Skocz do zawartości

[hamulce] SLX vs XT vs XT M8000


WojtasX

Rekomendowane odpowiedzi

czyli że nie da rady zamontować m8000 do Talon 27.5 0 LTD (2015) | Rowery Giant - szosowe, górskie, damskie, rekreacyjne, dziecięce, ramy rowerowe, akcesoria rowerowe. | Polska ?

Zakładam że mowa o wymianie samych hamulców (klamek).

Jasne że się da. I możesz zostawić stare manetki SLX'a, ale będziesz miał nową klamkę i starą manetkę na obejmach.

Jeśli w klamkach hamulca M8000 będziesz chciał wykorzystać mocowanie I-spec (manetkę przykręcasz do klamki, nie do kierownicy przez obejmę), to wtedy czeka cię wymiana większej ilości podzespołów.

Jak mocujesz na obejmy, to wymieniasz same hamulce

Edytowane przez Mwawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, przymierzam się do zmiany moich Juicy 5 na coś ze stajni shimano. Tarcze zostają oemowe z juicy 5 Chciałbym wybrać spośród:

SLX M675 (metaliki)

XT M785 (metaliki)

XT M8000 (żywiki)

Skłaniam się ku M8000 + późniejszy upgrade przednich klocków na metaliki.

Xt m785 cena praktycznie się zrównała z slx m675.Różnica w jednym ze sklepów to raptem 20zł na komplecie. Edytowane przez hi_all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Całą czarną nie, dekielek zbiorniczka w każdej wersji świeci się jak psu jajca na wiosnę

Jak założyłem to calu dzień kombinowałem co z tym fantem zrobić bo trochę jarmarcznie wyglądają. Ale już mi przeszło i nie drażnią. Za to z klockami metalami z radiatorem hamują jak rakieta. Idealna kontrola i skuteczność. Przez 6000km żadnych problemów z wyjątkiem zużycia klocków. Mogę spoko polecić do xc.

 

Co mogę jeszcze napisać? Zaskoczyły mnie przy około 40km/h w deszczu na asfalcie, hamowanie awaryjne - pelna kontrola nad oboma kołami i nad torem jazdy.

Edytowane przez Jaca911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...