Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!

Przez ostatnie pół roku jeździłem swoim kiedyś pewnie przyzwoitym rowerem. Wcześniej trochę stał, trochę lat już ma i teraz podczas użytkowania przytrafiła się seria katastrof:

  1. Rozpadła mi się prawa przednia manetka - nie mogłem zmieniać tylnych biegów
  2. Zębatki starły się i łańcuch zaczął przeskakiwać - z początku myślałem, że chodziło tylko o przednie, ale okazało się, że z tylnimi jest to samo
  3. Zerwała się linka od przedniej przerzutki - zostałem praktycznie z jednym biegiem
  4. Szprychy w tylnik kole poluzowały się, zahaczyły o tylnią przerzutkę, ta wkręciła się w koło i pogięła

Teraz chciałbym przywrócić rower do stanu używalności, więc jak przypuszczam muszę wynić:

  • korbę
  • suport (pewnie by się przydało, jak już wymieniam korbę, czy to nie ma sensu?)
  • łańcuch
  • wolnobieg
  • przerzutkę tylną
  • tylne koło
  • manetkę
  • linki

Pobuszowałem po internecie, i udało mi się złożyć coś takiego:

87zł Altus FC-M311 175mm 48X38X28T

35zł Wkład suportu BB-UN26 SHIMANO

23zł Łańcuch Alivio, CN-HG40

59zł Wolnobieg MF-HG37 7-rzędowy 13-28T srebrno-czarny SHIMANO

95zł Koło tylne CROSS 28" Basic R KELLYS
59zł Przerzutka tylna Altus RD-M310 czarna SHIMANO

20zł Zestaw linek i pancerzy do przerzutek UNEX

39zł Klamkomanetka Altus ST-EF51 srebrna

417zł Razem

 

Do tego muszę kupić narzędzia do wymiany, to chyba sobie poradzę.

 

Ponieważ znam się tylko tyle ile udało mi się wyczytać w internecie, to czy taki zestaw ma sens? Czy to wszystko razem ze sobą zagra? Czy warto to zrobić inaczej? Dodam że budżetu w górę to już raczej nie bardzo, w dół bardzo mile widzane ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro i tak masz do wymiany kolo i wolnobieg to moze sie przerzuc na kasete?

przykladowo (losowe linki z allegro, nie szukalem w CR ale powinni tez miec cos podobnego) w podobnej cenie:
http://allegro.pl/kaseta-shimano-alivio-cs-hg51-zeby-11-28-i5749001907.html
http://allegro.pl/k-tyl-28-na-kasete-shimano-alivio-kands-czarne-i5737612903.html

Edytowane przez Looser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

linki Pobuszowałem po internecie, i udało mi się złożyć coś takiego: 87zł Altus FC-M311 175mm 48X38X28T 35zł Wkład suportu BB-UN26 SHIMANO 23zł Łańcuch Alivio, CN-HG40 59zł Wolnobieg MF-HG37 7-rzędowy 13-28T srebrno-czarny SHIMANO 95zł Koło tylne CROSS 28" Basic R KELLYS 59zł Przerzutka tylna Altus RD-M310 czarna SHIMANO 20zł Zestaw linek i pancerzy do przerzutek UNEX 39zł Klamkomanetka Altus ST-EF51 srebrna 417zł Razem

 

Korba ok, suport wystarczy Neco - ok.20zł, Łańcuch koniecznie inny - np. HG71.

 

@@Looser, dobrze sugeruje - przeszedłbym na kasetę, bo manetkę i  tak masz do wymiany. Kaseta HG41-8 + manetki st-ef65.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to Unibike Crossfire, dokładny wiek nieznany, ale strzelam okolice 10 lat. Co kupowania używanych rzeczy, to nie znam się na częściach rowerowych znam się na tyle, ile wyczytałem w internecie szukając tych do wymiany, więc raczej się podejmę oceniania stanu używanych części.

 

Idąc za sugestią wymiany na kasetę, wypatrzyłem takie rzeczy:

-Kaseta Acera CS-HG-41 - jak rozumiem, skoro wymieniam praktycznie cały napęd, to mogę wybrać dowolny rozkład zębatek? Do tej pory miałem

 13-28, czy lepiej jest wziąć np. 11-34, czy 11-30? Stawiam że to 34 to przełożenie na jakieś super strome podjazdy, więc chyba bez sensu? I jeszcze czym to się różni od CS-HG-31, bo rozważam też czy nie oszczędzić?

-koło - tu mam trochę problem, jak na razie wszystkie części udało mi się znaleźć w CentrumRowerowym, a chciałbym zamowić wszystko na raz i zapłacić za przesyłkę raz. Ciężko mi tam znaleźć koło i jeszcze stwierdzić czy jest na kasetę, czy nie. Np. tu jest koło, ale na kasetę siedmiobiegową. Czy to znaczy że z ośmioma będzie źle?

-łańcuch. Coś jest nie tak z tym co znalazłem, bo ten HG-71 dwa razy droższy :/

-zmiana manetki na ST-EF-65 również podbija mi koszt, czy to duża różnica jakościowa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogę wybrać dowolny rozkład zębatek?

Tak ale musisz uważać na długość wózka przerzutki.

Do tej pory miałem  13-28, czy lepiej jest wziąć np. 11-34, czy 11-30? Stawiam że to 34 to przełożenie na jakieś super strome podjazdy, więc chyba bez sensu

Zależy od tego w jakim terenie jeździsz.

I jeszcze czym to się różni od CS-HG-31, bo rozważam też czy nie oszczędzić?

Niczym 

 

 

Ciężko mi tam znaleźć koło i jeszcze stwierdzić czy jest na kasetę, czy nie. Np. tu jest koło, ale na kasetę siedmiobiegową.

Koło na kasetę ma piastę z bębenkiem 0_0_productGfx_4ddd813235ec1952f2a92e5c8

ale na kasetę siedmiobiegową. Czy to znaczy że z ośmioma będzie źle?

Tak 7rz bębenek jest trochę węższy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...