Skocz do zawartości

[Rower elektryczny]Witam postanowiłem zbudować rower elektryczny od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem zbudować rower elektryczny od podstaw. Mam parę pytań odnośnie tego od czego zacząć. Jestem jeszcze młody (14 lat) i z tego co wiem nie ma żadnych konfliktów prawnych, które uniemożliwiłyby mi swobodne poruszanie się takim czymś po mieście. Do zbudowania roweru, a dokładniej trajki planuje wykorzystać jeden z silników magic pie/smart pie 1000 w, jaka jest pomiędzy nimi różnica ? Kolejny problem odnośnie silnika to czemu na niektórych stronach piszę, że silnik jest od 500-1000 w. na razie zastanawiam się nad silnikiem i czy oferta na tej stronie jest realna http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4-1-Komponenty-na-e-bike/1-2-Elektromotory/5/185-BLDC-motor-MagicPie-500-1000W-zadni-kolo ? W załączniku daję zdjęcie jak chcę aby ten rower wyglądał kiedy będzie ukończony tylko będę się starał zbudować go tylko na napędzie elektrycznym bez pedałó. Wkrótce zadam kolejne pytania na temat następnych komponentów potrzebnych do budowy tego roweru. Z góry bardzo dziękuje za udzieloną mi pomoc. 

post-193045-0-92359000-1450129830_thumb.jpg

Edytowane przez Lolencio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@@Lolencio, Widziałem silniki 8kW w kołach rowerowych. Problem w tym, że jak zostało powiedziane, to już nie jest rower. Jest to pojazd SAM. W świetle prawa rower może mieć wspomaganie elektryczne do 250W i wspomaganie przestaje działać powyżej 25km/h (jeżeli coś jest nie tak, to niech ktoś mnie poprawi). Generalnie jak nie daj Boże będziesz miał wypadek, to nie dość, że bulisz 100% za szkody (bo rowerowe OC nie obejmuje takiego pojazdu), to jeszcze mandat za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Po Warszawie w zeszłych latach widywałem dwa "rowery" elektryczne. Jeden na ramie własnej konstrukcji i chyba z dwoma silnikami, drugi klasyczny, z silnikiem z tyłu. Generalnie goście startowali ze świateł bez nożnego wspomagania i rozwijali bez problemu prędkości koło 30 km/h w krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...