Skocz do zawartości

[2016] Dętka Schwalbe EVOTUBE


herosa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pewnie jakiś dziwny jestem, ale dla mnie oprócz wagi "zapasu" był istotny wymiar kartonika, w którym dętka zmieściłaby się w niedużej torbie podsiodłowej.

 

Wchodzi bezproblemowo, bo jest prawie dwukrotnie mniejsza od standardowej  :woot:  W internecie nigdzie nie znalazłem więc podaję dla potomnych:  ~ 94/60/35.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie 69,90 zł i 21 zł łatki, na niemieckiej już widziałem przeceny o 3 ojro na 16,99 ojro, czyli u nas jest już na przecenie, bo oryginalna cena to 19,99 ojro, czyli 85 zł, Podejrzewam że, w przyszłym roku będzie można to kupić za nieco ponad 50 zł. 

 

Jak ktoś zna dobrze niemiecki to jest dość rozbudowany topik na jej temat. Dziesiąta i jedenasta wypowiedź od góry, facet chyba jeździ: "Baron 2.4 mit 1,5bar; hinten RockRazor SG mit 1,7bar"

http://www.mtb-news.de/forum/t/schwalbe-evo-tube-aerothan.765534/page-10

 

Grubość ścianki to 0,3 mm, szkoda, że wentyl/nakrętka nie jest Ti/Ti (ile by to przytyło, 5-8 gram ...). Gdzie indziej wyczytałem, że ten plastikowy zawór szybko przepuszcza powietrze ....

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może nie pompuje się jej "na sucho"

 

Bez jaj, u mnie nie napompowała się tak jak u gościa na całym obwodzie., tylko w jednym miejscu w pobliżu wentyla.

Wkładając dętkę pompujesz ją lekko, żeby się ułożyła, jak dla mnie wada fabryczna.

Widocznie mieli powody aby ją wycofać ze sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie.Ale co ty robisz jak łapiesz gumę w terenie albo na maratonie?

 

Cały zeszły sezon (prawie 3k km w tym jakieś 1/3 po górach) przejeździłem na mleku, raz tylko uszło ciśnienie, ale wystarczyło dopompować. Lokalnie biorę tylko pompkę, w góry jedną dętkę na zapas do plecaka i to czy ta dętka ma xxx czy xx g nie ma już żadnego znaczenia :) Podstawa to dobre opony, a nie szmaty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest wycofane i nie było. Były braki produkcyjne.

 

Fakt, że dziwnie się pompuje. Pisałem o tym wczoraj. Najpierw obok wentyla, a potem dopiero rozchodzi się po całym obwodzie.

 

Ja włożyłem dętkę, zrobiłem kilka wstrzyknięć powietrza, założyłem oponę i dopiero wtedy pompowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zeszły sezon (prawie 3k km w tym jakieś 1/3 po górach) przejeździłem na mleku, raz tylko uszło ciśnienie, ale wystarczyło dopompować. Lokalnie biorę tylko pompkę, w góry jedną dętkę na zapas do plecaka i to czy ta dętka ma xxx czy xx g nie ma już żadnego znaczenia :) Podstawa to dobre opony, a nie szmaty ;)

zgadzam się w 100000000%  i podpisuję się nogami i rekoma. trzeba kupować opony a nie kondomy typu furious fred czy inne szmatwalbe.

 

Ludzie.... jak myślicie czy kondon o,3 mm scianka! może być wytrzymały? to balon  dla dzieci a nie dętka.

aha nikogo nie atakuje jedynie podkreslam fakt ze fizyki się nie oszuka. im mniejsza masa  tym gorzej dla wytrzymałosci . cena odstrasza,koledze strzeliła od tak przy pompowaniu? to ma być evolution? chyba involution.

ps   łapię się za głowę jak mogłem tak długo jezdzić na dętkach. to są policzone ostatnie dni dętek u mnie-jak przejdę na tubeless ,nigdy nie wrócę do nich. cały przemysł motoryzacyjny jest UST a w rowerach ciemnogród. jedynie w zapasie bedzie dętka ale byle co aby dojechac do bazy.

przez 5 tygodni testowałem kolegi zestaw na tubeless..i nie mogłem go oddać z powrotem-nigdy wcześniej tak dobrze mi sie nie jezdziło. to wszystko za 140 zeta na dwa koła z zapasem mleka na 1.5 roku. czyli za 2 kondony mam full wypas mleko stansa z zestawem.  w czasie roku zuzywałem z 10 dętek po 14 zeta to słaby biznes.....był

 

pozdrawiam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda im kasy i czasu na testy to testują pierwsi klienci jak samochody itp, a sami czytają fora i mają wszystko na dłoni co zmienić. Na razie to ten patent się nie trzyma kupy, a czytałem, że ta dętka to segment hi-end.

 

Jak to wybrzuszenie było nieregularne to jest to statystyczna wada fabryczna, ścianka ma 0,3 mm i waga różni się nawet o 7-8 gram na egzemplarzu z tego samego rozmiaru (chyba takie odchyły widziałem) to szybko tego nie poprawią.

 

Chociaż dołączona instrukcja obsługi jest przetłumaczona ? Musi tam być zabronione pompowanie przed montażem, wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...