Skocz do zawartości

[porównanie amortyzatorów] Rock Shox XC 30 27.5" Tk Solo Air czy SR Suntour XCR RL-R 27.5" air


Youstyna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, który widelec lepszy: Rock Shox XC 30 27.5" Tk Solo Air czy SR SUntour Xcr rl-r 27.5" air. Mam na oku dwa rowery, które głównie różnią się tym amortyzatorem i nie wiem, czy któryś z nich jest lepszy czy to jest raczej zbliżona półka jakościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rowery, które mam na oku to już są kompletne a nie chciałabym odrazu wymieniać amortyzatora.

Sorki nie poczytałem do końca

 

Wejś sobie oblicz jak to by ci wyszło w częściach bo może taniej poskładasz rowerek na lepszym sprzecie niż kupując cały rower

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zdecydowałbym się na XCRa, bo ma golenie 32mm, a RS tylko 30mm, co jest odczuwalne.

 

 

Przykładowo Rs boxxer przed 2009 miał lagi 32mm, a po 2010 były z 35mm i każdy myśli że są sztywniejsze wytrzymalsze i takie tam, a prawda jest taka, że te węższe 32mm lagi mają 2 razy grubszą ściankę. 

Więc sama średnica to nie wszystko. 

 

XCR ma stalowe lagi z anodą, która schodzi po sezonie. A RS s tego co kojarzę aluminiowe z dużo lepszą powłoką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Rs boxxer przed 2009 miał lagi 32mm, a po 2010 były z 35mm i każdy myśli że są sztywniejsze wytrzymalsze i takie tam, a prawda jest taka, że te węższe 32mm lagi mają 2 razy grubszą ściankę.

Więc sama średnica to nie wszystko.

 

XCR ma stalowe lagi z anodą, która schodzi po sezonie. A RS s tego co kojarzę aluminiowe z dużo lepszą powłoką.

XC28; XC30 oraz XC32 mają stalowe rury goleniowe. Sam to sprawdzałem. A co do grubości to XC 30 ma rurę goleniówa chudsza od grubości ścianki XCR-A po to zeby rock shoxa zrobic lżejszego. Wszystko mam sprawdzone że względu tego że obydwa modele rozkrecalem i serwisowalem Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...