-obrażonym stylu, że nie podałeś ŻADNYCH konkretów, tudzież żebyś sobie darował podobne teksty pod moim adresem, bo nie znamy się na tyle dobrze (o ile w ogóle), żeby się na tyle spoufalać.

 

Ale nie odpowiem, bo nie uważam to za sprawę życia i śmierci, tudzież jestem z natury miły :P

 

Tylko może przytoczę:

 

 

 

Przede wszystkim na tym w jaki sposób i z jakich części składają to co składają. Każdego modelu omawiać nie będziemy. Wystarczy porównać z Canyonem czy Radonem. Rozwiązania techniczne powód drugi. Trzy, ramy alu są nie tyle kiepskie co ciężkie i to też nie nowinka. Co do ram karbonowych to podobnie. Takie mam zdanie i nie tylko ja.

 

i powtórzę słowo ŻADNYCH.

 

Co do ekspertów, nie było akurat o tobie, ale spox - jak chcesz, możesz też wziąć do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Cube to syf i Niemiec musiał by być frajerem by to kijem ruszyć. 

 

@phoe i co wynika z faktu, że sporo w Niemczech sprzedaje się rowerów tej marki?? U nas sporo schodzi Krossów czy Kellysów.

 

To że twoje argumenty są biedne i obrażasz 80 milionowe społeczeństwo? I pewnie co najwyżej byś mógł czyścic temu Niemcowi jego karbonowego 0,5kg cięższego od innych marek Cube, jakbyś się czuł czyszcząc rower Cube frajerowi?

 

I co Cię w Krossie czy Kellysie boli? Sporo modeli ma bardzo dobra cenę/osprzęt.

Już coraz bliżej tego, że tylko Giant prawdziwe rowery produkuje.

 

Może coś o "Szpecu" dla odmiany teraz? Nie skręca bo w HT kąt główki 71? o 1,5 za dużo od ideału? Do tego topowy model na RS-1, nie ruszę tego patykiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...