Skocz do zawartości
kyloziom

[Zlot] 8 Oficjalny Zlot FR.org - Masyw Śnieżnika

Rekomendowane odpowiedzi

kyloziom

Witam

Nikt nie ma chęci rozpoczęcia dyskusji na temat kolejnego zlotu zrobię to ja ;)

Teraz rodzi się pytanie czy robimy kolejny powrót do przeszłości i jakaś stara miejscówka?

Czy też nowe miejsce? A co za tym idzie ankieta :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinusz

Jest listopad. Temat zlotowy musi być :)

Jak dla mnie można lecieć dalej miejscówkami już wykorzystanymi. Kolejna byłaby Durbaszka. Byłem tam dwa miesiące temu. Piękny widok. Świetny teren przed schroniskiem do wieczornej integracji. Nie wszystkie trasy w pobliżu przyjazne dla roweru (Pieniny), ale po drugiej stronie doliny pasmo Radziejowej, które jest atrakcyjne rowerowo. Schronisko abstynenckie.

Widziałem że konkurentem Durbaszki na II zlot były Stare Wierchy. Biwakowo miejsce mniej atrakcyjne (brak spektakularnego widoku). W zamian szlaki dookoła. Samo schronisko jest przy czerwonym z Rabki na Turbacz, jednym z moich ulubionych szlaków. Schronisko jest nieco poniżej 1000m n.p.m. Nie wiem na ile blisko da się dojechać samochodem. Chyba najbliżej od południowej strony (Obidowa?). Ale to już ewentualnie lokalesi mogą podpowiedzieć.

Myślę, że wybór miejscówki to pikuś. Boję się o chętnych na funkcję orga...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sol

Ja bym proponował patrzeć może niekoniecznie historycznie tylko przede wszystkim pod kątem fajności, aczkolwiek jedno z drugim nie musi się zaraz kłócić :)

Historycznie i fajnie było np. w Świeradowie czy Brennej, Durbaszkę natomiast wspominam średnio, głównie pod względem logistycznym.  W sensie jak się browar skończy to nie każdemu będzie chciało się duć parę km pod górę z czteropakiem.

Najchętniej obadałbym coś nowego, czytaj BB i okolice, ze szczególnym naciskiem na Enduro Trails :)

P.S. aczkolwiek Radziejową też bym zrobił, tym razem z zachodu na wschód ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hanzo

BB może być dobrym wyborem, jestem za.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kenzie

Dwa zloty mnie ominęły, teraz nie ma zmiłuj, wjeżdżam gdziekolwiek ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MarcinGoluch

Nawet dzisiaj rozmawiałem z klientem z BB, że robimy u niego z firmą otwarcie sezonu 2016. Zlot też byłby dobrą sprawą.

A Durbaszka cóż jak dla mnie nie powtarzalny klimat. Wszyscy walczyli o zamykany schron na rowery a i tak zostawili je przed schroniskiem bez zabezpieczenia.

Polonez, rudy byk i Baca co nie wiedział ile ma owiec były jedyne w swoim rodzaju.

O browara bym się nie martwił.

Ustawimy się z właścicielem schroniska żeby zabrał jeden przejazd. Zrzutę zrobi się przy przelewach za noclegi i będzie git.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sol

Że tak było nie znaczy, że będzie - że tak to filozoficznie ujmę :) Patrzę na te EnduroTrails, tudzież generalnie BB i widzę, że tamta okolica daje więcej opcji niż Szczawnica - że tak to poetycko ujmę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinusz

Hmmm... ja to widzę trochę inaczej. W BB można ulokować się pod ET, ale spowoduje to, że nie będzie się ani w Beskidzie Śląskim, ani w Małym i poza sklepem z piwem będzie wszędzie daleko ;)

Albo inaczej: jeśli ktoś ma nastawienie endurowate, to BB powinna się sprawdzić. A może będzie wręcz rewelacyjna bo można eksplorować trasy zawodów enduro z BB i z Wilkowic + ET, więc jest obficie.

Jednak pod klasyczne włóczenie się po górach lepiej ulokować się gdzieś głębiej w górach a nie na skraju miasta. Jeśli miałby to być B. Śląski, to chociażby Szczyrk jest znacznie lepszą bazą wypadową. Wciąż można z niego wybrać się na ET, a oprócz tego znacznie łatwiej zaplanować trasy turystyczne bez powtarzania tej samej góry i bez długich asfaltowych dojazdówek (Szczyrk z jednej strony ma Klimczok, z drugiej Skrzyczne a dalej w głębi Baranią czyli, góry dookoła).

Ale możecie mnie nie słuchać, bo ja do BB mam godzinę samochodem i na zlot wolałbym jechać gdzieś dalej i "poza miasto" a nie kręcić prawie pod domem. Post w charakterze opinii bez lobbowania za jakąś konkretną miejscówką. Może tylko delikatnie przeciw BB ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bobiik

Trzeba ponadto wziąć pod uwagę rodzaj rowerów potencjalnych zlotowiczów. Większość to pewnie Ht lub fulle o zacieciu xc niź enduro, chyba że się mylę. Wydaję mi się że przy wyborze miejsca powinno kierować się różnorodnością tras. Jeśli miałby być powrót do przeszlosci to zdecydowanie Świeradów lub Zawoja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ukasz

Analizując temat pod kątem praktycznym czyli wydarzeń wieczornych oraz rozwiazując problem różnorodności rowerów proponuję  wybierzmy coś nowego - rowery wodne ;),a zlot na Bałtyku lub jakimś większym jeziorze, nocleg na tratwie i tu ta praktyczna strona, jak bedzie ognicho to bez stresu o las itd., do okoła woda woda .... to tyle fantazji, ehhh chyba mnie jeszcze trzyma wieczór pod Orłem.

Pozdro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hanzo

Trzeba ponadto wziąć pod uwagę rodzaj rowerów potencjalnych zlotowiczów. Większość to pewnie Ht lub fulle o zacieciu xc niź enduro, chyba że się mylę.

Nie martw się na zapas, w BB są nie tylko hardkorowe miejsca. Ścieżki są bardzo dobrze przygotowane, jako przykład dam zdjęcie z 1enduro.pl

sciezki-enduro-trails-bielsko-12-800x532

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinusz

Hanzo, nie ma się co obcyndalać...

strona Enduro Trails: http://endurotrails.pl/

opis na 1enduro: http://www.1enduro.pl/miejsca-sciezki-enduro-trails-bielsko-biala/

I korzystając, że jestem przy mikrofonie, chciałbym zachęcić wszystkich bielszczan do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na projekt rozbudowy ścieżek: http://endurotrails.pl/budzet-obywatelski-bielsko-etap2/ 

Uważam za dobry pomysł lobbowanie wśród znajomych bielszczan, aby oddali głos na jedyny słuszny projekt ;)

Dziękuję za uwagę, oddaję głos do studia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bobiik

Hanzo

Przpomnialo mi sie po prostu tracenie czasu przy jednej trasie w Brennej. Suma sumarum nawet nikt na enduro wtedy nie zjezdzal ,jesli wiesz o ktorej wycieczce mówię. Wszyscy czlapali w dół; -)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
venom2000

Zabieram głos w dyskusji i propozycja pada na Bieszczady,miejscowość Cisna  :thumbsup:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zymelka

Ja w temacie zlotowym mam tylko do powiedzenia że JADĘ :P nie istotne gdzie, I tak będę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DudiRadom

Powitać zacne grono stałych bywalców zlotowych :). Ja (jak się znów nie połamie) z Teściem przybędziemy wszędzie gdzie się zlot odbędzie - Ibiza wciąż wchodzi w grę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michalj

Ja również będę niezależnie od miejsca. Proponuję Beskid Śląski (Wisła) lub Beskid Sądecki (Piwniczna) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinusz

Stali bywalcy... Tak mi przyszło do głowy, że w razie głosowań nad miejscówkami itp. stali bywalcy powinni mieć tyle dodatkowych głosów, ile zlotów zaliczyli. I nie chodzi mi o to, żebym miał 4 głosy :P

Piwniczna. Nie byłem. Pojechałbym :)

Cisna też dobrze brzmi, choć byłem w tym roku na wakacjach w Bieszczadach i nie urzekły mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piotrulek84

Ale fajnie ze temat Zlotowy mamy :) Gdzie by nie byl na pewno wpadne. Podoba mi sie opcja Bieszczady. Na drugim miejscu Bb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hanzo

piotrulek84 a jak tam nos i serce? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
venom2000

Nos zrośnięty,serce nadal złamane,dobrze że Deutsche Bodyguard nie połamała mu niczego więcej  :laugh:  :laugh:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adhed

Ja najchętniej pojadę tam gdzie mnie nie było. Bielsko Biała byłaby pewnie super wyborem albo okolice Śnieżnika.

Na pewno fajnie byłoby też w Karkonoszach, bo tam zlotu chyba nie było, a tras typowo MTB jest bardzo dużo i nawet jakby ktoś przyjechał z nierowerowymi znajomymi to mieliby gdzie połazić. 

Wszystko i tak zależy od tego, czy znajdzie się chętny na organizację :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinusz

Jaką bazę widziałbyś na zlot w Karkonoszach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sol

Musi Szklarską, a skoro Szklarska to równie dobrze można przeskoczyć ciut dalej do Świeradowa.  W sumie jest tam wszystko co trzeba, czyli single dla lajtowej jazdy, parę szlaków do hardkoru i nawet pumptrack - plus multum knajp.  Jestem za jakby co :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ukaniex

Rower już mam, tym razem się pojawię.  :devil:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• maciejas
      Przez maciejas
      Niektórzy może się domyślają, niektórzy antycypowali - ale teraz potwierdzam oficjalnie - piknik jednobiegowy zawita w tym roku do Bydgoszczy.   Komitet Organizacyjny (KO) w składzie - adamos, rambolbambol oraz maciejas - zapraszają między 23 a 25 dniem czerwca 2017 na rajd połączony z elementami niezupełnie poważnej rywalizacji. Chcemy Wam pokazać to, co w okolicznych trasach najlepsze, ale też zaprosić na towarzyskie spotkanie, nocne pogaduchy i dobrą zabawę.   Plan Singlovej 2017: Piąteczek 23.06 do 19:00:          Zakwaterowanie 19:00 - 21:30:   Kolacja na mieście (wraz z dojazdami) 22:00 - 23:00:   Nocny patrol   Sobota 24.06 7:00 - 8:00:     Śniadanie 8:00 - 8:45:     Przygotowanie do rajdu 8:45 - 9:00:     Briefing przed wyjazdem 9:00 - 17:00:   Rajd właściwy od 17:00:        Pranie, jedzenie i pitolenie ok 22:00:        Nocny patrol 2   Niedziela 25.06 7:00 - 8:00:     Śniadanie 8:00 - 9:30:     Wymeldowanie, porządkowanie, itd. 9:30 - 14:00:   Zwiedzanie miasta na rowerach     Trasa głównego przejazdu
      - Odcinki specjalne (ok 20 - 25 km)
      W większości są to single prowadzące w lesie, często blisko zbiorników i cieków wodnych. Ścieżki na przemian wznoszą się i opadają o kilka metrów, więc odcinki są raczej wymagające kondycyjnie. Do tego należy spodziewać się luźnego podłoża, wystających cieńszych i grubszych i grubaśnych korzeni tworzących uskoki i zdradliwych drzew. Sporadycznie przydarzy się też dłuższy i stromszy zjazd i podjazd.

- Odcinki szutrowe (ok 35 - 40 km)
      Nooo - szutrowe i wszelakiej maści leśne drogi. Służyć nam będą jako drogi dojazdowe do odcinków specjalnych, jednak nie bójta się - większość prowadzi przez dość urokliwe okolice. Raczej płasko. krótkimi odcinkami mogą pojawić się piaskownice.

- Łączniki asfaltowe (ok 1 - 2 km)
      Minimalne minimum niezbędne do przejechania pozostałych odcinków. Czasem trzeba będzie przeciąć asfalcik, może podciągnąć kawałek, na przykład przez most. 

Apeluje z tego miejsca o przygotowanie:
      - miękkich przełożeń (na miarę Waszych łydek) 
      - szerokich kapci (na miarę Waszych ramek)
      Teren jest dość trudny (ale jaki fajny!), co chwilę poprzecinany korzennymi uskokami, często próbuje nas zepchnąć do wody, opada i wznosi się na przemian. Trudno tam się rozpędzić do sensownej kadencji i trzeba manewrować i lawirować na niskich prędkościach - coś co jest wyjątkowo nieprzyjemne na twardych biegach.
          Zakwaterowanie - Miejsca noclegowe w ośrodku Cujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, o właśnie TU - Noclegi w pokojach wieloosobowych, pościele, łazienki, miejsce do przygotowania herbaty - Lokalizacja w centrum terenów zielonych, 15 minut od centrum Bydgoszczy (rowerem) - Cena noclegu: 40 PLN / 1 noc / 1 osobę - Koszt sobotniego obiadu: 18 PLN - Koszt ogniska: 80 PLN (za całość) - Śniadania, kiełby, nawodnienie: ~20 PLN / 1 osobę - Możliwość dojazdu autem: przepustka kosztuje 5 PLN   Zgłoszenia - Limit miejsc: 20 osób (bez KO-wców) - Skopiujcie listę poniżej i dopiszcie swoją ksywę, podajcie dni pobytu na zlocie - Proszę też o PW z: imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu - Koszta: noclegi + składka na ognisko + składka na żarełko śniadaniowe (konkretne kwoty podam później) - Zapisy zamknięte. Gdyby ktoś chciał dołączyć - proszę o pilne PW.     Warunki uczestnictwa
      Ponieważ spodziewałem się pytań o zawartość cukru w cukrze - przygotowałem też formalne warunki uczestnictwa:
      1. Warunkiem uczestnictwa jest przejazd rajdu na rowerze jedno-biegowym, to jest takim, w którym technicznie niemożliwa jest zmiana przełożeń w czasie jazdy lub postoju bez użycia narzędzi.  2. W sytuacjach wyjątkowych i losowych organizator zastrzega sobie możliwość dopuszczenia do rajdu uczestnika na innych zasadach. 3. Organizator zastrzega sobie możliwość "usinglowienia" roweru uczestnika poprzez wykonanie prostych prac adaptacyjnych, na przykład demontażu komponentów, unieruchomienie wózka przerzutki, oklejenie wielotrybu, i tym podobne.     Lista uczestników
      Zapisani

1. Ivan_MTB        (pt / sb / nd / +)       2. Yarr                  (pt* / sb / nd)      pt niepewny 3. + Mariola          (pt* / sb / nd)      pt niepewny 4. MikeSkywalker (pt / sb / nd)       5. Rysz                 (pt / sb / nd)       6. IBNZ                 (pt / sb / nd)       7. zukikiziu           (pt / sb / nd)       8. Sobek82           (pt / sb / nd)       9. akkwlsk            (pt / sb / nd)       10. adamos          (sb)      przyjazd niepewny 11. rambolbambol  (pt / sb / nd)       12. maciejas         (pt / sb / nd)       13. itr                     (pt / sb / nd)         Zainteresowani

14. Tomek21001  (pt / sb / nd)       15. Piotrekrower  (?)      wyjazd niepewny 16. karolg  (?)       17. Mateusz30  (sb)         No to by było na tyle na ten moment!
        PS. Lokalesi chcący pomóc w organizacji proszeni są o wysyłanie PW do mnie.
    • anarchy
      Przez anarchy
      No i stało się. 2016 w pełni, Ruda już zaciera rączki zbliżającą się mokrą jesienią, skupiskiem żelaza w jednym miejscu i wilgotnym morskim powietrzem Północy. Zatem, powoli rozkręcamy maszyny.

Najpierw o kilku małych rewolucjach, po części wynikających z uwag jakie zdołałem wyłapać z zaciśniętych szczęk co niektórych, po części z faktu iż rodzi nam się dzięki wielkiej wierze Ivana i odwadze Rysza druga dobra impreza (SS). A po części z faktu, że są chętni do masochistycznego użerania z tematem. Zatem (tu wybaczcie że piszę sam ale w imieniu małej Grupy Mocno Zaangażowanych):
      - imprezy Stallovy i SSuPLa (czy jak tam jeszcze się to nazwie) będą imprezami na początek i koniec (umowny) sezonu. SSuPLa na wiosnę, Stallovy na jesień,
      - SSuPLa i Stallovy będą miały od tego roku charakter rotacyjny - będziemy chcieli aby co roku imprezy odbywały się w innym miejscu niż poprzednio (ale miejsca będą 3-4 max stałe tak jak stałe grupy organizacyjne). Zależy nam na tym, aby czasem stallovi z Południa mieli bliżej a czasem singlowi z Poznania przyjechali nad morze. Tylko Ci z Bydgoszczy mają wszędzie podobnie Zależy nam też (i to uwagi od stałych bywalców) by nie zamęczać co roku jednej ekipy tymi samymi ścieżkami.
      A po prawdzie chodzi o to by każdy mógł trochę odpocząć od organizacji i zrzucić problem na innych   

To ogólnie, a tymczasem odnośnie Stallovego 2016
      - data : 30.09 - 02.10
      - miejsce........ Trójmiasto! 
      - tymczasowym Prezesem na obczyźnie zostaje mianowany: Skwarek   jego zadaniem będzie przygotowanie trasy, spania, org. całości. Do niego będziecie uderzać z wszelakimi pytaniami odnośnie imprezy,  w 2016 to jego możecie wyzywać w myślach. "Pierwszymi pomocnymi" zostają Ivan ( pomoc fizyczna, koszulki, naklejki) i exPrezesunio (fizol, puchary, przytulanie i trochę sprzętu na nagrody).
      - plan Stallovego (bardzo ogólny) pozostaje bez zmian: piątek wieczór ściganie (stroje wieczorowe obowiązkowe), potem knajpa, sobota - dzień jazdy, ognisko, miotanie i rżnięcie (nie wiem jeszcze jak z nocną jazdą), niedziela - długie wybudzanie, testowanie rowerów, foto Człowiek i jego maszyna, pętelka pożegnalna dla tych co mają więcej czasu.

Na tą chwilę tylko tyle. Jak NowyPrezes się ogarnie z tematem w okresie letnim będziemy ten wpis uzupełniać o kolejne informacje.
      Zapisy na imprezę rozpoczną się około 1 września. Liczba miejsc na pewno będzie ograniczona ale (uwaga kolejna mała rewolucja) - wychodzimy w pewnym stopniu z imprezą na zewnątrz po za forum (i miejsca mogą znikać błyskawicznie) i .... witamy z kwiatami Wszelakie Żelazne Białogłowy (znaczy niewiasty)

I dla przypomnienia:
      stallovy 2013
      stallovy 2014
      stallovy 2015
    • anarchy
      Przez anarchy
      UWAGA: Jeżeli widzisz tylko 4 linijki tego wpisu odśwież stronę, bo stracisz najważniejsze informacje

No i nadejść musiało to na co wielu (mam nadzieję) czekało. Nie wiedzieć kiedy ale nagle zrobiła się jesień i nadzwyczaj cichymi krokami i skromnie jak by wstydząc się własnego dożycia Trzeci Stallovy Paprykarz  pojawił się na horyzoncie.
      Jak było na Pierwszym i Drugim można poczytać tutaj: 
      http://www.forumrowerowe.org/topic/148803-szczecin-stalowy-paprykarz-czyli-lisciopadowy-minizlot-wszelakiej-masci-odmiencow/ 
      http://www.forumrowerowe.org/topic/171288-zlot-stallovy-paprykarz-2014-czyli-minizlot-milosnikow-wszelakiego-zelastwa/
      Jacy byli ludzie i jaka piękna stal można podejrzeć tutaj i tutaj. 

Przez te dwa lata  skrystalizowała się (tak się mnie wydaje) jako tako formuła Zlotu. Zatem nic nowego nie napiszę
      Dotarło do moich (i nie tylko moich) uszu i oczu wiele ciepłych...uwag, skarg i obelg. Część odparłem w równie grzecznej formie, kilka przemyślałem.
      A niespodziewanie miłe towarzystwo z zeszłego roku wzbudziło zaufanie nad Jeziorem Szmaragdowym i dostaliśmy ponownie zgodę na bazowanie w sercu Puszczy (z czego bardzo się cieszę i Wy też).
      Żeby wyjaśnić jedną rzecz z tym związaną - pierwszy gorący pomysł aby spać tam obie noce tak naprawdę tworzy tyle komplikacji logistycznych, że powtórzymy dokładnie formułę zeszłoroczną. uffff

Koniec pierdółek, czas na konkretne info:
      Termin chyba wszystkim jest znany od dawna: 23. – 25.10.2014

Ogólnie Rok 2015 ma być rokiem Puszczy Bukowej.
      Skupiamy się na jeździe mocno terenowej (kto przeżył a.d. 2013 pamięta co nie co ), asfalty będą w sobotę rano (dojazd do Puszczy), bardzo krótkie odcinki w środku dnia i w niedzielę powrót do miasta.

Dzień 1, piątek:
      "PPP czyli poznanie, pojeżdżenie, polanie"
      Tu do tej pory nie wyjaśniło się kilka kwestii, czekamy na jakieś odpowiedzi, decyzje zatem w tej chwili formułę piątku napiszę bardzo ogólnie:
      Po dotarciu do Szczecina zapraszamy do Schroniska Cuma, ul Monte Cassino 19A (nie daleko Jasnych Błoni). Na hasło "Paprykarz" dostaniecie pokoje. Można zostawić graty, odetchnąć.
      Koło godziny 18:00 - 19:00 spotykamy się zaraz obok czyli na Błoniach koło Pomnika Trzech Orłów (nazwa oficjalna jest inna ale ta oddaje formę )
      Część główna na rowerach - myślę, że w przeciągu tygodnia się skrystalizuje.
      dużo później – knajpa  SETA (najprawdopodobniej) gdzie zamiast pizzy i długonogich dziewczyn dostaniecie ....bigos i wódkę   
      dużo, dużo później powrót do Schroniska
      Po nauczce z zeszłego roku zarezerwowałem pełne sale dla nas bez osób z zewnątrz co umożliwia nam powrót legalnie i zgodnie z regulaminem schroniska później niż po 23:00, oczywiście na "trzeźwo"

Dzień 2., sobota:
      Przeniesienie z wytyraniem.
      9:00-10:00 – zbiórka  i start* spod Cumy w kierunku Puszczy Bukowej
      11:00 – O tej mniej więcej godzinie powinniśmy dotrzeć nad Jezioro Szmaragdowe i ruszamy w teren
      18.00** – około tej godziny powinniśmy wrócić nad Jezioro, przebieramy, kto ma siłę kąpie, pierwsze ciepłe danie w budynku
      19.00 -21:00 – przygotowanie do ogniska, wychodzimy "w ciepłą" noc
      21.00 -22.00** – nieobowiązkowy wypad nocny w Puszczę Bukową (jadą Ci którzy mają ochotę, chęci, resztki siły i dobre oświetlenie)
      22:00 - rozpoczęcie konkursów w Miotaniu i Rżnięciu, a ognisko płonie i płonie
      ??  -  nocleg (ostatnio najwytrwalsi poszli spaćkoło 4 rano)
      * - godzina podana orientacyjnie, zależna od piątkowego wieczoru i osób, które miały by do nas dojechać w sobotę rano
      ** - godziny podane bardzo, bardzo ogólnikowo zeszły rok pokazał, że planowanie nawet z godzinną rezerwą może być bardzo błędne

Dzień 3., niedziela:
      Łzy Modelek
      9.00 – śniadanie, głosowanie na Najpiękniejszą Stal, rozdanie fantów,  pakowanie.
      10.00* - pożegnalny skok w Puszczę Bukową,
      12:00-13:00 - powrót, zdjęcia do galerii, pakowanie, sprzątanie
      po 15.00 – zakończenie imprezy.
      * - godzina podana orientacyjnie, zależna od sobotniego wieczoru  lub raczej niedzielnego poranka
      Uwagi ogólne:
      1.Noclegi
      Nocleg z piątku na sobotę w Schronisku Młodzieżowym CUMA (lokalizacja) – zarezerwowano 4 sale po 6 osób dla uczestników. Czysto, schludnie, łazienki na korytarzu, jest ogólnodostępna kuchnia. Osoby które były rok temu chyba mogą poświadczyć. Jest dobre i bezpieczne miejsce dla rowerów. Oficjalnie nie wpuszczają osób po alko na noc, w praktyce ważne żeby nie robić rozróby i nie dawać po sobie znać co się spożywało -wchodzimy grzecznie, pełna kulturwa. I żadnych libacji w pokojach do 5 rano. Warto się podporządkować bo nocleg w niezłej cenie, w dobrym miejscu i gwarantujący przyzwoite warunki.
      Nocleg z soboty na niedzielę w Centrum Informacji Szmaragdowe – śpimy w pomieszczeniach „biurowych” nieprzystosowanych do noclegów, dlatego obowiązkowo (lub dla własnej wygody) należy zabrać ze sobą matę, śpiwór, jaśka itd. Żeby było jasne - śpimy na podłodze (tylko w jednej sali jest wykładzina). Schron (bo to są budynki schronów wojskowych) mają zaplecze techniczne, prysznice, łazienki a nawet kominek

2. Kwestia dość istotna i delikatna - kasa.
      Zeszły rok wyszedł jak wyszedł, dla nas to była nauka na żywym organizmie, jesteśmy ciut mądrzejsi
      Zatem wpisowe na całą imprezę wynosi 120zł (brutto )
      W tej kwocie mamy: oba noclegi, jedzenie od soboty rano (śniadanie) do niedzieli rano (śniadanie). Prezesowa znów pewnie z głębi serca upiecze nam placki na osłodzenie wieczoru. Do ogniska wliczone jest po 2 browary (kto chce coś innego, lub dużo więcej proszę o kontakt) oraz "przekąski".
      Na co trzeba się samemu  przygotować? Piątkowo wieczorne knajpowanie i jedzenie, zakupy w sobotę w środku dnia w wiejskich sklepikach. Tyle. 
      Wegetarianie, weganie, dietetycy, modelki, ekolodzy, daltoniści - proszę o kontakt i informację - przekażę Prezesowej. Nie może być tak żeby ktoś w sobotę wieczór po dniu jazdy nie miał nic ciepłego do jedzenia.

3. Osoby nie mogące przyjechać w piątek wieczorem proszę o informację i podanie godzin przybycia w sobotę (w celu dostosowania porannego startu grupy).
      Niedzielną trasę po Puszczy Bukowej dostosujemy do godzin powrotu poszczególnych uczestników, jeżeli ktoś będzie musiał wracać wcześnie rano - nakierujemy na centrum i dworzec PKP.
      Pamiętajmy - w niedzielę mamy nowy lepszy czas i całą godzinę na plus

4. Obowiązkowo należy zabrać: kask(!), dobre oświetlenie (szczególnie przód), opony tolerujących błoto (jeśli będzie sucho to będzie tylko trochę błota, jeżeli będzie mokro...), ciepłe/suche ubranie, lekkie klapki/tenisówki itp. do poruszania się po Szczecińskim Centrum Informacji Szmaragdowe, ręcznik itd.
      O pogodzie będę informował na bieżąco od około 10 dni przed.

Ze względu na ograniczoną powierzchnię Centrum Informacji (nocleg z soboty na niedzielę) a przede wszystkim nasze możliwości logistyczne chcemy ograniczyć ilość miejsc do ....20 (plus osoby spoza forum oraz paprykarze). Decyduje kolejność wpłat na konto.
      Wpłaty proszę dokonywać na nr konta: 59 1160 2202 0000 0000 6724 2761 Dawid Szewczyk, ul. Olsztyńska 18, 71-042 Szczecin, wraz z dopiskiem od kogo (imię i forumowa ksywa).
      Mój tel kontaktowy: 511 206 141

Już na wstępie podziękowania dla Lorda za wyrozumiałość, dla Tomka R (nie z forum) który nam trochę pomaga oraz dla tych co się im jeszcze chce.

W tym roku nasz puchar został w końcu ochrzczony i zamiast niemej rury walczyć będziecie o ... Kowadło!
      A nagrody i fanty zasponsorują TRIGLAV i Lord Choć chodzą słuchy, że może ktoś coś jeszcze dorzuci do koszyka.

Zapewne Lord zaraz dopisze coś od siebie..
      Wszelkie informacje, uwagi od osób które były w zeszłym roku mile widziane.

AVE STAL!

_______________________________________________________________________________________________

Dla przejrzystości tematu (jak słusznie zauważył Maciejas) tutaj linki do galerii zdjęć z imprezy, łącznie z komentarzami autorów.

Dzień Pierwszy:
      Kryterium po Ciemnej Stronie Księżyca:, Okiem Maciejasa, Szkłem Thomasza 

Dzień Drugi,
      W trasie - wg Thomasza
      Człowiek i Jego Maszyna  wg Maciejasa
    • Hanzo
      Przez Hanzo
      Kto i kiedy z Warszawy, lub okolic ma w planach pojawienie się na 7 zlocie?
      Piszcie, może ktoś ma wolne miejsca albo chce się z kimś zabrać.
    • Lookas 46
      Przez Lookas 46
      Po raz kolejny zapraszam wszystkich forumowiczów jak i osoby z poza forum na V Zlot, który odbędzie się tym razem w Świeradowie Zdroju. Na początek poruszę ważną dla nas kwestię .... Rowery mają zapewniony nocleg w suchym, ogrzewanym pomieszczeniu O samym ośrodku można poczytać w odnośniku, który podałem niżej. Jak co roku robimy przedpłatę za dwa noclegi w kwocie 80zl. Ilość miejsc jest ograniczona. Jak zwykle miejsce na ognisko - JEST
      Cały temat z dyskusją o zlocie znajduje się >> TU<<

Uwaga tym razem niestety nie ma opcji aby przedłużyć pobyt w ośrodku gdyż od poniedziałku całe jest zapełnione przez inną grupę. Istnieje możliwość przyjechania wcześniej.

TERMIN
      5-7.07.2013

MIEJSCE
      Dom Wczasowy "Nad Strumykiem"

>>> SINGLTREK POD SMRKEM <<<

http://youtu.be/W4npPeLXJ2g

LIMIT MIEJSC WYCZERPANY - PROSZĘ NIE DOKONYWAĆ WPŁAT

Opłata obejmuje nocleg z pt/sob/nd oraz dokładaną już chyba wszędzie opłatę klimatyczną:]

Na wpłaty czekam do 1 lipca włącznie
      Chyba że wcześniej ilość osób będzie większa niż pojemność obiektu

W tytule przelewu proszę wpisać tylko NICK z forum.

UWAGA : Opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi.

W sprawie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy propozycji proszę pisać bezpośrednio na PW.

Lista uczestników ( postaram się aktualizować codziennie ) : 22

1. TOMASH
      2. Lookas 46
      3. bryjas + 1 os. tow.
      4. Maniak + 1 os tow.
      5. PATRYKE
      6. VENOM2000
      7. LUKASZS
      8. Kenzie
      9. DudiRadom + Teściu
      10. Hanzo
      11. jasinski21444
      12. SOL
      13. MICHALJ
      14. ADHED
      15. PATRQ
      16. MEWEK
      17.Safian
      18. Rulez +1 os. tow.
      .

*Każda osoba wpłacająca opłatę rezerwacyjną akceptuje jednocześnie poniższe warunki :
      - Każdy uczestnik zlotu jedzie na własną odpowiedzialność,
      - Wszyscy uczestnicy zlotu muszą być pełnoletni, wyjątkowo pojechać mogą osoby nieletnie pod warunkiem posiadania podczas wyjazdu następujących dokumentów:

Ps. Wzory tych pism w załącznikach. Dzięki Pilon !!
      OSWIADCZENIE RODZICOW.doc
      ZGODA RODZICOW.doc

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.