Skocz do zawartości

[amortyzator zakup] FOX 32 CTD


Voodka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję wymianę amortyzatora i tu pojawia się moje pytanie. Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie używanego amorka? Będę miał możliwość go obejrzeć przed zakupem.

Tu podaję link do obiektu mojego zainteresowania: http://olx.pl/oferta/fox-32-ctd-26-kashima-qr15-CID767-IDcqiKx.html#95769e63b6

Po pierwszym kontakcie ze sprzedającym wiem, że cała górna część amorka była wymieniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Po prostu spodziewam się, że muszą być jakieś różnice, jeżeli jeden z amortyzatorów nowy kosztuje ok 1100zł, a drugi używany średnia cena oscyluje między 900, a 1200zł. Strzelam, że różnica będzie najprawdopodobniej właśnie w kulturze pracy amortyzatora, jaka konkretnie, to właśnie o to pytam, ponieważ jak na razie moja przygoda z amortyzatorami zaczęła się i na razie trwa z RS Tora, sprężynową. 

 

 

 

Mówił dlaczego?

Nie mówił, aczkolwiek jutro o to dopytam :P 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS Tora

Epixon a Tora to "kolosalniejsza" różnica niż Fox a Epixon. A jak nie wiesz czego się spodziewać (ani nawet czego oczekujesz) to przy poprawnie ustawionych widelcach różnicy między nimi nie dostrzeżesz.

Inna sprawa że wersja TR poprawna nie będzie bo ma min. 130mm skoku i wsadzanie tego do roweru który był projektowany pod 100mm może go zepsuć.

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Foksem coś było chyba kombinowane, usunięto też część naklejek. Może to jakiś składak? Dół wygląda identycznie jak w moim F100 RLC, tylko brakuje właśnie naklejek z nazwą modelu. Ja bym poprosił o numer seryjny, można sprawdzić na stronie Foksa co to powinien być za rocznik i model, zobaczyć jak to powinno wyglądać i skonfrontować z tym co podaje sprzedający.

Tak czy siak mając ~1000zł to bym się nie chrzanił z takimi "okazjami" tylko uderzył w Epicona/Epixona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...