Skocz do zawartości

[damper] FOX Float CTD Evolution - co się mogło stać?


madziu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Odnoszę nieodparte wrażenie, że w moim damperze przestała działać zarówno regulacja climb-trail-descend jak i możliwość zmiany rebound. Kręcenie jednym i drugim nie przynosi zauważalnych rezultatów. Przy przejściu od "ściskania" do "rozprężania" słychać i czuć stuknięcie. Damper nie ma nawet pół roku. Nie ma żadnych wycieków. Nie zauważyłem też, żeby wajcha od zmiany trybów zaczęła jakoś inaczej niż wcześniej działać. Macie jakieś pomysły? :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne stała się awaria tłumika. Jeżeli nie był rażąco zaniedbany, a na to wskazuje brak wzmianki o utracie powietrza, to zapewne trzeba reklamować (w ostatecznosci oddać na gwarancję). Ze względu na brak specjalnych narzędzi i wiedzy naprawa tego typu tłumika w warunkach domowych jest bardzo trudna.

Edytowane przez blebnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem nadzieję,że może się pokrętełko poluzowało... ;-)

Nie mam zamiaru sam się za niego brać. Zastanawiam się nad dwiema opcjami - porządnym i zaufanym serwisem nieautoryzowanym (czyli olanie gwarancji) lub oddaniem roweru/dampera w ręce gwaranta (takie sobie doświadczenia nie tylko z branży rowerowej).

 

W sensie, że jeśli gwarant (giant) będzie chciał naprawiać damper a nie wymienić to ja już wolę go naprawić w zaufanym miejscu i mieć święty spokój.

Edytowane przez madziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym damperze nie warto robic takich rzeczy poza reklamacja/gwarancja, w koncu nowy sprzet - chyba ze spisz na kasie. Szczegolnie, ze w przypadku powazniejszych problemow z tlumikiem (jezeli np. pekla podkladka i nabroila w srodku, a nie tylko strzelila uszczelka) mozliwe, ze trzeba bedzie wymienic caly trzpien, co jest wydatkiem znaczacym w porownaniu do ceny nowego dampera.

 

Tak btw. co to za 'zaufane miejsce'?:) Cult bikes teraz nie ma jakis strasznie odleglych terminow, a w koncu sa autoryzowani.

 

PS. Jezeli zdecydujesz sie na nieolewanie gwarancji, to rozwaz znacznie lepsze warunki jakie daje ci reklamacja towaru, a nie gwarancja.

Edytowane przez blebnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufane miejsce jak już wiesz to Kali :). Niestety nie było go jeszcze rano. Napisałem do Cultbikes. Internet twierdzi, że mogę to załatwić bezpośrednio z nimi - zobaczymy, czy to potwierdzą.

Słowo "autoryzowany" niestety bardziej mnie odstrasza niż zachęca, bo zbyt często oznacza to monopol na daną usługę a monopol to coś, co stoi w sprzeczności z jakością i ceną. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku jest inaczej.

 

Cenię sobie spokój - jeśli wyjadę, że to jest reklamacja a nie roszczenie gwarancyjne to myślę, że od razu przestanie być miło :)

 

 

Dzięki za pomoc zarówno tu jak na privie.

 

 

 

Edytowane przez madziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...