Skocz do zawartości

[wycieczka] Świnoujście -Hel /2016/


Rekomendowane odpowiedzi

Trasę Świnoujście - Hel - Trójmiasto - Piaski - Malbork, pokonaliśmy w zeszłym roku.

Bardzo chcieliśmy przejechać przez Słowiński Park Narodowy i dlatego nauczeni doświadczeniem innych, obserwowaliśmy pogodę w okolicach Łeby. Warunek jeden, nie może padać przez 2 do 3 dni, w innym przepadku nie ma szans przejechać lub będzie to istny bikemageddon :icon_cool:

Ale absolutnie jest to jeden z najpiękniejszych odcinków na całej trasie mimo że ciężki.

 

więcej o tym odcinku -> http://wwolnejchwili.eu/rowerem-wzdluz-wybrzeza-szlak-latarni-morskich-dzien-4-2/

w tym wątku znajduje się dokładna mapa z naszego przejazdu wraz z kilometrażem każdego dnia -> http://wwolnejchwili.eu/rowerem-wzdluz-wybrzeza-szlak-latarni-morskich-epilog/

 

Co do odznaki to oficjalnie pieczątkę dostaje się za odwiedzenie latarni a w Świnoujściu można również poprosić o pieczątkę z zamkniętej latarni Kikut.

My zwiedzaliśmy tylko latarnię w Świnoujściu (gdzie kupowaliśmy paszport na pieczątki) bo nie uśmiechało nam się płacić co chwila po 6-8 zł/os.

Jak macie jakieś jeszcze pytania to chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie można chłopaków straszyć deszczem, czy mokrą nawierzchnią. Szlak R10 Świnoujście Ahlbeck, Krynica Morska przejechałem w tamtym roku samotnie, byłem na wszystkich dostępnych latarniach i pogoda była różna. Dobrze trafiłem bo wiało na wschód i było lżej. Padało i też jechałem. W Słowińskim Parku byłem dzień po ulewie i jakoś przejechałem, dwa km za Klukami na bagnach złapała mnie ulewa, ale też dało radę przejechać bez jakieś tragedii. Opony Kenda Khan 1,95. Także nie jest źle, trzeba tylko chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zeszłym roku we wrześniu przejechałam polskie wybrzeże na rowerze. Latarnia w Jarosławcu faktycznie czynna była od 15:00, ale mi się udało bo ktoś był w środku i wyjątkowo pozwolono mi wejść. Niestety latarnia w Ustce była w ogóle nieczynna, mimo iż byłam w czasie godzin otwarcia które były podane. Dowiedziałam się też od mieszkańców Ustki, że pracownicy latarni otwierają ją jak im pasuje i zamykają o której chcą, na co turyści się bardzo skarżą. Szczególnie Ci którzy zbierają pieczątki na odznakę Miłośnika Latarń Morskich. Odcinek od Kluk do Łeby przejechałam bez problemu. Mieszkanka wsi poradziła mi nie skręcać od razu na Izbicę, tylko pojechać prosto do Skórzyna, stamtąd na Zgierz i do Izbicy. Jechałam z zachodu na wschód, głównie z wiatrem. Ostatnie 3 dni niestety strasznie lało od rana do wieczora, ale miałam pelerynę przeciwdeszczową :) Wycieczkę jak najbardziej polecam. Świetna przygoda i jest co wspominać :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również planuję wyprawę wzdłuż wybrzeża w terminie 25 .06 -1.07. Na razie jadę sama, gdyby ktoś jechał w tym terminie to zapraszam :-).

 

Wstępnie mam w planach w podobnym terminie: 25.06 - 3.07. Kierunek Świnoujście > dokąd się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@tasia

Ja bym chciał jednak zrobić wybrzeże bo zrozumiałem że Ty z Helu do siebie jedziesz.

 

@Broda

Jaki czas poświęcasz na trasę ? Bo w razie czego od 25 do 31 też jestem dostępny.

 

Będę jechał R10 do Kołobrzegu. Zmieniło się na tyle, że dziennie 100km nie więcej bo żona więcej raczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jechał R10 do Kołobrzegu. Zmieniło się na tyle, że dziennie 100km nie więcej bo żona więcej raczej nie da rady.

Witam. Chcę jechać ( dosyć ostro, około 120-150 km dziennie ) z Helu do Mielna od 14.07 (czwartek) od godz 12 w południe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bo to moje pierwsze szlify na tym forum.

 

W tym roku zamiast na motocyklu(pakowanie minimalistyczne opanowane) planuję właśnie omawiany szlak latatni morskich.

 

Startuję z Bielska-Białej 30 lub 31 lipca i do 15 sierpnia wieczorem muszę do Bielska wrócić - plan jest na spokojnie przemierzyć nasze wybrzeże - od Niemiec do Rosji.

Tempo w granicach 50-60 km dziennie - czyli na spokojnie, ze zwiedzaniem, spanie jak wypadnie - raczej kampingi, ale jak bedzie fajna dzika miejscówka to też bez chętnie - lubię hotele o standardzie miliona gwiazdek.... więc nawet na plaży kimnąć się nie problem.

Trasę póki co planuję pokonać sam, ale jeśli ktoś ma ochotę na kawłek lub całość wspolnie (warunek brak napiny) to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje od około 25 lipca wybrac się na wyprawe od granicy do granicy. Czy mógłby ktoś udzielić jakiś wskazówek jak się przygotować na taką wyprawę, co warto mieć, zwiedzić. Był ktoś może na takiej wyprawie i może udostępnić mi trasę jaką się poruszał? Może jest ktoś chętny na taką wyprawę? Chciałbym wyruszyć z Piasków ,a zakończyć w Świnoujściu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje od około 25 lipca wybrac się na wyprawe od granicy do granicy. Czy mógłby ktoś udzielić jakiś wskazówek jak się przygotować na taką wyprawę, co warto mieć, zwiedzić. Był ktoś może na takiej wyprawie i może udostępnić mi trasę jaką się poruszał? Może jest ktoś chętny na taką wyprawę? Chciałbym wyruszyć z Piasków ,a zakończyć w Świnoujściu.

Pozdrawiam.

 

W moim poprzedni poscie masz link do mojej mapy przejazdu

http://www.forumrowerowe.org/topic/194460-wycieczka-swinoujscie-hel-2016/?p=1842302

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bo to moje pierwsze szlify na tym forum.

 

W tym roku zamiast na motocyklu(pakowanie minimalistyczne opanowane) planuję właśnie omawiany szlak latatni morskich.

 

Startuję z Bielska-Białej 30 lub 31 lipca i do 15 sierpnia wieczorem muszę do Bielska wrócić - plan jest na spokojnie przemierzyć nasze wybrzeże - od Niemiec do Rosji.

Tempo w granicach 50-60 km dziennie - czyli na spokojnie, ze zwiedzaniem, spanie jak wypadnie - raczej kampingi, ale jak bedzie fajna dzika miejscówka to też bez chętnie - lubię hotele o standardzie miliona gwiazdek.... więc nawet na plaży kimnąć się nie problem.

Trasę póki co planuję pokonać sam, ale jeśli ktoś ma ochotę na kawłek lub całość wspolnie (warunek brak napiny) to zapraszam.

Hej.

Tez planuje ten wyjazd ale dopiero około 25 sierpnia a szkoda bo odpowiada mi twoja "oferta" ale życzę powodzenia i napisz jak wyjazd i może jakiś śladzik GPX podrzucisz oraz jakieś nowości z trasy może mi się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Również planuje przejechać wybrzeże Świnoujście - Hel. Termin na który się nastawiam to 29.08 - 2.09.

 

Wyruszam z Krakowa pociągiem w Świnoujściu jestem w południe. 

 

W pierwszy dzień chce dotrzeć do Kołobrzegu  +/- 115km. 

W drugi dzień Kołobrzeg - Rowy +/- 140km

W trzeci dzień Rowy Hel +/- 145 km

Kolejne dni to wypoczynek lub ewentualnie pętelka do trójmiasta.

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem z Międzyzdrojów do Ustki i teraz wolałbym przejechać trochę dalej od Wybrzeża. Z jednej strony morze na rowerze jest bardzo fajne, oraz co chwilę są pola namiotowe, z drugiej strony sporo ludzi i (moim zdaniem) szlak ten jest przereklamowany. Oprócz Ustki i Kołobrzegu bywają tam ciekawe miejsca.

 

Więc po co taki malkontent pisze? Może ktoś chciałby w sierpniu Kaszuby, albo tereny na południe od Koszalina? Coś małego, weekendowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...