Skocz do zawartości

[Magura MT2] Polityka firmy i wymiana dźwigni


lisster

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu zdecydowałem się wysłać swoje magury do serwisu do Niemiec.

Właśnie przyszły do mnie całe nowe heble MT2, koszt 0 zł, firma więc zachowała się bardzo fajnie.

 

Muszę jedynie skrócić przewody, bo są długie i równe w przypadku obydwu klamek.

Czy w taki przypadku jest różnica między klamką lewą, a prawą?

Nie widzę, żadnych oznaczeń, więc teoretycznie nie ma to znaczenia, ale chciałbym mieć pewność przed przycięciem przewodów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy w taki przypadku jest różnica między klamką lewą, a prawą?

Nie.

W przypadku MT2 klamki są obustronne .

 

 

Muszę jedynie skrócić przewody, bo są długie i równe w przypadku obydwu klamek.

Upewnij się,że masz stosowne końcówki i powodzenia przy odpowietrzaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę nie bój się :)

jak masz jeszcze nie założone na rower to jest łatwiej je skrócić jak zrobisz to mądrze i ostrożnie to nawet możesz obejść się bez kupna płynu -wykorzystaj ten z obciętego przewodu. Pamiętaj że klamka musi być pod kątem-najlepiej założyć ją na kierownicę przy odpowietrzaniu. Te filmiki powyżej dobrze to pokazują i najlepiej robić to bez klocków w zacisku-wsadź tam tą żółtą zatyczkę transportową.

Jak sobie nie poradzisz to możesz te hamulce wysłać do mnie zrobię to zupełnie na przysłowiowego browara pokryjesz tylko wysyłkę 

Mam i się bawię z Magurami od ponad 10 lat i nie mam z nimi większego problemu 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Przewody już skrócone. Teraz czekam na olej i będę odpowietrzał, chociaż klamki są dość twarde, jednak chce mieć pewności, że w układzie nie ma powietrza. 

Miałem już okazję, bawić się w odpowietrzanie tego układu i najgorszym etap to wykręcenie końcówki z zacisku i wkręcenie śruby uszczelniającej. 

 

Dokładnie ten moment:

 

https://youtu.be/8wahvmtKnG4?t=2m42s

 

Zawsze kiedy wykręcę strzykawkę, mam problem z załapaniem gwintu śruby zamykającej układ, sporo oleju wydostaje się wówczas na zewnątrz i klamki znów miękkie.

W shimano jest osobna śruba do zamykania układu, dzięki czemu takie cyrki nie mają miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...