Skocz do zawartości

[Lampka] tylna - USB Rechargeable Ultra-Bright


jka

Rekomendowane odpowiedzi

Trafia mi się później wracać z przejażdżki rowerowej tak że łapie mnie już szarówka, na dodatek muszę przejechać przez tereny zabudowane, drogę publiczną dlatego kupiłem sobie mocniejszą lampkę tylną.

 

Tak by być bardziej widocznym.

 

O takie coś :)

 

ixgnih.jpg

 

2565rte.jpg

 

Jak ktoś ma możliwość to można i na klips to zamocować.

 

16lya9x.jpg

 

Ładowane jest to poprzez port USB 4 tryby świecenia i świeci to coś według mnie naprawdę dobrze.

 

nqdxk5.jpg

 

Do malutkich nie należy a na rowerze wygląda to tak.

 

2lneck.jpg

 

2 w jednym (odblaskowe i sygnalizacyjne) :)

 

30hq2hy.jpg

 

Widok z boku

 

2vs0m6v.jpg

 

I podobno naprawdę z bardzo daleka jestem widoczny a o to mi chodziło jak to kupowalem 

 

rlcor6.jpg

 

jka

 

 

 

Edytowane przez jka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie, za ile? Bo na razie to nie wiele wnosi.

 

 

Jak niewiele   :icon_redface: przecież widać jaka wielka  :icon_lol:

 

OK sorki już piszę, ktoś na forum podesłał link do sklepu gdzie chyba pracuje i jest tam promocja.

To jest ten sklep i ta lampka 

 

http://mybike.pl/lampa-tylna-lezyne-hecto-drive-15-silver-p-5600.html

 

Widziałem to na żywo z tym że całe czarne i jeszcze droższe kurcze jakoś szkoda mi było tyle kasy.

Przypadkiem pokazałem to Koledze a on za chwilę mi podesłał to i napisał zamawiać.

 

http://www.dx.com/p/usb-rechargeable-ultra-bright-100lm-red-3-led-4-mode-bike-safety-warning-light-black-red-373723#.VnqsefnhDVQ

 

Szybko odpisałem TAK :) przesyłka szła niecałe 10 dni i mam lampkę i 100 zł w kieszeni :)

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na zwykle baterie AAA

 

Dziękuję za podpowiedz - nie skorzystam bo::)

 

Ja już nie chce mieć nic - nic na baterie AAA (mimo że mam akumulatorki AAA i ładowarkę do nich) 

Teraz wszystko co mam z drobnego oświetlenia, mam własnie ładowane poprzez USB.

 

Ot jakoś tak mi jest najwygodniej.

 

f06tf5.jpg

 

6dr86o.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak myślałem że to celowy wybór. Ja mam dokładnie odwrotnie, baterie AAA znajdę praktycznie wszędzie i zapewniają długi czas działania tej konkretnej lampki, mogę w każdej chwili wymienić na inne. W lampkach USB nie wiem co siedzi, nie mogę tego zwykle wymienić, nie wiem ile to sumarycznie pożyje, a jak padnie na amen to lampka do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spoko, tak myślałem że to celowy wybór.

 

Dokładnie jest i było jak piszesz.

Miałem już taką ale, jakoś mi nie przypasowała, sprzedałem i szukałem dalej.

 

vpvxgo.jpg

 

 

 

 

W lampkach USB nie wiem co siedzi, nie mogę tego zwykle wymienić, nie wiem ile to sumarycznie pożyje, a jak padnie na amen to lampka do śmieci.

 

Masz rację, dlatego szkoda mi było kasy na zakup tego w kraju za 150 czy 120 zł + przesyłka, ale zakup jak ja to sobie mowie u "Chińczyka" za ponad 40 zł już tak nie bolał, nawet jak to tylko jakiś czas pochodzi.

 

Już ponad rok czasu mam z tego samego źródła taką lampkę i jak na moje potrzeby jest wystarczająca 2 komplety akumulatorków i  spokojnie powinienem w mojej jeździe wieczorem wyrobić :)

 

2070vol.jpg

 

jka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja miałem na myśli właśnie te 40zł + 15 ;) a nie ponad 100...

I za to masz mocną lampkę z fajnym uchwytem, który można w razie uszkodzenia osobno dokupić za 12zł (lampka jest zdejmowania i możesz ją sobie szczepić równie dobrze na pasku czy plecaku po zejściu z roweru, a sam uchwyt zostaje na rowerze) oraz normalną gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I za to masz mocną lampkę

I dalej baterie AAA :(

Uwierz mi ta też jest mocna :)

 

 

 

(lampka jest zdejmowania i możesz ją sobie szczepić równie dobrze na pasku czy plecaku po zejściu z roweru,
 

 

Przyjrzyj się dobrze moim fotkom, tam też jest taki uchwyt - ja to nazwałem "klips" tak że mogę ja sobie przypiąć np do paska w plecaku.

 

scgdgh.jpg

 

 

 

oraz normalną gwarancją.

 

Jak do tej pory tylko taką przewagę zauważyłem.

 

 

 

Ale ja miałem na myśli właśnie te 40zł + 15 a nie ponad 100...
 

 

Nie bardzo wiem o czym piszesz aż musiałem zrzut ekranu zrobić to co tam jest zaznaczone to już

 

Mnie ta lampka wyszła dokładnie 47 zł ale tylko dla tego że szła do Kolegi a on ją wysłał z 2 drugiego końca kraju do mnie.

 

Dzisiaj jak widać kosztuje to 40 zł

 

907kwm.jpg

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że jesteś widoczny. Ale z jakiej odległości i jak bardzo? Ja mam bardzo obiektywną metodę na stierdzenie widoczności. Po prostu patrzę po znakach drogowych z jakiej odległości zaczynają do mnie gadać i wówczas wiem, że skoro od znaków jest odblask to taki właśnie jest zasięg moich lampek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że jesteś widoczny. Ale z jakiej odległości i jak bardzo?

 

 

Na to będę mógł odpowiedzieć dopiero po świętach jak się spotkam/zdzwonię z Kolegą.

 

 

 

Ja mam bardzo obiektywną metodę na stierdzenie widoczności. Po prostu patrzę po znakach drogowych z jakiej odległości zaczynają do mnie gadać i wówczas wiem, że skoro od znaków jest odblask to taki właśnie jest zasięg moich lampek.

 

 

 

Czekaj bo nie kumam - mam tą tylną lampkę świecąca na czerwono przypiąć sobie do kierownicy :o tak jak na tej fotce.

 

30t3pme.jpg

 

I patrzeć na znaki drogowe :)

 

jka

Edytowane przez jka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak mi się spodobała funkcjonalność i praktyczność tej lampki od "Chińczyka" że postanowiłem sobie i na przód taką sprawić.

Dzisiaj doszła i jest to to co chciałem mieć, szkoda że od razu nie kupiłem kompletu.

 

Wygląd i działanie takie samo jak tej tylnej.

 

okuz9d.jpg

 

rk3in6.jpg

 

2u55b90.jpg

 

No to teraz mam już komplet :)

24pjvx5.jpg

 

jka

 

 

Edytowane przez jka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Paskudna. Do mnie kompletnie nie przemawia.v

 

Ładowanie USB też nie dla mnie, ale nie z racji problemu z samym ładowaniem, bo to żaden kłopot ale akumulator w każdym chińczyku jest po prostu mierny: 20, 50 cykli i kosz bo pojemność przecież dramatycznie spada. Pytanie czy się da to rozebrać i wymienić akku na coś dostępnego w sensownej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paskudna. Do mnie kompletnie nie przemawia.v

Ale ja to nie kupiłem dla Ciebie :) 

 

 

 

bo to żaden kłopot ale akumulator w każdym chińczyku jest po prostu mierny: 20, 50 cykli i kosz bo pojemność przecież dramatycznie spada.

 

Poważnie ? miałeś to bo temat ten założyłem:

Napisano 23 grudzień 2015 - 15:04 

 

I od tamtego czasu prawie co 2 drugi dzień ta pierwsza jest ładowana i jakoś nie stwierdziłem spadku mocy / świecenia. 

A to chyba więcej razy już było ładowane niż to co Ty piszesz, bo jakoś tak mamy już połowę kwietnia.

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wczoraj dopiero przyszła, w domu po ciemku daje sporo światła.

Jak tylko będzie okazja to ja sprawdzę, jak to będzie po zmierzchu, i tą i tą tylną.

 

Z tym że ja kupiłem je tylko i wyłącznie jako światełka sygnalizacyjne i za takie mają u mnie być.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I od tamtego czasu prawie co 2 drugi dzień ta pierwsza

szkoda komentować, 2 dni mrygania i po lampce? do mnie też nie przemawia, wolę swojego wallego i 2 tyg świecenia na full mocy. Oczywiscie kwestia przyzwyczajenia , zawsze co drugą niedziele biorę lampkę do domu i ładuje tak by na rano mieć. Wada jest jak poprzednicy wymienili brak wymiany akumulatora, załóżmy że rok potrzyma swoją pojemność - dodajmy w zmiennych warunkach typu mrózi w simie czas kupić nowa lampkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam oryginały, od 3 lat z nimi jeżdżę i jakoś wyraźnego spadku mocy akumulatorków nie widzę.

Co do wymiany akumulatorka, fakt utrudniona ale nie niemożliwa. Taki aku można kupić już za kilkanaście zł i przy odrobinie chęci i umiejętności lutowania wymienić samemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Tak mi się spodobała funkcjonalność i praktyczność tej lampki od "Chińczyka"

 

Nie tylko mnie spodobały się te lampki od "Chińczyka", bo jakiś czas temu Kolega poprosił mnie o ich zakup i dzisiaj doszły.

Przy okazji i ja kupiłem sobie jeszcze jedna białą na kierownicę.

 

Do tej pory nie miałem możliwości sprawdzić je terenie i w w ciemności.

Ale jak tylko będzie okazja to postaram się to zrobić i coś napisać.

Lub poproszę kogoś by je sprawdził.

 

e68tfs.jpg

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Jak świeci ta przednia lampka? Doświetli drogę, czy tylko i wyłącznie sygnalizuje Twoją obecność na drodze?

 

Dopiero w tym tygodniu miałem okazję sprawdzić jak to jest z tą lampką po 'ciemności" i odpisuje na Twoje pytanie>

Nie - ta przednia lampka nie doświetli nam drogi.

Tylko i wyłącznie sygnalizuje naszą obecność na drodze, za to ta sygnalizacja jest, bardzo ale to bardzo widoczna i aby była jeszcze efektywniejsza ja jeżdżę w trybie "flash"

 

Do oświetlenia drogi mam taki zestaw.

 

141ti5i.jpg

 

2q1xyjc.jpg

 

t8n510.jpg

 

25zjbrt.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...