Skocz do zawartości

[Pytanie]FOX 32 float rl 140mm 2010 zamiast RS Reba 120mm 2012


Kaczorak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje waszej rady ;) Mianowicie mam opcje zakupić FOX 32 Float RL 140 mm Taper QR 15 z 2010 roku. Obecnie mam RS Reba RLT z 2012 i ustawioną na 120 mm skoku. Pytanie czy opłaca się zamieniać jeden na drugi. Czy praca Fox'a będzie gorsza a może lepsza od pracy Reby? Co oznacza RL przy Fox'ie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Co oznacza RL przy Fox'ie

Regulacja powrotu tłumienia plus blokada na goleni.

Wymieniając Rebę 120 na Foxa 140 licz się ze zmianą geometrii ( niewielka, ale jednak) .

 

 

Czy praca Fox'a będzie gorsza a może lepsza od pracy Reby?

Fox z 2010 to prawdopodobnie tłumik typu O/B ,który daje dosyć wysoką czułość,ale też tendencję do zapadania się przy hamowaniu i na dłuższych,trudniejszych zjazdach.

IMO niewiele zyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licz się ze zmianą geometrii ( niewielka, ale jednak)

Z tym się liczę ;)

 

 

IMO niewiele zyskasz

Właśnie nie wiem czego się spodziewać po tym Fox'ie. Zależy mi żeby mieć z przodu więcej skoku ale nie chciałbym żeby te 140 mm było gorzej wykorzystane niż 120 mm z RS'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W moich Foxach ( prawidłowy SAG, serwisowane itepe) przy mocniejszym hamowaniu amorek się chował nawet w 50% ( dla porównania- DT lub Magura się chowa na jakieś 25% skoku), a na trudniejszych zjazdach amorek pracuje w połowie skoku- ewidentnie brakuje regulacji wolnej kompresji,która jest w modelu RLC. Oczywiście pojawia się to tylko w sytuacjach wymagających mocniejszego dohamowania przodem, co zdarza się u mnie dosyć rzadko.

Można próbować zwiększać progresję poprzez dolanie dodatkowych kilku ml oleju do komory,ale nie zawsze to przynosi spodziewane efekty.

Czy przeszkadza? Zależy od Twoich oczekiwań, ustawień i terenu- przy normalnej jeździe jest OK.

 

BTW- ile za tego Foxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...