Skocz do zawartości

[2500 zł] Porównanie crossów - Romet Orkan 5.0 vs Focus Crater Lake Lite vs ?


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

Jej wzrost wynosi 176cm, długość nogi 79cm. Wyliczając wielkość ramy przyjmując współczynniki dla górskiego 0,57 wychodzi 17,73 a dla trekkingowego 0,63 wychodzi 19,59.  Wydaje mi się że można by pomyśleć o tej 19calowej ramie. Jak uważacie? Wiem, że najlepiej było by przymierzyć się do tej wielkości roweru i pewnie to zrobimy, ale jak ktoś z większym doświadczeniem potwierdziłby, że można o nim pomyśleć z takim wzrostem i nogą to człowiek zawsze byłby pewniejszy :) A może ktoś o takich parametrach użytkuje już ten rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orkan szczęśliwie jest już z nami. Faktycznie rozmiarowo przy takim wzroście i długości nogi jest na styk.

Ze względu na to, że nie miałem nigdy powietrznego amortyzatora mam pytanie. Czy w momencie uginania amortyzatora to normalne, że słychać dźwięk jakby syczącego powietrza? Jakby wypuszczał i zasysał w momencie prostowania. Macie u siebie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich Orkan-ach nie było takiego zjawiska może ktoś kuma co może być tego powodem i napisze o tym na FR , napisz jeszcze jakie są Wasze wrażenia na temat tego roweru i witamy kolejnego użytkownika Romet-a Orkan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na zakup Rometa Orkana 5.0 ale ze wzgladu na moją wagę 110kg mam obawy czy na pewno pakować się w rower crossowy ,rower na asfalt,sciezki polne itp ,zadnych trudnych terenów ,w tej chwili mam MTB Krossa A6 ale chcę coś do komfortowej jazdy .Proszę o poradę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia na razie mogą dotyczyć tylko wyglądu a wiadomo że to kwestia subiektywna :), na jazdę jeszcze chwilę musimy poczekać. Jak dla mnie ten czarny mat prezentuje się bardzo ładnie chociaż uważam, że będzie bardzo podatny na wszelkie zarysowania. No i siodełko na pewno musi pójść do wymiany. :P

Wracając do amortyzatora wrzuciłem filmik abym został lepiej zrozumiany o co mi dokładnie chodzi.  https://youtu.be/_kHvSS15bwQ

W rzeczywistości wyraźniej słychać, że to powietrze. Powiem szczerze, że jako prawie amatora w tym zakresie wydaje mi się to podejrzane. Nieszczelny czy jak? Muszę szybko rozwiać tą wątpliwość abym zdążył jeszcze ewentualnie zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę rzeczy do domowego warsztatu na pewno będę musiał kupić :) O napompowaniu amorka już tutaj wcześniej wyczytałem, całkiem możliwe jednak, że oddam do serwisu na sprawdzenie i wyregulowanie.

Takie syczenie może być spowodowane przez to, że nie jest napompowany tak jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro bardzo dobre rowery :P Dla mnie osobiście nie liczy się napis, wygląd roweru ( grunt by nie był różowy :D ) tylko jego cena i jakie oferuje podzespoły. Mocno ubolewam że nie stać mnie teraz na wyprzedażowego Orkana 5.0 bo chętnie bym kupił ! ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amorka, to nie znam się na budowie itd., ale pamiętam że w Krossie A6 miałem Rock Shox Tora, jak nie był dobrze napompowany to też był odgłos syczenia. Ja bym podjechał do jakiegoś serwisu, poprosił o pompkę albo o napompowanie i sprawdził czy po tym będzie ok. Ja w Orkanie nie mam syczenia, ale amorek był od nowości zdecydowanie mocniej napompowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dzisiaj do jednego serwisu to facetowi amorek wygląda na dobry. Podpiął pompkę to było w okolicach 6 atmosfer tak że ciśnienie trzyma, coś tam pod pompował trochę. Pompkę już zamówiłem jak przyjdzie to napompuję jak trzeba.

Na pewno nie słyszycie żadnych odgłosów pracy swoich amorków? U mnie w pokoju jest to słyszalne tak jak na filmiku który wrzuciłem, ale na dworze będzie słabiej a w czasie jazdy to już pewnie nie będzie słyszalne. Tym bardziej że przy normalnej jeździe amorek nie będzie wykonywał takich szybkich głębokich ruchów. A może po prostu ten typ tak ma i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Właśnie te jak to nazywasz " głębokie ruchy " wydają mi się dziwne, bo u mnie amorek ( Reba ) pracuje w większym stopniu podczas jazdy niż na postoju.

Żeby uzyskać efekt jak u Ciebie, to musiałyby się na nim powiesić chyba dwie osoby, bo na postoju stawia spory opór - stąd moje wcześniejsze pytania o właściwy poziom ciśnienia.

U mnie w tej chwili jest ok 7,5 atmosfer, a ważę 75 - 77 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napompował chyba do 8 atmosfer to stojąc nad kierownicą mogę go uginać tak samo jak przedtem, tyle że ważę jakieś 85 kg.  Nie znam się też na tym żeby ocenić czy to normalne czy nie.

Różnica między moim (mojej kobity:) a twoim amorkiem wynika może z budowy, typu, wielkości skoku? Nazwa Reba przewija się tutaj dosyć często stąd podejrzewam, że pewnie jest to o wiele lepszy amortyzator od tego w Orkanie.  Nie mam teraz czasu pojeździć po innych serwisach i porównać opinię, jeszcze święta się zbliżają to pozostaje mi jedynie zaufać, że jest z nim wszystko ok, a jeśli się kiedyś okaże co innego to pozostanie jedynie gwarancja. Sprzedawca na alledrogo sprzedał już dobrych parędziesiąt sztuk to może nie trafiliśmy akurat na tą z jedną nóżką bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Kupiłem Rometa ORkana 5.0 i do końca nie jestem z niego zadowolony.
Po pierwsze miałem problem z hamulcami, ponieważ jak wyjąłem rower z kartonu to kołami nie dało się w ogóle przekręcić.
Musiałem odpowietrzyć układ i trochę poluzować.
Teraz już chodzi w miarę normalnie tylko przedni klocek przyciera się w pewnym momencie obrotu koła.
Wiecie jak można to zneutralizować?

Druga sprawa to dziwny odgłos podczas kręcenia się koła.
Tutaj filmik : -->  https://www.youtube.com/watch?v=3IISzm6Aj-A
Wiecie może co może być tego przyczyną ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Rozważam zakup Orkana 5.0 z 2015 r. Czy rozmiar 19'' będzie odpowiedni dla jeźdźca o wzroście 170 cm, długości nogi 78 cm i wadze 60 kg? Może ktoś z Was ma podobne parametry i jeździ na takim rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zatem powinno być ok. Obawiam się, że z moim doświadczeniem nie wyczuję, czy rama jest odpowiednia. A sprzedawca pewnie będzie zachwalał, że super pasuje, więc wolałem zasięgnąć opinii obiektywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...