Skocz do zawartości

[3000-4000zł] Jakiego Crossa wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem ostatnio panowie o romet orkan 6.0 i ciekawy jestem jak to jest z tymi przelozeniami w piascie shimano afline czy to jest lepsze rozwiazanie od napedu 30 biegowego ? rower jest w dobrej cenie ale jestem ciekawy jak ten naped sobie radzi w terenie itd moze ktos mial podobny naped z przezutka w piascie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marass88 napisałeś '' jestem ciekawy jak ten naped sobie radzi w terenie itd '' w jakim terenie i przy jakiej jeździe ? Piasta Alfine 11 nie jest ani lepsza ani też gorsza niż napęd 3x10 czy też (3x9,2x11 itp.) jest to po prostu inny napęd o skromnym zakresie przełożeń 409% mechanizm wewnętrzny wykonany jest z wielką precyzją i pracuje w kąpieli olejowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta planetarna Alfine 11 jest to flagowy produkt Shimano wykonany w Japonii. Mechanizm pracuje w szczelnie zamkniętej kąpieli olejowej co daje mu długowieczne użytkowanie , rowery z takim napędem są określane jako bezobsługowe oczywiście trzeba je myć i konserwować jak wszystkie inne. Shimano zaleca pierwszą wymianę oleju po przejechaniu tysiąca kilometrów , a następne już co kilka tysięcy kilometrów , wymianę oleju można przeprowadzić samodzielnie bez konieczności udziału serwisanta. Rowery zagranicznych producentów z piastą Alfine 11 są bardzo drogie i nie ma ich wielkiego wyboru częściej pojawia się w drogich rowerach elektrycznych. W Orkanie 6.0 zastosowano napinacz łańcucha z grupy Alfine którym precyzyjnie regulujemy jego stałe napięcie i eliminujemy bicie w ramię tylnego trójkąta ramy , łańcuch zawsze pracuje w linii co przedłuża jego użytkowanie. Orkan 6.0 ma hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano M506M447 z jednokierunkowym odpowietrzaniem , dobrej klasy amortyzator SR Suntour NRX D RL AIR 700c, blokada skoku z manetką na kierownicy , mechanizm korbowy Shimano Alfine 42 zęby , łańcuch KMC X9.93 9-speed , precyzyją manetkę Alfine 11 z możliwością zmiany po dwa biegi jednym ruchem palców . Zmiana biegów na postoju jest czymś wspaniałym , nie ma konieczności redukcji biegu przed zatrzymaniem się , a potem pstryk-pstryk i ruszamy dalej na wybranym biegu :) . Subiektywnie stwierdzam , że Orkan z Alfine 11 jest wręcz stworzony do komfortowej jazdy po asfalcie jak i leśnych duktach , a za 3000 zł lepszego nowego roweru nie widziałem mój na ramie 19'' ważył 12,4 kg teraz więcej bo wymieniłem sztycę podsiodłową na amortyzowaną Suntour NCX . Podam link do Szwajcarskiego BMC z Alfine 11 I takimi samymi hamulcami jak w Orkanie 6.0 ze sztywnym widelcem o wadze 10.9 i cenie 10 000zł http://bmcracing.pl/produkt/mountainroad-series-ac01igh-alfine-alpenchallenge-alfine-11/ W załączonym pliku jest porównanie wybranych napędów i ich przełożeń

 

 

 

 

 

 

post-127702-0-89682700-1451801518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem, albo przynajmniej nie nadinterpretuj moich słów. W rowerze, którego rama jest fabrycznie przystosowana do piasty planetarnej, nie znajdziesz napinacza, bo jest po prostu zbędny. Jest to zgodne z ideą takiego napędu.

To że Shimano ma w ofercie napinacz absolutnie nie zmienia faktu, że wozisz go w tym rowerze tylko dlatego, że musieli go tam wcisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sliwa. Przed zakupem przymierz się! Nominalnie wychodzi Ci rozmiar 20 cali do trekingu wg. tabelek. 19 będzie więc dobry. Czy 21 bardziej Ci podpasuje? Być może, ale bez przymiarki nie bierz. Mam podobny wzrost, przymierzałem się kiedyś do Orkana (ale nie 5), i dla mnie 19 cali to byłby max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotofx: wcześniej pisalem czy z czystym sumieniem polecasz tego orkana 6.0 z napędem Alfine:) i czy przy mojej wadze 100 kg i 185 cm +sakwy z tylu rama niee bedze miec problemow:) bo o to sie najbardziej obawiam czy romet te ramy ma trwale i sztywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku mniej się obawiam o wytrzymałość ramy niż o opony zakładam że sakwy ze szpejem będą ważyć tylko 10 kg + 100 Twoja waga + 14 rower z bajerami jeśli nie planujesz jeździć nago i boso to jakieś + 3 kg + pełne bidony na trasę to jeszcze 1 kg łącznie to jakieś ~ 130 kg i kiedy na asfalcie postanowisz wyprostować plecy to przekroczysz dopuszczalną wagę na jedną oponę 100 kg , a odnośnie ramy to statycznie nic się nie dzieje przy obciążeniu ponad 250 kg natomiast podczas jazdy muszą występować naprężenia krytyczne , które prędzej czy później uszkodzą najsłabszy element ramy Orkan jest na ramie budżetowej nie kosztuje ona 1000 $ . Kup rower i wyreguluj go ,  zrób koła  zapakuj sakwy do oporu i rusz na dwa dni w plener po lesie jak rama strzeli to masz gwarancje dostaniesz nowy rower i powtórz test i jak będzie ok to masz rower , a jak znowu strzeli rama  to dostajesz zwrot kasy i poszukasz innego roweru może właśnie takiego na ramie za 1000 $

 

P.S. W tym roku wybieram się wraz z żoną do Norwegii na Orkanach 6.0 , waga mojego roweru z bambetlami i mną przekroczy 140 kg zaś zestaw żony na ramie Orkan 4.0 D wraz z Nią 120 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotofx: Dziekuje za odpowiedz chyba przesadnie sie przejmuje ta rama wiekszosc producentów robi ramy w chinach i jest oki ja mam authora 6 lat i wszystko jest dobrze:) to mowisz ze jestes posiadaczem Orkana 6.0 i ten naped  sobie w nim chwalisz wiekszosc opini jest ze rewelacja :) dlatego w tej cenie 3000zł to chyba niema sie co oglądac :} na moj wzrost chba rama 21 co? 185cm  dziekuje za  pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli musi byc mego przyjemnosc w jezdzie z tym napedem:) to niemam sie nad czym zastanawiac jestes zadowolony z orkana 6.0 o to mi chodziło bo tylko ten kto na nim jechał moze cos powiedziec:) a w takiej cenie z takim osprzetem nie znajdzie sie nigdze roweru :P  dzieki za wszystko pozdrawiam sserdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybko nim się wściekne, chcę was zapytać

 

Odebrałem dzisiaj tego Rometa Orkana 5.0 złożyłem i zauważyłem że jest inny hamulec hydrauliczny

 

mianowicie w zestawieniu jest Promax DSK-913, a zamontowany fizycznie jest alhonga 0d0-4

 

Gość mówi że to w sumie to samo, a nawet alhonga jest lepsza ponieważ są bardziej przystępne klocki.

 

Robić dym? Czy w sumie to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...