Skocz do zawartości

[buty] sidebike aliexpress dostawa fotorelacja


tomilondyn

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zawsze bałem się klejenia butów sportowych i jak do tej pory, po w sumie kilkudziesięciu parach moich i rodziny nigdy nie miałem z tym problemu

Nie wiem ile miałeś chińskich butów w rękach, ale różnica między klejeniem SIDI/Northwave/Shimano a chińskimi produktami to jest kilka klas różnicy. Zresztą tak jak mówię z samych zdjęć widać, że jakość nie jest wysoka na podstawie wykończenia detali.

 

 

166 dolarów, ponad 600 ZŁOTYCH za chińskie buty...

ale te już zdecydowanie lepiej wyglądają :) choć np. szew na pięcie to nie jest dobry pomysł...

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie czy niechińskie - ostrzegano mnie dawno temu że klejone buty - również markowe - to bardzo głupi pomysł. Widocznie takie doświadczenia mieli ludzie którzy ich używali. Ja takiego doświadczenia nie mam. Stąd pod tym względem tych butów bym nie skreślał. 

Dla mnie zakup w Chinach byłby nie do zaakceptowania - bardzo jest mi trudno znaleźć wygodne buty, nawet jeśli rozmiar danej pary jest "mój". 65 funtów i pytanie co zrobić jeśli nie będą pasowały - wątpię w sprzedajność takiego produktu w Polsce.

 


Gdyby miały kosztować 300 to już blisko cenowo do butów z tematu. Ja bym nie zaryzykował. Oczywiście ciężko jest znaleźć za taką kwotę buty na karbonowej podeszwie zapinane na pokrętła.

Na aliexpress jest też masa ofert na np Sidi albo Mavice, niejednokrotnie w cenie na peeleny ponad 1000 zł. Nie wiem jaką atrakcyjność mają takie oferty.

Ciekaw jestem dalszych praktycznych doświadczeń autora bo może się okazać że produkt spełnia swoje zadanie, mimo czarnych scenariuszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak , jak ktos tutaj wspomniał nie kupisz za ta cenę butów na zaciski , karbonowe i w tym kolorze , a ja takie sobie wymarzyłem :) , jeżeli ktoś ma link do butów podobnych ale markowych bardzo chętnie poproszę o link.

 

do dnia dzisiejszego buty były używane 3-5 razy w tygodniu - każdy wyjazd to 48-60km , zaliczyłem dwie poważne gleby ( ślisko) jedno zapięcie padło ( córka ukręciła na maksa) zamiennik dostałem u producenta butów 4funty.

 

generalnie jestem zadowolony, jeżeli miałbym większy budżet wszedłbym w jakieś Mavic lub coś ale jest jak jest, chciałem - mam , na razie jest ok.

 

20160109_162128.jpg
 

20160109_162136.jpg
 

20160109_162147.jpg
 

20160109_162200.jpg
 

20160109_162204.jpg
 

20160109_162211.jpg
 

20160109_162220.jpg

20160109_162223.jpg

 

20160109_162237.jpg

 

20160109_162658.jpg

 

20160109_162708.jpg

 

20160109_162352.jpg

 

20160109_162320.jpg

 

20160109_162243.jpg

 

20160109_162254.jpg

 

20160109_162644.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to tak jak pisanie że buty shimano za 1500zł , nie koniecznie muszą być karbonowe, to chyba kwestia, zaufania do producenta... wiem wiem  to chińczyk i prawdopodobnie to szajs, ale akurat ta firma jest już dość spora i mocno rozwija się na rynku azjatyckim wiec JA , po prostu wierzę w to że one takie są, do tej pory jestem z nich zadowolony. Tyle, kto będzie chciał kupi kto nie, to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie w stylu "kupiłem i musi takie być, bo tak uważam, a tak w ogóle to były tanie, są zaje...ste i przestańcie narzekać". Proponuję odrobinę luźniej, nikt Cię nie atakuje.

 

Shimano czy inni znani producenci piszą jasno i wyraźnie, co siedzi w ich podeszwach. Nylon, włókno szklane, włókno węglowe. Czy jest to podstawowy materiał, czy dodatek, czy też może jedynie fragment jest z niego wykonany. A full-carbon zaczyna się od około 1000zł.

Pytanie co tam siedzi jest zdecydowanie głębsze i chętnie sam rozciąłbym takie papucie, by to sprawdzić. W pełni węglowe podeszwy znajdziemy jedynie w najdroższych modelach, niżej  ten materiał to ewentualnie dodatek, gdzie podstawowym jest np. włókno szklane. I nie ma w tym nic złego, amatorowi to zupełnie wystarczy. Natomiast pisanie że to carbon nie dając żadnego potwierdzenia jest chyba nieco nie fair wobec potencjalnych zainteresowanych, nie sądzisz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, kto będzie chciał kupi kto nie, to nie.

Dokładnie najważniejsze żebyś Ty był zadowolony, a każdy przeglądający ten temat ma swój rozum i sam podejmie decyzję co zrobić. Tylko trzeba pamiętać o tym, że Chiny to nie Polska, tam pisanie bajek w opisie aukcji jest standardem (przykład to akumulatorki 18650 o pojemności 10000 mAh), nikt za to nie ponosi odpowiedzialności karnej czy nie traci renomy (więc twój przykład z markowymi butami i karbonową podeszwą jest chybiony). Mam kilku znajomych, którzy przejechali się tak na strojach, butach kolarskich i rakach turystycznych (z wyglądu było OK, ale wytrzymałość tragiczna), dlatego tak sceptycznie do tego podchodzę.

 

A "fałszowanie" karbonu na chińskich aukcjach jest rzeczą BARDZO powszechną. Poszukaj w necie, piszą o tym jak karbonowe bidony, podeszwy okazywały się plastikiem lub w najlepszym przypadku włóknem szklanym pokrytym laminatem. Gdyby jakiś markowy, "cywilizowany" producent zrobiłby coś takiego to byłby to dla niego wizerunkowy, a tym samym finansowy koniec... Dla chińczyka o ile kupujący się w ogóle zorientuje (działa magia słowa pisanego oraz niewiarygodnie niskiej ceny stwarzającej wrażenie okazji) w najgorszym wypadku zakończy się to opcją "refund" i dalej sobie może szukać "baranów" z całego świata :) IMO bardzo opłacalny model biznesowy, nie sądzisz?

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

 

4 dokładniejsze sprawdzenia potwierdzają , pierwsze wrażenie , buty wykonane starannie, zapięcia mocne, szwy dokładne , nie widać klejeń itd

 

Winszuję różowych okularów.  Same szwy na zdjęciu, które znajduje się tuż poniżej temu zaprzeczają. ;) Co nie neguje, że mogą dalej działać. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...