Skocz do zawartości

[hamulce] SLX vs XT vs XT M8000


WojtasX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam, mam pytanie odnośnie osprzętu do zestawu klamki XT 785 i zaciski SLX 675. Muszę kupić klocki, przewody i nie wiem czy potrzebuje tarcz, obecnie mam fabryczne hamulce Hayes Dyno Sport i dedykowane do nich tarcze 180 i 160mm.

Co byście polecili odnośnie klocków, przewodów i tarcz?

Waga 105kg jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litera (1) S - straight, w klamkę wkręcasz przewód prosto (innych obecnie nie ma)

Litera (2) B - Banjo, przegubowe łączenie z zaciskiem, (śruba wchodząca w zacisk jest długa). jak się na 2 literach kończy to wyższe modele dwutłoczkowe.

Litera (2) S - Straight w zacisk wkręcasz prosto tak jak w klamkę, Deorki niższe grupy albo starsze pokroju m775 czy m975

Litera (3) M - pasuje do magnezowych zacisków, dedykowane pod nowsze XTR'y pewnie można stosować wymiennie z aluminium ale... po co szukać problemu?

Litera (3) L -  dookreślenie że banjo jest długie - long. dedykowane do Sainta, pasuje do Zee

Litera (3,4) S - śruba ta w zestawie z banjo wchodząca w zacisk jest krótka Short tym razem takie śruby ma Saint i Zee

 

można sobie kombinować z przewodami i śrubami od zacisku (i nie ma powodu żeby tego nie robić) ale skoro się zadaje pytanie to lepiej przeczytać zalecenia shimanowe i brać dedykowany DO ZACISKU czyli http://www.shimano-katalogi.com/pliki/katalogi/katalogi_2015/katalog_WOP_2015.pdf - siódma strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja to tak się pochwalę... Jeździłem przez chyba 5 lat na M666. Kloce metaliczne EBC Goldy i Shimano. Z radiatorami tylko pierwsze były bo takie były w komplecie :) Różnicy z czy bez nich nie zauważyłem. Ale stare już są i coś mi z tył zaczyna się ślizgać coraz częściej. Pewnie któryś tłoczek rzyga olejem na klocki i/lub tarczę. A na alledrogo raty 0% no tak sobie wykoncypowałem, że kupiłem Zee teraz. Jak założę i stestuję to napiszę porównanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...