Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Rower to przelaj z pełną grupą 105 5800, chcę zmienić korbe kompaktowa 50/34 11rz na przelajowa 46/36 10rz. Tutaj również jest jakas zasada dotyczaca wilkosci blatów ?? I kompatybilnoscią z przednią przerzutką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
look285, dnia 28 Marz 2017 - 10:28 PM, napisał: Czy przerzutka XT M8000 11 biegów działa z kasetą xt m771 11-36 10 biegow i manetka 10 biegów xt ? 

 

 

Działa.Właśnie złożyłem taki zestaw i jest ok

 

Nie ma problemu ze zbyt dużą odległością górnego kółka od dużej tarczy ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak to jest w końcu z tą kompatybilnością piasty 8/9/10 z kasetami 11rz. Chcę wymienić cały napęd w Kross Level z 2015 roku na 1x11, kaseta 11-42 lub 11-46. Będzie to SLX M7000 z manetką M8000.

Kół, puki co nie chciał bym wymieniać, bo je ostro katuję i dają radę, a  w przyszłym roku chcę zmienić ramę w kierunku enduro i koła 27,5. Teraz mam napęd 3x8. Pytałem w kilku sklepach stacjonarnych i jedni mówią, że trzeba zmienić bębenek lub piastę bo kaseta 11rz się nie zmieści, a inni z kolei, że kaseta Shimano wejdzie, bo jest kompatybilna wstecz i nie będzie żadnego problemu z założeniem jej na obecną piastę. Potrzebuję poradę od kogoś kto już zakładał, a nie będzie mówił, że teoretycznie... :)

Dzięki za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ci drudzy mają przeważnie rację. Przeważnie, bo trafiają się pojedyncze modele piast w których koronka 42 się opiera na szprychach i nie można dokręcić kasety. Ale generalnie pasuje :)

 

Dzięki Marcin. Generalnie ciężko jest na necie znaleźć jednoznaczną informację, że taki upgrade przejdzie bez zmiany piasty czy koła. Na YT różne vlogi, pokazują jakąś rzeźbę ze ścieraniem na tokarce, kasety o 1,8mm, żeby weszła normalnie na standardowy bębenek i trochę zgłupiałem :)

To teraz pozostaje mi poszukać najlepszej oferty na kpl 1x11 z SLX'a i do dzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat. Chce kupić koła szosowe, gdzie piasta jest z bębenkiem przystosowanym do 10/11s.
Chciałbym swoją starą kasetę 9s założyć na nowy bębenek. Czy to będzie hulać?
Z tego co widzę to do 10 trzeba dystans założyć. Czy z tym samym dystansem 9s będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry i witam! Panowie...

 

Nie jestem specem, więc wybaczcie, jeśli pytanie jest mega lamerskie. Obecnie bujam się na napędzie 1x9 z kasetą SLX CS-HG80. Kusi mnie zmiana na nowego SLX M7000 11-rzędowego. No i pytanie... czy to się zmieści na bębenek od Fulcrum Red Metal 10? W sieci różnie mówią... jedni, że wejdzie bez problemu, inni, że nie, jeszcze inni, że zależy od oplotu koła. Jak Wy uważacie? Ryzykować, czy brać jakiś napęd 10-rzędowy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i cierpliwość. Prześledziłem temat i zauważyłem, że ta sprawa nie jest jednoznaczna, dlatego wciąż nie jestem pewny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...