Skocz do zawartości

[hamulce] SLX vs XT vs XT M8000


WojtasX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zmiany moich Juicy 5 na coś ze stajni shimano. Tarcze zostają oemowe z juicy 5 Chciałbym wybrać spośród:
SLX M675 (metaliki)
XT M785 (metaliki)
XT M8000 (żywiki)
Skłaniam się ku M8000 + późniejszy upgrade przednich klocków na metaliki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Dalej nie wiem co wybrać :woot: różnica cenowa to 130zł między M675 a M8000. Zastowowanie amatorskie, aczkolwiek często rozwijam duże prędkości i chciałbym mieć pewny hamulec.

WojtasX bierz M8000. Sam pytałem wcześniej i tak samo się nagadali i nic nie wiadomo. Nie pytaj bo jak widać wyżej koledzy ci podpowiedzą że te M8000 są super i w ogóle ale tylko do ciężkich sprzętów a jak dla amatora i na lżejszy teren to się nie nadają... Nie wiem dlaczego, nie rozumiem dlaczego ale jak oni tak mówią to tak jest :wallbash: .

Tylko weź pod uwagę że M8000 mają inny system mocowania manetki do klamki. Co wymusza wymianę innych części jakby coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak mają inny system mocowania ?

Mocowania manetki do klamki I-spec II, który nie jest kompatybilny z manetkami M785 i M675. Jak będziesz chciał skorzystać z tej opcji musisz wymienić manetkę potem zapewne przerzutkę... a jak przerzutkę to pewnie i resztę bo M8000 jest tylko 11-to rzędowe. a modele 785 i 675 10-cio.

Oczywiście zakładając że będziesz montował manetkę do klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na szczęście mam manetki Deore XT na obejmie

Korzystam z systemu I-Spec w modelu M785 i uważam że jest bardzo fajny i wygodny.


 

 

Czy ktoś może napisać jak wygląda sprawa z dostępnością części zamiennych do np M8000 (zestawy naprawcze klamek, zacisków)?

No przez 2 lata masz gwarancję. A potem zapewne pokażą się części, póki co to nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtasX bierz M8000. Sam pytałem wcześniej i tak samo się nagadali i nic nie wiadomo. Nie pytaj bo jak widać wyżej koledzy ci podpowiedzą że te M8000 są super i w ogóle ale tylko do ciężkich sprzętów a jak dla amatora i na lżejszy teren to się nie nadają... Nie wiem dlaczego, nie rozumiem dlaczego ale jak oni tak mówią to tak jest :wallbash: .

 

O ile mnie pamięć nie myli to pytałeś o XT a Zee. Nie przypominam sobie by ktokolwiek nie zalecał do xc M8000. Nikt też nie twierdzi, że Zee sobie nie możesz zamontować. @Puklus nie będzie Ci tłumaczył tego co ja napisałem chyba post wyżej. Przeczytaj jeszcze raz zamiast robić z nas  tutaj "chłopków roztropków".

 

Shimano nie bez powodów uważane jest za najmniej awaryjne heble z tych top modeli więc znowu nie kumam co się martwicie na zapas. Nawet jak coś nawali to jest dużo taniej i mniej kłopotów niż u konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O ile mnie pamięć nie myli to pytałeś o XT a Zee.

"[hamulce] XT BR-M8000 czy BR-M820 SAINT" - to temat posta...

 

 


 

 

W przypadku dajmy na to HT już bym polemizował.
Poza tym po raz kolejny stwierdzenie... Do ciężkiego fula Ok nie ma problemu bierz i nie pytaj, ale do HT już się pojawia problem, właśnie tego nie rozumiem... dlaczego i z jakiego powodu... skoro się sprawdza w ciężkim sprzęcie to dlaczego nie w lżejszym... bo za mocno będzie hamował, bo nie będziesz ściskał klamki jak piłeczki zgniotki, tylko częściej "dohamowywał" nawet jednym palcem, chociaż klamka na dwa? Opony, opony i tak się zużywają wcześniej szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze lepiej bo Saint to heble kotwica do DH i nie konieczne na nasze góry. Najnowsze XT za to montują do ciężkiego enduro więc macie odpowiedz co tam sobie wybrać.  

 

W górach operuje się oboma więc jak potrzebujesz w aż obydwu po 4 tłoczki w xc to trochę tak jak byś nie umniejszając lasom na Pomorzu latał w nich enduro 160mm. Są tacy, żyją i mają się dobrze :teehee:  

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania manetki do klamki I-spec II, który nie jest kompatybilny z manetkami M785 i M675. Jak będziesz chciał skorzystać z tej opcji musisz wymienić manetkę potem zapewne przerzutkę... a jak przerzutkę to pewnie i resztę bo M8000 jest tylko 11-to rzędowe. a modele 785 i 675 10-cio.

Oczywiście zakładając że będziesz montował manetkę do klamki.

czyli że nie da rady zamontować m8000 do http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.0.ltd/18870/76352/#specifications

Edytowane przez widawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...