Skocz do zawartości

[Opona] Geax DHEA


huberto3r

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas, w warunkach normalnych (bez deszczu) jeździłem na oponach, chyba najbardziej popularnych w Polsce- Maxxis Minion DH. Na przód zakładałem gumę z mieszanką 42A, a na tył 60A. I tak co sezon. Opony te są bardzo dobre, ale po pewnym czasie zniechęciła mnie do nich cena i chęć wypróbowania czegoś nowego. I tak, po poszukiwaniach, znalazłem oponę Geax DHEA. Przez jakiś czas nie mogłem się na nią zdecydować bo wydawała mi się za tania. Maxxis w cenie około 140 zł a Geax około 90 zł to różnica 50 zł, za zestaw zapłaciłbym o 100 zł taniej niż dotychczas. Balem się, że odbije się to na jakości opon, ale zaryzykowałem.

 

Do roweru zjazdowego kupuję tylko i wyłącznie opony z podwójnym oplotem (oznaczenie 2-PLY), dlatego wybrałem oponę w wersji Rigid, 2.30. Przed zakupem martwiłem się o twardość mieszanki gumy w oponie- zbyt miękka starła by się za szybko, przy dużej przyczepności, a zbyt twarda starczyła by mi na dłużej, ale nie byłbym zadowolony z przyczepności. Tak jak przy Maxxisie opony sprzedawane są w różnych mieszankach, tak Geax oferuje tylko jedną.

Twardość i przyczepność opony

Z mieszanki jestem zadowolony, określiłbym ją jako średnio twardą. Porównując do Miniona, DHEA jest twardsza niż 42A, a bardziej miękka niż 60A. Dla mnie optymalnie- nie będę musiał co chwila kupować nowych opon. Mimo to fajnie jakby producent wprowadził inne mieszanki.... Ciąg dalszy u mnie na blogu, zapraszam :). Jakbyście mieli jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem  
http://bertfreeride.pl/test-opony-geax-dhea-alternatywa-dla-minionow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...