Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam rozumieć, że gdy kupię ten adapter czy jak się to zwie i zamontuje na lince + dokupię tylną przerzutkę deore czy slx z systemem dyna sys na długim wózku do 10 rz + kaseta sunrace 11-40 10 rz i manetki 105 st 5700 bo widzę, że tiagra 4700 nie będzie pasować i będzie to działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arni Niekoniecznie... O ile przerzutka jest minimalnie węższa to korba się niczym nie różni poza modelem ;)

Ja osobiście używam korby 10s z przerzutką 10s i napędem 9s bez żadnych problemów, co prawda nie da się ustawić aby na żadnym ze skrajnych przełożeń nie ocierało lekko, ale dla mnie to nawet plus bo dzięki temu wiem kiedy mi się zasięg kasety skończył i czas użyć lewej manetki  :thumbsup:

@pinio nikt ci nie każe kupować blatu XT... kup Deore, niczym się nie różni od XT poza napisem no i oczywiście ceną  :teehee: przynajmniej jeśli chodzi o największy, mniejsze są stalowe w Deore ale to nawet lepiej- trwalsze  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piciu, nie. Ta korba ma zęby 42/32/24, a korby 9s miały 44/32/22. Chodzi o różnicę zębów pomiędzy 32 a 44, musi być 12 zębów różnicy. Przy 10 zębach nie jesteś w stanie tak nisko opuścić przerzutki 9s by ta znalazła się nad blatem przepisowe 1-3mm, bo jej wodzik zahaczy o średnią zębatkę. W konsekwencji ustawiasz przerzutkę na wysokość ok. 7mm, a to powoduje, iż przez tę szparę co którąś zmianę łańcuch wypada na zewnątrz korby. 

 

Przerabiałem temat, nie ma się co stresować i trzeba to odpuścić lub kupić dedykowana przerzutkę od 3x10 która obsługuje różnicę 10 zębów. Można też zastosować jakąś starszą przerzutkę od 3x8, bo tamtejsze korby miały stopniowanie właśnie 42/32/22.

 

Pinio, jak rozumiesz co napisałem, to sorry, ale musisz kupić blat 44z lub 42 ale dokonując jednocześnie kolejnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arni aaa, teraz rozumiem... W każdym razie pytający chyba itak nie kupuje już nowej korby tylko tańszy blat ;)

 

ps. Czy mi się zdaje czy przycisk "edytuj" znika kiedy pojawi się następny post w temacie? Pierwszy raz to widzę, chyba zbyt dawno mnie to nie było  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...