Skocz do zawartości

[Odżywki] BCAA


Ipla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed zakupem BCAA z alledrogo i tego tyle tam jest że nie mam pojęcia które kupić...Chciałbym kupić aby mi starczyło na miesiąc- czyli z 300+kapsułek. Czym się kierować przy tym zakupie? Ma ktoś jakieś sprawdzone? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to kup proch a nie kapsułki. Opcja bez smaku co prawda ma zerową rozpuszczalność w wodzie, konsystencja kredy (odczucia smakowe podobne czyli tynk może kurz...) i bcaa to głównie leucyna bo to o nią chodzi. Dlatego 8:1:1. Czy działa - tak od 30-40 gramów w górę są odczuwalnie mniejsze objawy doms. A tak normalnie to najdroższy "cukier" na świecie, bo przerabiane na glukoze kiedy organizm jest na deficycie kalorycznym. U kolarzy w jednym z testów 2 tygodnie bcaa poprawiło czas o 6 minut na dystansie 40 km...

Nie wiem na jakiej "bombie" trzeba trenować żeby zrobić taki wynik, a co dopiero bcaa dostępne w każdym sklepie. W innym teście - zero wpływu na wydolność jak i na mityczny katabolizm...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodziewasz się jakiś super efektów to niestety.

Przy stosowaniu BCAA, możesz odczuć minimalnie lepszą regenerację, mniejsze zakwasy.

Zajrzyj  na stronę KFD, mają tam suplementy w dobrych cenach.

ps. w proszku zawsze taniej i mniej jesz plastiku :laugh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup HiTec BCAA Powder. Dobra zawartość aminokwasów w dobrej cenie. 

Warto brać przed wysiłkiem trwającym powyżej 90min i po treningu. Brana przed treningiem dla mnie daje odczuwalny efekt, ale jakichś mitycznych rezultatów nie odnotowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. w proszku zawsze taniej i mniej jesz plastiku :laugh:

 

Kapsułki, od XIX wieku do dzisiaj, są robione z żelatyny :)

kasułki są wygodniejsze, ale niestety BCAA na ogół jest pakowane w te wielkie kapsuły i dla niektórych łykanie takich kapsułek może być uciążliwe. 

Ja używam w okresie intensywnych jazd i biegów (od maja do września) BCAA w kapsułach od Olimpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ja z kolei polecam kapsułki z serii Glutamina24, znajdziesz tam Fatburnery ale także odzywki przygotowane specjalnie dla rowerzystów, np tutaj: http://glutamina-odzywki.pl/spalacze-tluszczu/termogeniki/fitness-authority-lipoburn-120kaps-cena-opinie.html

Ceny już na pewno nie są tak koszmarne, spokojnie kupisz coś do 100zł a nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

BCAA, to nie alkochol :) tego się nie czuje. BCAA poprawia regenerację, a także wytrzymałość, więc dobrze go brać zarówno przed jak i po treningu. co do ceny to, proponuje zawsze sprawdzać skład, aby się nie okazało, że w BCAA z niższej pułki tego BCAA jest niewiele :P Prawda jest taka, że półprodukty swoje kosztują i cena najczęściej jest podyktowana tym co tak naprawdę wchodzi w skład tego suplementu. Może się okazać, że tanie suple w składzie mają niewiele BCAA, a reszta to wypełniacze i inne substancje pozwalające na obniżenie ceny. Tak jest najczęściej z produktami marketowymi.

 

Co do samego BCAA jeszcze, to są to aminokwasy, które występują w normalnych produktach jakie spożywamy codziennie, czy czujecie coś spożywając np. jaja, czy mięso? Plusem trgo suplementu jest to, że są one w stanie wolnym i szybko przenikają do krwiobiegu. Organizm nie traci czasu i energii na ich przetworzenie, co przy wysiłku fizycznym jest bardzo ważne. Nieporozumieniem jest dla mnie jednak spożywanie ich w dni kiedy nie trenujemy. Osobiście lubię BCAA Beltora (marka od Trec Nutrition) z dodatkiem glutaminy i witaminy B6 jako optymalne połączenie wszystkich składników. Suplement ten najlepiej mi się sprawdza na początku sezonu, gdy mięśnie nie są w stanie się szybko regenerować i kondycja jest słaba, sam używam jednak przez cały sezon i jestem zadowolony. Suplementy jednak to nie wszystko, podstawa jest zawsze dieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zamiast BCAA lepiej jesc leucyne. Ale ona jest totalnie nierozpuszczalna w wodzie i jedyne wyjscie to lyzeczka od herbaty, do buzi, popic i zapomniec. Zreszta BCAA jem tak samo, podobnie kreatyne bo nie lubie sie opijac woda jak wielblad. A kupuje tylko w proszku, bo jest o wiele taniej niz w tabsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolarzy w jednym z testów 2 tygodnie bcaa poprawiło czas o 6 minut na dystansie 40 km...

 

 

Jakieś źródło? Czy plotki.

 

Z mojej strony dodam, żeby nie jeść żadnych suplementów bo to strzelanie w ciemno do tego ślepakami dostępnymi w internecie. Zróbcie badania krwi/moczu, jeśli wyjdzie że czegoś brakuje, można po konsultacji z lekarzem suplementować przez jakiś czas. A jedzenie jakichś kwasów BCAA czy kreatyny (niebędącymi lekarstwami, więc niepodlegającymi badaniom klinicznym) bo jeden z drugim pojeździ na rowerze nawet i 10h tygodniowo jest po prostu nierozsądne. Pomyślcie że te prochy mogą być robione w piwnicy w zanieczyszczonym pomieszczeniu bo nikt tego nie kontroluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCAA to aminokwasy czyli bialka dokladnie takie same jak wystepujace w miesie. Nie maja magicznych wlasciwosci. troche cos tam poprawiaja (glownie leucyna) ale cudow sie spodziewac nie nalezy. Zreszta to sie bierze w niewielkich ilosciach, bo czym jest jakies 5 czy nawet 15 g bialka? 100g piersi z kurczaka ma 20g bialka a co to jest 100g cyca? Zakaska :)

 

Kreatyna jest chyba najlepiej przebadanym ze wszystkich istniejacych suplementow i o ile tylko ktos nie ma niewydolnosci nerek to jest bezpieczna.

 

A badanie krwii moze wykazac czy brakuje witamin albo mineralow, a nie ze nalezy brac kreatyne lub BCAA. To zupelnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...