Skocz do zawartości

[regulamin, prawo] Cytat w sygnaturze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zauważyłem ze kilka użytkowników tego forum posiada w swojej sygnaturze fragment wypowiedzi jakiegoś użytkownika. Czy jest jakieś prawo które jasno mówi i na które możemy się powołać że możemy tak robić?

Pytam dla tego ponieważ na innym forum zrobiłem podobnie, tzn również umieściłem w swojej sygnaturze cytat pewnego użytkownika a moderator tamtego forum nakazał mi go bezwzględnie usunąć. Kiedy tego nie zrobiłem to zawiesił mi konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam cytat w sygnaturze. Jednak Nazwa użytkownika jest zamazana, więc postać pozostaje anonimowa. Poza tym nie ma zakazu cytowania, nikt w cytacie nie przywłaszcza czyichś słów, gdyż je tylko cytuje, a więc wyraźnie podkreśla ze to nie są jego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się moderator uprze, to nie zdziałasz nic. Przede wszystkim pogadałbym, żeby dokładnie wyjaśnić w czym rzecz, czy chodziło o treść cytatu, czy o autora. Tylko najlepiej na spokojnie bez postawy roszczeniowej i zasłaniania się prawem, regulaminem itp. Jak od początku ktoś mi taką gadką jedzie, to praktycznie z automatu staję okoniem. Na spokojnie idzie się dużo łatwiej dogadać.

Czasami nie ma sensu bić się o sygnaturę, zwłaszcza jak jest zaczepna w stosunku do innego użytkownika.

 

Tak z ciekawości, jakie to forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mają coś takiego w regulaminie i stąd te perypetie o których piszesz.

Fragment z innego forum.

 

jka

2. Na Forum niedopuszczalne jest:

j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jka, nic w regulaminie takiego nie zabraniają.

Może powiem o co dokładnie chodzi: Pewien doświadczony audiofil stwierdził że położenie kabli na chociażby papierze toaletowym wyraźnie wpływa na zmiany w dźwięku. Tak mnie to z szokowało że pozwoliłem sobie ten fragment wypowiedzi umieścić w swojej sygnaturce. Czy zrobiłem coś złego??

Moderator pousuwał moje wpisy, powymazywał mi w profilu i zablokował czasowo konto bo nie chciałem tego wpisu usunąć. Cenzura jak w PRLu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naruszyłeś świętość, no bo jak audiofil może się mylić w tak ważnej kwestii jak izolacja kabla :voodoo:

Nie cenzura, a po prostu debilizm i poklepywanie się w tym debilizmie.

Nie wiem, może na tamtym forum są częste wojenki na tym tle i chodziło o nie zaognianie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum Audio :) :) :)

Żeby jasność była pełna dopowiem, że to czy zmienia się dźwięk z tego czy innego powodu nie jest kwestią wiary, lecz słyszenia li tylko. Kto nie spróbował (doświadczył) ten nie wie! A to takie proste... Podłóżcie pod kable rolki papieru toaletowego (nie dlatego, że cudownie działają lecz dlatego, że każdy ma w domu, a przynajmniej powinien) i posłuchajcie uważnie czy coś się w dźwięku zmieniło.....

Za samo zacytowanie tego fragmentu zostałem zbanowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że masz za mało problemów w życiu i stąd walczysz, jak to ładnie napisałeś, o to, żeby znowu mieć w sygnaturce takie "ważne" informacje. Usiądź, zastanów się po co Ci taka sygnaturka. Jak dojdziesz do wniosku, że jednak chciałbyś mieć taką sygnaturę to powtórz proces z myśleniem. I tak do skutku aż dojdziesz do wniosku, że to przecież nie ma sensu. I wtedy, wolny już od walki o umieszczenie cytatu anonimowego audiofila w sprawie papieru toaletowego pod kablami, możesz udać się na rower i cieszyć się życiem. Ot, taka moja rada w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest dużo racji w tym co napisałeś, ale nie o to akurat mi chodziło. Chodzi o sam fakt czemu i komu mogło to aż tak przeszkadzać że przytoczyłem w swojej sygnaturze fragment czyjeś wypowiedzi? Mnie te słowa bardzo zadziwiły, więc chciałem je tylko w formie cytatu dalej przekazać. Ale tak jak radzisz, odpuszczam i bardziej skupię się na jeździe rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...