Skocz do zawartości

[przełaj] Canyon Inflite AL 9.0 czy Merida Cyclo Cross 700?


mismic

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się tylko. Ale faktycznie jest tam ciasno. Inne ujęcie (ten sam rower, to samo miejsce):

 

imgb24c5c5993b25f9987da399fd6508c0c.jpg

 

Dla porównania - jeszcze raz to samo miejsce u Roadhouse:

 

DSCF7919.JPG

 

Przy okazji pytanie - który standard mocowania łożysk suportu uważacie za lepszy? Wciskane u Canyona, czy wkręcane u Kony?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przerabiam wciskane w przełaju i to zdecydowanie nie jest najlepsze rozwiązanie. Pojawił się tam jakiś patent ostatnio na skrzeczące i strzelające wciskane suporty, ale nie pamiętam gdzie to czytałem. Postaram się znaleźć i wrzucić wieczorem, ale jak to z nowościami bywa - nie będzie to zapewne tanie rozwiązanie.

W Roadhousie, jak znam życie, będzie pewnie więcej miejsca na dolnych widełkach niż w Inflite.

Kolejne dwa plusiki dla Kony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, jaki napęd będzie lepszy i praktyczniejszy do wyżej opisanych zastosowań 1x11 (nigdy nie jeździłem) czy 2x11? Pytam bo w moim rankingu powoli na prowadzenie wychodzi Gestalt 3 http://www.marinbikes.com/ww/bikes/description/2016-gestalt-3#image-1 oraz http://www.bikerumor.com/2015/07/12/marin-adds-gestalt-gravel-road-bike-all-new-carbon-cortina-cx-bos-equipped-mountain-bikes-for-2016/

 

W Inflite AL 9.0 jest korba 46/36 i kaseta 11-32 a w Gestalt 3 jedna zebatka z przodu 42T i kaseta 10-42T.

 

Na mój prosty rozum lepiej jest 2x11, większe pole manewru, bardziej uniwersalny. Czy logika mojego rozumowania jest logiczna? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie do końca przekonuje 1 x 11 na szosę. Przy jeździe kadencyjnej, do kręcenia na szosie, skoki między przełożeniami są jak dla mnie trochę za duże. Dobrze to widać na tym wykresie porównującym tego jednoblata z kasetą 10-42 do korby kompaktowej z kasetą 11-32. W terenie, na zawodach przełajowych i mtb - tu ok, bo tempo szarpane i nie zawsze jest luz na wachlowanie manetką, ale do roweru uniwersalnego, to jak dla mnie nie bardzo. Dlatego też nie brałem pod uwagę tego Marina. Nie ma on nawet, nie rozumieć czemu, haka na przednią zmieniarkę, gdyby chciało się jednak coś wrzucić na przód w przyszłości.

 

Ale poza tym napędem, który raczej mi nie podejdzie - bardzo fajnie się ten Gestalt prezentuje. Ramie niczego nie brak, a oprócz tego ma takie smaczki:

 

Marin%20Gestalt%203%20-%207.jpg?itok=6i8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, jaki napęd będzie lepszy i praktyczniejszy do wyżej opisanych zastosowań 1x11 (nigdy nie jeździłem) czy 2x11? Pytam bo w moim rankingu powoli na prowadzenie wychodzi Gestalt 3 http://www.marinbikes.com/ww/bikes/description/2016-gestalt-3#image-1 oraz http://www.bikerumor.com/2015/07/12/marin-adds-gestalt-gravel-road-bike-all-new-carbon-cortina-cx-bos-equipped-mountain-bikes-for-2016/

 

W Inflite AL 9.0 jest korba 46/36 i kaseta 11-32 a w Gestalt 3 jedna zebatka z przodu 42T i kaseta 10-42T.

 

Na mój prosty rozum lepiej jest 2x11, większe pole manewru, bardziej uniwersalny. Czy logika mojego rozumowania jest logiczna? :)

 

2X9 lub 2X10.

2X11 to przesada - droższe komponenty napędu zużywające się szybciej niż w standardowej szosie, dodatkowo jedna zębatka do czyszczenia więcej ;) Korzyści? - do zastąpienia odpowiednio zestopniowaną kasetą.

 

A do Canyona z fikuśnym otworem powinni dodawać jeszcze to:

 

http://selgros24.pl/Chemia-gospodarcza/%C5%9Arodki-czyszcz%C4%85ce/%C5%9Arodki-do-udra%C5%BCniania-rur/KRET/GRANULKI-DO-UDRO%C5%BBNIANIA-RUR-500G,-KRET/2_51389.do

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki płacz był kiedy wchodziły napędy 9 rzędowe? Jak fanatycy pisali, że maks. to 8 rzędów może być. Że cieńsze łańcuchy będą się rwały, kasety będą się szybciej zużywały i świat w ogóle zmierza ku zagładzie. Mniej ząbków do czyszczenia? To czemu od razu nie jednorzędowy? Najlepiej z łańcuchem motocyklowym.

 

Cena katalogowa 10 rz. Ultegry CS-6700 to 255,00 zł, cena katalogowa 11 rz. Ultegry CS-6800 to 267,00 zł. 4,5% różnicy. Serio?

 

Co do Canyona, to jeśli nie Kreta, to chociaż żmijkę powinni dodawać w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, w rowerze szosowym mam kasete 11 rzedową. Różnica w zebatkach jest mniejsza, biegi wchodzą płynnie i bezszelestnie, poprostu miodzio, ale... w szosie tak czesto sie nie wajchuje biegami, wiec tu mogloby być spokojnie 10 lub 9 i tez byloby dobrze, natomiast w gorskim gdzie co chwile zmieniamy przelozenia tam plynnosc i szybkosc zmiany biegu jest mile widziana i tam 11 rzedowa kaseta ma wiekszy sens wg. mnie. Ale ten watek jest o rowerach szosowych rekreacyjnych a pytanie moje bylo czy w takim rowerze lepiej jest miec 1x11 czy 2x11 bez dywagacji na temat kaset 9 rzędowych ani motocyklowych ani zadnych innych :) Trzeba wątek trzymać w ryzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cena katalogowa 10 rz. Ultegry CS-6700 to 255,00 zł, cena katalogowa 11 rz. Ultegry CS-6800 to 267,00 zł. 4,5% różnicy. Serio?

 

Porównaj cene 10 rzedowej Tiagry i 11 rzedowej 105 to zobaczysz różnicę.

 

11 rzędowa Ultegra w takich "bułkowozach" to zbytek bez którego spokojnie można sie obejść.

Wystarczy spróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownuj jablka do jablek a noe Tiagre do 105 bo to dwie rozne grupy. Porownanie 6700 do 6800 czy 5700 do 5800 jak najbardziej ma sens. Naped 11s szybciej sie zuzyje niz 10s? Konkretnie co? Kaseta, korba, przerzutki, klamkomanetki? Niby dlaczego? Lancuch wezszy o 0,2mm niz w 10s za to powleczony czyms co ma zmniejszac opory i zywotnosc? Jakies konkretne dane na temat krotszego zywota napedu 11s w porownaniu do 10s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- geometria ramy rzeczywiście troche bardziej CX niż fitness ale z tym mozna sobie poradzić

- brak sztywnych osi mi nie przeszkadza, raz że to szosa, a dwa że do zastosowań tego roweru nie potrzebuje nie wiadomo jakiej sztywności

- mocowanie tylnego zacisku dla mnie to zaleta, szkoda ze z przodu jest post mount. Znam przypadki ze ludziom wyrabial sie gwint w post mount, moze to idzie jakos naprawic ale to juz kombinacje. IS jest niezawodny.

- za to połączenie dolnej rury z suportem już mnie martwi, ekspertem nie jestem ale też czuje, że takie połączenie do najmocniejszych nie nalezy. 

 

Witam

widzę, że Kolega z Wrocławia zatem zapraszam do przetestowania modelu ROSE TEAM DX CROSS 2000 na tarczówkach i 105, sztywnych osiach i kołach DT SWISS.

Mieszkam we WRO i demówkę właśnie wiezie do mnie Św Mikołaj. 

Wszystkich forumowiczów, którzy mają niedaleko do stolicy Dolnego Śląska też zapraszam na testy. Rozmiar 58, mostek 100 cm. Rozmiar nie dla każdego, ale jeśli komuś po drodze to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio, dzięki paulsen, ten rower naprawde mi sie podoba. Świetnie pochowane linki i przewody, w sumie niebardzo jest się do czego przyczepić. Jedyna rzecz to ilość szprych, przy tarczach wolałbym żeby było przynajmniej 28 a tu marne 24, do tego ja swoją masę mam i Pozzovivo nie jestem :)

 

Na bikerumor napisali, że mieszczą się opony 42mm i to z błotnikami??? Czy ktoś obeznany może to potwierdzić? Jeśli to prawda, to jestem w szoku.

 

Paulsen, odezwę się między świętami a nowym rokiem to się jakoś umówimy. Dzięki za propozycje i za nowy rower pod rozwagę... albo może nie bo już byłem blisko wyboru a tak kolejne tygodnie w plecy :) Pozdrawiam.

 

BTW. w jakim rozmiarze będziesz miał tego bika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa Road.cc oceniła je w teście bardzo pozytywnie (http://road.cc/content/review/152949-dt-swiss-r24-spline-db-wheelset):
 
"Build quality is excellent. Plenty of potholes and rough roads were clattered over during the 800km of testing and they are still running as true as the day they were delivered, and from previous experience I'd expect them to stay that way too. (...) Great addition to the disc wheel marketplace offering a good balance of speed, weight and price. (...) R24s are perfect for training or as a do-anything wheelset thanks to solid build quality."
 
W Rose fajne jest to, że możesz modyfikować konfigurację sprzętową. Zamiast R24 możesz wziąć ich lżejszy odpowiednik - R23, albo popularne Aksiumy na świetnych piastach, albo zestaw od Shimano, który będzie najprostszy w serwisie no i jest na 28H.
 

A skoro jesteśmy przy ilości szprych, to z jednej strony 24 wydaje się mało dla przyzwyczajonych do kół 32 i 36H. Ja sam w mtb mam koła złożone z XT+717 pod 36 i to dla 26'. Ale z drugiej strony, taki Mavic, nawet swoje emtebeczne crossmaxy i crossride'y składa teraz na 20. Mimo iż w mtb moment siły z tarcz, czy poziom telepania po dziurach jest nieporównywalnie większy niż w przełaju czy gravelu. Inaczej mówiąc - tą ilością szprych aż tak bym się nie przejmował. W końcu to tylko szosa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

tą ilością szprych aż tak bym się nie przejmował. W końcu to tylko szosa.  

 

aż Ci coś nie walnie...

 

Sprawa prosta. Jedna szprycha OUT  w kole 28-36 niewielki problem, w kole 24 i mniej... 

 

Bawarski precel i smarowanie z buta  :icon_mrgreen:

 

... tak, trafiło mnie to w Fulcrum R7. 6 mil z buta po asfalcie to słaby sport...

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tych 6 mil wyglądało właśnie tak: 

bieganow32.jpg

Esencja kolarstwa przełajowego.

 

 

 

A przy okazji - znalazłem świetną ilustrację do moich własnych słów "W końcu to tylko szosa":

CyclocrossSteepDrop.jpg

Jazda rekreacyjna, tylko po dobrze utwardzonych ścieżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Generalnie źle zrozumiałeś gdyż napisałem:

 

 

 

6 mil z buta po asfalcie to słaby sport...

 

 

No ale to nie o to chodzi.

 

Chodzi o to że ludzie bez problemu jeżdżą na kołach o niskiej ilości szprych, nie tylko po szosie. Są również tacy co jeździli i niestety mięli złe doświadczenia - czytaj ja.

 

Jedno jest pewne. Masz 24 szprychy, jedna wyleci i jest bieda. Masz 32 szprychy, jedna lub nawet 2 wylecą i ciągle dajesz z pedała a nie z buta.

 

Ma to szczególne zasosowanie w szosie, gdzie prześwity widelców są o wiele ciaśniejsze niż w emtebe

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio, dzięki paulsen, ten rower naprawde mi sie podoba. Świetnie pochowane linki i przewody, w sumie niebardzo jest się do czego przyczepić. Jedyna rzecz to ilość szprych, przy tarczach wolałbym żeby było przynajmniej 28 a tu marne 24, do tego ja swoją masę mam i Pozzovivo nie jestem :)

 

Na bikerumor napisali, że mieszczą się opony 42mm i to z błotnikami??? Czy ktoś obeznany może to potwierdzić? Jeśli to prawda, to jestem w szoku.

 

Paulsen, odezwę się między świętami a nowym rokiem to się jakoś umówimy. Dzięki za propozycje i za nowy rower pod rozwagę... albo może nie bo już byłem blisko wyboru a tak kolejne tygodnie w plecy :) Pozdrawiam.

 

BTW. w jakim rozmiarze będziesz miał tego bika?

 

Rozmiar 58, koła DT R23, limit wagi 110 kg rower plus kolarz zatem rower ma ok 8,8 (błotniki), dla kolarza zostaje 100 kg. Wchodzi pod błotnik opona Racing Ralph 33 z terenowym bieżnikiem, dopytam w centrali czy wrzucaliśmy 42 mm opony, póki co w konfiguratorze max to 35 mm  (błotniki to SKS, plastik, ale z lakierem - wygląda estetycznie, na wały nadodrzańskie i przelotki po polach jak znalazł). Mikołaj właśnie go przywiózł :) 

Możemy się spyknąć w sobotę nawet jeśli pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiedziałem się u Kony, to "zimą rower będzie tylko na zamówienie, w sklepie pojawi się może wiosną", więc jeśli chcę kupić niebawem, to z przymiarką będzie ciężko. W związku z tym chciałbym spytać jaki rozmiar byście widzieli dla mnie (183 cm / 87 cm / 85 kg)? 56 czy 58?

 

http://www.konaworld.pl/galeria,237,road_house#geometria

 

Bardziej skłaniam się ku 58, co współgrałoby z tabelą samej Kony dot. doboru rozmiaru (pod tym samym linkiem, poniżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. Tak wygląda konowska tabelka dla rowerów z grupy ROAD/CX/ASPHALT: 

 


     Wzrost           Wewnętrzna dł. nogi           Road            CX/Freerange          Asphalt                  CoCo     

147 - 155 cm            64 - 69 cm                                                  48                        SM                      SM       

152 - 160 cm            66 - 71 cm                      49                   48/49/49.5          SM, SM MD           SM, MD   

157 - 170 cm            69 - 74 cm                 49/52/53           49/49.5/51/53        SM MD, MD           MD, LG   

168 - 180 cm            74 - 79 cm                 53/54/56             51/53/54/56         MD, MD LG            MD, LG   

178 - 190 cm            79 - 84 cm                 56/58/59             54/56/57/59          MD LG, LG            LG, XL    

188 - 196 cm            84 - 91 cm                      61                    59/61/63                LG, XL                               


 

I tak dla wzrostu 183 sugerują ramę 56/58/59, ale wziąwszy pod uwagę nogę 87 cm - to powinienem wziąć aż 61. Każdy producent w tabeli inaczej określa proporcję wzrostu do przekroku - np. wg kalkulatora Canyona dla mojego zrostu byłaby rama 54 - co z kolei jest przegięciem w drugą stronę. Moje celowanie w 58, pomijając próbę uśrednienia tabeli doborów Kony, bierze się też stąd, że przez lata w mtb miałem pasujące mi, archaiczne już dzisiaj, 21,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

To ja też się podłącze. Zamierzam zakupić Roadhousa i też mam problem z doborem rozmiaru (wzrost 174 cm , 79 cm) i mam dylemat między 52 a 54

W obu rozmiarach mostek jest długości 90 mm. 

Więc początkowo w konie zaproponowano mi 54 lecz przy górnej rurze 550 mm może być za długo i  być trudne do skorygowania jeszcze krótszym mostkiem - co może wpłynąć na sterowność roweru.

Więc chyba lepiej zakupić rozmiar 52 i w miarę potrzeby dać dłuższy mostek.
Co o tym myślicie ?

 

A i jeszcze informacja od z kony że od 1 stycznia ceny za cały asortyment wzrośnie o 10 %, spowodowane wzrostem walut.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...