Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Ktoś posprząta ten wątek?

Tak, ja ... wywalę go i zrobię nowy z nowymi napędami. Ale to trochę potrwa.

 


 

 

Jakby ktoś szukał info czy sram eagle 12 obsłuży kasetę 11 biegową

Some details ?? Jaka manetka ? co masz dokładnie na myśli bo że xx1 i Eagle są ze sobą kompatybilne to jest, może nie każdemu ale wiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja ... wywalę go i zrobię nowy z nowymi napędami. Ale to trochę potrwa.

 

 

Some details ?? Jaka manetka ? co masz dokładnie na myśli bo że xx1 i Eagle są ze sobą kompatybilne to jest, może nie każdemu ale wiadome.

Manetka to 12 biegowy trigger srama

Kaseta xt 11-42

Na dniach założę 105 i zrobię update

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał info czy sram eagle 12 obsłuży kasetę 11 biegową to zrobiłem taki eksperyment z racji tego ze przymierzam się do założenia kasety szosowej do treningów

 

Też myślę jakby tu pożenić eagla 12 z jakąś ciasną kasetą do treningów po płaski. Jakbyś miał w tej materii jakieś sukcesy to jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Czy kasety górskie 11s pasują na każdą dziesiątkową piastę? Mam koła na piastach sram x9 i ciekaw jestem, czy kaseta 11-46 shimano albo 11-50 sunrace wejdzie na to? Bo jeśli nie, to szkoda w ogóle się bawić w nowy napęd. Nie montował ktoś już czasem czegoś takiego na taką piastę?Albo może ktoś się spotkał z sytuacją, gdzie teoretycznie coś powinno pasować, ale nie banglało? Wole się zabezpieczyć, zanim wywalę 1000 zł na napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja rozumiem to zależy od wysokości kołnierza po stronie napędu, jeśli masz niski to powinno być ok, jeśli masz wysoki kołnierz (np d042 ma chyba dość wysoki) to szprychy będą bliżej kasety= spore ryzyko oparcia się kasety. 

Sram x9 ma niski kołnierz po stronie napędu.


Ale wersja Marcina daje największy spokój- idź do zaprzyjaźnionego serwisu, nie trzeba nawet kasety przykręcać, wystarczy nałożyć największy pająk na bębenek i już będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...