Skocz do zawartości

[Sprzęt]Co dodać do roweru(ghost kato fs 5) do freeride?


PrometeuszPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.!

Ostatnoi zakupiłem rower Ghost kato fs 5.

(parametry itp. http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_full/ghost/39514/kato_fs_5 )

Bardzo zainteresowała mnie jazda freeride.

Wie że to nie jest rower przystosowany do tego, więc zwracam się z prośbą co trzeba w nim wymienić aby nie rozpadł się na większej hopie.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jazdą freeride to pewnie po RedBull Rampage ;-)

Ja bym nie zaczynał od modernizacji roweru. Czy coś już w kierunku freeride robiłeś? Potrafisz skakać nieduże hopy, dropy itp.? Rower się od razu nie rozpadnie - chyba, że już jesteś wymiataczem, ale wtedy pewnie byś nie pytał... Poskacz na tym co masz, zapisz się na jakieś szkolenie z techniki jazdy za kilkaset PLN i zobacz czy to dla Ciebie. Poskakać można nawet na sztywniaku XC...

Btw - jesteś zadowolony z roweru? Jak/gdzie jeździsz? Pytam, bo ostatnio miałem okazję pojeździć na kato fs 3 i nie zakochałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up @jgrabowski

Ja jestem zadowolony z pracy roweru... Jezdżę w trupim lesie w Krakowie.

Byłem tam z 10 razy no i wmiare ogarniam chopy

Zaczeło się od tego że pojechałem z moim kolegą no i on mnie zaraził.(nie od redbull rampage)

Tak do roweru co bym się przyczepił to przywione koła(już naprawiłem) od skakania.(skaczę dopiero na małych chopach więc nie wicm o co kaman.


Zainteresowanie jazdą freeride to pewnie po RedBull Rampage ;-)
Ja bym nie zaczynał od modernizacji roweru. Czy coś już w kierunku freeride robiłeś? Potrafisz skakać nieduże hopy, dropy itp.? Rower się od razu nie rozpadnie - chyba, że już jesteś wymiataczem, ale wtedy pewnie byś nie pytał... Poskacz na tym co masz, zapisz się na jakieś szkolenie z techniki jazdy za kilkaset PLN i zobacz czy to dla Ciebie. Poskakać można nawet na sztywniaku XC...
Btw - jesteś zadowolony z roweru? Jak/gdzie jeździsz? Pytam, bo ostatnio miałem okazję pojeździć na kato fs 3 i nie zakochałem się.

up @jgrabowski

Ja jestem zadowolony z pracy roweru... Jezdżę w trupim lesie w Krakowie.

Byłem tam z 10 razy no i wmiare ogarniam chopy

Zaczeło się od tego że pojechałem z moim kolegą no i on mnie zaraził.(nie od redbull rampage)

Tak do roweru co bym się przyczepił to przywione koła(już naprawiłem) od skakania.(skaczę dopiero na małych chopach więc nie wicm o co kaman.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś młody jak sądzę więc jest spora szansa, że miałeś "sponsorów" w postaci dajmy na to rodziców. A może sie mylę W końcu ten Ghost też nie mało kosztował. Sprzedaj i postaraj się podnieść kwotę to czegoś co już jest rowerem enduro. Las Kosocicki, Rajsko, Tyniecki usłany jest różnymi budowlami jak "hopki, dropki" i to co masz nie jest najgorsze ale nigdy nie będzie tym na czym śmigają tam koledzy. Jeśli cokolwiek bym "zmodernizował" o ile nie tracisz gwarancji to całkiem inne dużo mocniejsze koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś młody jak sądzę więc jest spora szansa, że miałeś "sponsorów" w postaci dajmy na to rodziców. A może sie mylę W końcu ten Ghost też nie mało kosztował. Sprzedaj i postaraj się podnieść kwotę to czegoś co już jest rowerem enduro. Las Kosocicki, Rajsko, Tyniecki usłany jest różnymi budowlami jak "hopki, dropki" i to co masz nie jest najgorsze ale nigdy nie będzie tym na czym śmigają tam koledzy. Jeśli cokolwiek bym "zmodernizował" o ile nie tracisz gwarancji to całkiem inne dużo mocniejsze koła.

 

 

Myślałem nad czymś takim

http://rowerowy.com/sklep/rowery/dh-fr/prod/dartmoor-roots-grey-angel

Nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś w tym stylu. Aczkolwiek nie wiem czy jest sens wydawać tyle hajsu na taki jednak słaby teren jak krakowskie lasy. Miasto spore więc taki sam wybór czegoś używanego a jak w przyszłości się "wciągniesz" to kupisz odpowiedni sprzęt. To drogi sport i budżet na poziomie nawet 10K jest taką podstawą podstawy. Piszesz o Trupim Lasku a co dalej?? Jakieś góry, chcesz tym rowerem też w miarę normalnie jeżdzić??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś w tym stylu. Aczkolwiek nie wiem czy jest sens wydawać tyle hajsu na taki jednak słaby teren jak krakowskie lasy. Miasto spore więc taki sam wybór czegoś używanego a jak w przyszłości się "wciągniesz" to kupisz odpowiedni sprzęt. To drogi sport i budżet na poziomie nawet 10K jest taką podstawą podstawy. Piszesz o Trupim Lasku a co dalej?? Jakieś góry, chcesz tym rowerem też w miarę normalnie jeżdzić??

Tak normalnie do żadko jeżdżę rowerem. Teraz mam ograniczony dostèp żeby z kolegami pojechać do np. Koninek (na trasy) bo jestem jeszcze za młody. Ta używka chyba będzie dobrym wyjściem. Tylko jak patrzyłem się na rowery do freeride/dh w internecie to używki są mocno już zużyte więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrozumieć, że "rzadko jeżdzisz". Nie lubisz, masz kontuzję, tak już zostanie, nie chce Ci się czy w końcu co zrozumiałe Kraków to jednak lipne miejsce na to co chcesz robić?? 

 

Co do używek to nie musi to być sprzęt typowo DH/FR. Obecne rowery enduro z racji konstrukcji i skoku oferują jazdę po trasach DH, Bike Parkach i te sprawy. Plus też taki, że w przeciwieństwie do tych FR daje się na nich normalnie jeżdzić. Jeśli masz czy rodzice mają fundusze to trzeba się rozglądnąć za czymś takim http://allegro.pl/giant-reign-27-5-i5741658665.html Jest duża szansa, że będzie tego dużo więcej bo niektórzy zmieniają na nowszy model z innym napędem. Sprzęt jest wręcz idealny na to co chcesz robić w Krk jak i takich Koninkach. Nie jest zużyty bo nie da się tego zrobić w pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś takim...

http://olx.pl/oferta/specialized-enduro-fox-kashima-xtr-saint-hope-CID767-IDbnWl7.html#3d6987f61e

lub

http://olx.pl/oferta/commencal-meta-enduro-mtb-CID767-IDbdI4F.html#3d6987f61e

Nada się?


Nie wiem jak to zrozumieć, że "rzadko jeżdzisz". Nie lubisz, masz kontuzję, tak już zostanie, nie chce Ci się czy w końcu co zrozumiałe Kraków to jednak lipne miejsce na to co chcesz robić??

Co do używek to nie musi to być sprzęt typowo DH/FR. Obecne rowery enduro z racji konstrukcji i skoku oferują jazdę po trasach DH, Bike Parkach i te sprawy. Plus też taki, że w przeciwieństwie do tych FR daje się na nich normalnie jeżdzić. Jeśli masz czy rodzice mają fundusze to trzeba się rozglądnąć za czymś takim http://allegro.pl/giant-reign-27-5-i5741658665.html Jest duża szansa, że będzie tego dużo więcej bo niektórzy zmieniają na nowszy model z innym napędem. Sprzęt jest wręcz idealny na to co chcesz robić w Krk jak i takich Koninkach. Nie jest zużyty bo nie da się tego zrobić w pół roku.



Chodziło o to że nie za często jeżdżę w trasy , po mieście itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FR to to sie nie nadaje . Nawet po to aby było to porządnym enduro należy wywalić jeden lub dwa blaty z przodu , zmienić opony na coś pokroju HR II lub DHF, obręcze na szersze , kierownice na coś szerszego i wrzucić myk myka .

Po co wyrzucać blaty z przodu?

Tak wogóle to co to jest "myk myka"?

Myślałem o takich kołach... http://www.bikestacja.pl/pl/czesci-rowerowe-1/mtb/kola-mtb/kola-dt-swiss-gravity-nt-771-772-15-142x12-650b-2045g-20-taniej-38200.html Nadadzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co wyrzucać blaty z przodu?

 

A jak myślisz ? Przy używaniu tego roweru zgodnie z przeznaczeniem 3ci największy blat z przodu nie jest potrzebny i stanowi tylko zbędny balast . Usunięcie trzeciego blatu także zwiększa prześwit pomiędzy korbą a ziemią co jest cholernie potrzebne w ciężkim terenie , przy wskakiwaniu na przeszkody ...  Pozostawienie tylko jednego blatu z przodu zaś eliminuje spadanie łańcucha i umożliwia usunięcie przedniej przerzutki oraz lewej manetki - zyskujemy miejsce na dodatkową manetkę od myk myka .

 

 

 

Tak wogóle to co to jest "myk myka"?

 

Sztyca regulowana np Reverb , Kindshock itp...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...