Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

FD-M7005-E jest pod napęd 3x10 (shimano na razie nie przewiduje SLX M7000 w 3x11) .

Jedyne przednie przerzutki E-Type na 3 blaty pod 11s to XTR M9000-E i XT M8000-E , obie to Side Swing.

Pod 2 blaty masz wybór większy -  Side Swing (M8020-E , M7020-E)  i Top Swing (M8025-E , M7025-E).

Przy 3x11 tylna przerzutka SGS , przy 2x11 GS wystarczy , reszta będzie ze sobą współpracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja potrzebuje przerzytkę z górnym prowadzeniem linki a wszytkie nowe e-type mają prowadzenie dolne. coż więc czynić???


 Są może jakieś adapetry które pozwolą założyć mi inną przerzutkę?


 Są może jakieś adapetry które pozwolą założyć mi inną przerzutkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta przerzutka ma prowadzenie linki down swing a w tej ramie potrzebna jest top swing


sorki miałem na myśli down pull


 

  • Producent: Shimano
  • Grupa: Deore XT
  • Model: FD-M8025-E
  • Do napędów: 11-rzędowych
  • Liczba przełożeń z przodu: 2
  • Kompatybilny łańcuch: HG-X11
  • Wersja: Top Swing
  • Sposób montażu: E-Typ (bez blachy)
  • Prowadzenie Linki: Down pull   ja potrzebuje tutaj TOP PULL
  • Kąt ramy: 66-69
  • Linia łańcucha: 48,8mm
  • Liczba zębów największej tarczy: 34, 38T
  • Całkowita pojemność: 10T
  • Kolor: Series Color
  • Waga katalogowa: 124 g

inaczej nie będę w stanie jej założyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyjaśni mi ktoś dlaczego przednia przerzutka Shimano SLX FD M7005 E-Typ nie może pracować z napędem 3X11

Pracować może ale precyzyjnie działać już nie będzie. Przerzutka pod 10s ma szerszą klaką pod dedykowany łańcuch , po zastosowaniu węższego pod 11s praca w całym zakresie będzie upośledzona a i samo wyregulowanie dużo trudniejsze.

 

 

zakupiłem juz matetki pod w/w przełożenia tj. 2/3X11

Zawsze możesz je sprzedać i kupić takie pod 10s . Twoja rama ma już kilka wiosen za sobą i dostosowana jest do ówczesnych trendów/standardów (napędy 10s) , jak sam widzisz bywają problemy aby stare pożenić z nowym .

 

 

a pancerz przymocować do ramy za pomocą chwytu przewodu hamulcowego

Może niezbyt estetyczne rozwiązanie ale chyba najrozsądniejsze w tej sytuacji (Side Swing to bardzo fajnie pracująca zmieniarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem gdzie indziej więc pytam tutaj: Czy przerzutka Campagnolo 980 jest kompatybilna z Shimano? Mam starą przerzutkę i zmieniarkę Shimano na 7 rzędów (indeksowana) i chciałbym zmienić przerzutkę na równie stare Campagnolo. Czy będzie to działać, czy Campa ma współczynnik 1:2 tak jak Shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też z pytaniem w konwencji retro.

Mam przerzutkę tylną starego XTRa "szaraka" RD-M952, który ma offset górnego kółka względem osi obrotu wózka jakieś 16,5 mm.

Daje to nadzieję na obsługę dużej kasety po wymianie śrubki dystansowej "B" na dłuższą. Dużą kasetą byłby ciekawie zestopniowany SUNRACE 9s 11-40, o taki:

http://www.sunrace.com/files/catalog/files/424/Specifications%20-%20Cassettes%20MTB%209-Speed.pdf

Docelowo napęd byłby 1 na 9. 

Jak sprawdziłem w drugim rowerze przerzutkę M7000 to offset kółeczka jest większy, ponad 20mm, a z kolei Deore M615 nie ma offsetu w ogóle.

Czy może już ktoś próbował coś podobnego tzn. połączenia przerzutki 9s z kasetą 11-40? Wypali to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przymiarkę: przerzutka XTR 9s + manetka LX 9s a jako tryb 40z posłużyła kaseta sunrace 11-46 w kole z drugiego roweru. Do tego łańcuch 11s KMC.

Śrubka B oryginalna wkręcona do oporu. Okazuje się, że przerzutka dzielnie wspinała się na ten tryb. Co się dzieje na niższych po drodze to oczywiście masakra, ale nie oto tu chodziło.

W każdym razie kaseta 9s 11-40 w przyszłym miesiącu powinna być już u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może to o mnie mowa w jednym z poprzednich wpisów. Rzeczywiście połączyłem przerzutkę RD-M591 (dwu zawiasowa, bez shadow) z kasetą Sunrace 11-40 i zestaw taki działa poprawnie (śrubka B wkręcona do połowy). Poprawnie tzn. nie gorzej niż z kasetą zgodną ze specyfikacją przerzutki (np. 11-32).

Dodam jeszcze, że aktualnie testuję nieco inny zestaw: wspomniana przerzutka + kaseta 11-42 o stopniowaniu 11-13-15-17-20-24-28-34-42 (zestawiłem ją z 2 rożnych kaset oraz aluminiowej zębatki A2Z). Po wkręceniu śrubki B do oporu napęd taki działa wg mnie dobrze (i tym razem nie odczuwam upośledzenia zmiany przełożeń w stosunku do poprzednich zestawów).

Wszystko to dotyczy przerzutki bez shadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to dobra informacja, ale nie potrzebnie pisałeś o trybie 42, bo teraz będę kombinował jak go uzyskać przy 9s :)

Tak, potwierdzam, to jest przerzutka tradycyjna na pewno nie shadow. No i ma ten offset kółeczka górnego, co może pomóc. Np w shadow RD-M615 oś kółka jest na osi obrotu wózka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...