Skocz do zawartości

[suport]starego typu; czym odkrecic?


Rekomendowane odpowiedzi

tak, taki klucz powinien być dobry. Sam kiedyś jeszcze zdaje się w Wigry 3 miałem tego typu suport i odkręcało się go właśnie takim kluczem. Tamten jeszcze nie był regulowany i był jednym z wielu w zestawie (swoją drogą bardzo praktycznym - używam go po dziś dzień :wink: ).

Ewentualnie można odkręcić tę osłonę "francuzem" ("żabką") - trzeba bardzo mocno zacisnąć(można pomódz sobie szmatkę) i powinno dać radę ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam to nie tylko odkrecic, ale potem rowniez zakrecic i dalej uzytkowac ;) a w klucz chce zainwestowac dlatego, ze mam taki "wynalazek" w trzech rowerach i swiadomosc, ze to nie jest jednorazowa akcja, ale bede to musial robic co jakis czas w przyszlosci. a klucz swoja droga nie jest wielkim wydatkiem: 10zl +przesylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja francuzem i odkręcałem i potem go przykręcałem. Nie było najmniejszego z tym problemu. Ale skoro chcesz zainwestować w klucz spoko.

Co do trzech ząbków, to nie wiem czy te suporty są wszystkie jednej średnicy. Czy są jakieś rozmiary. Najlepiej właśnie spytaj sprzedawcę - chociaż znając życie to jeżeli człowiek będzie miał jeden rozmiar na stanie powie Ci, że "wszystkie suporty są tego samego rozmiaru", albo "że to jest klucz uniwersalny pasujący do wszystkich suportów" ;) Już nie raz się spotkałem z taką zagrywką (przy sprzęcie komputerowym, rowerowym, cz.samochodowych,czy nawet odzieży, dosłowinie przy wszystkim). Sprzedawca zapewniał coś o czym wiedziałem i zapewne on wiezdział, że jest to totalna badura i kłamstwo. Teraz zanim zaufam sprzedającemu 10 razy sprawdzam taką informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę tam są dwie nakretki. Wewnętrzna która jest równocześnie bieżnią łozyska i zewnętrzna - kontra. Tą wewnętrzną da sie z uporem odkręcic kluczem płąskim, natomiast do kontry wystarczy mieć zwykły wielozadaniowy klucz do roweru, ew. żabę hydrauliczną. W ostateczności można odkręcić to dobrym śrubokrętem (przecinakiem) i młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to kiedyś, w dawnych czasach mrocznego komunizmu :) i trochę później też były takie tandetne rowerowe klucze wielofunkcyjne, z wyciętymi róznymi otworami pod nakrętki, dennym kluczem do nypli i właśnie takimi kluczami z wypustką do kontry suportu i sterów. Każdy posiadacz Wigry pewnie taki miał w plastikowym pudełeczku pod siodłem :)...

A klucz z podanej aukcji jest odpowiedni do odkręcenia tej kontry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa klucze z logiem Romet :lol:

Kontra jest stalowa, młotek + śrubokręt da radę, odkręcałem tak kilka razy. Ostatnio też "zakręcałem" tą metodą - są różne kontry, różnią się ilością tych nacięć i mój klucz nie pasował (klucz 8 ząbków, a konta miała 4 o innym rozstawie i nie pasował). Taki klucz z jednych ząbkiem pasuje do różnych, ale z kolei łatwo zeskakuje z kontry przy zakręcaniu/odkręcaniu; ja bym to odkręcił metodą śrubokręt+młotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda z przecinakiem jest bardzo fajna, jezeli wyrzucacie takie "cudo" i montujecie normalny pakiet. ja natomiast zamierzam przeserwisowac ten suport z przeznaczeniem do dalszego uzytkowania. moze ktos mi poleci jakis klucz lepszy niz ten z aukcji?

aha, jak w zasadzie taki klucz sie nazywa? bo wpisujac "klucz do przeciwnakretki suportu" za wiele ich nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda z przecinakiem jest bardzo fajna, jezeli wyrzucacie takie "cudo" i montujecie normalny pakiet. ja natomiast zamierzam przeserwisowac ten suport z przeznaczeniem do dalszego uzytkowania.

 

A próbowałeś? Przecież ta kontra jest stalowa i co najwyżej porobią się w niej małe wgniecenia; zdecydowanie będzie się dalej nadawała do użytku. Sprawdzone w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że czasami to jest tak zasyfione, że bez młotka tego nie odkręcisz, a takie odrkecanie impulsowe zazwyczaj przynosi porządany rezultat. Jeśli będziesz to robił bardzo ostrożnie to nic się nie stanie, a nwet jeśli to taka kontra kosztuje w sklepie grosze. A ten klucz nazywają pazur(k)owym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...