Skocz do zawartości

[hamulce] SLX vs XT vs XT M8000


WojtasX

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

przy zmianie z zywicznych na metaliczne siła hamowania się zwiększyła i odrazu to poczułem.
Placebo związane z doinwestowaniem roweru albo zniszczone poprzednie klocki. Jeżeli poprawa nastąpiła "od razu" to bardzo mocno zniszczone poprzednie klocki. Przez pierwsze kilometry to się metaliki dopiero docierają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Wrzucę swoje spostrzeżenie. pomijam fakt ze heble z serii tysięcy jakieś kupowate są. Sprawdzałem ostatnio tarcze na heblach XT, 785. Wymieniłem klocki na metaliki z radiatorami.

 

Na początku była tarcza XT na 6 śrub. Następnie te same klocki i tarcza deore chyba. także 6 śrub. Na 1 rzut oka to identyczne tarcze różnią sie tym ze XT jest na pająku a deore nie. powierzchnia cierna wygląda identycznie.

 

Ale tak nie jest, a przynajmniej tak uważają klocki. Klocki nowe, tarcza nowe, nic nie docierane, przejechane dosłownie kilka metrów. Widać ze XT łapie juz od pierwszego metra, czuć siłe i jad. Po zmianie na deore ... nie czuć nic ... hamuje, zdecydowanie słabiej niż na tarczy XT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja się zgodzę z wcześniejszym zdaniem ; te same hamulce, dwie różne tarcze, te same klocki.

Za pierwszym razem Hayes V6 i hamowało ( spowalniało ;) ), następnie tarcza XT i koło zablokowane od pierwszego zaciągnięcia klamki.

 

Jedyne do czego nie potrafię się przyzwyczaić w 785, to dość duży skok klamki jak dla mnie. A może to tylko przyzwyczajenie z 615 ? Gdzie hamulec łapał z zupełnie inną modulacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyne do czego nie potrafię się przyzwyczaić w 785, to dość duży skok klamki jak dla mnie. A może to tylko przyzwyczajenie z 615 ? Gdzie hamulec łapał z zupełnie inną modulacją ?

 

Też tak miałem, przesiadłem się z 615 na 785 i jest zauważalna różnica w skoku klamki, też myślałem że były zapowietrzone ale po skróceniu przewodu i odpowietrzeniu nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Właśnie miałem kupować hampelki M8000, a tu niezbyt dobre opinie opinie o nich.. Naprawdę lepiej kupić stare SLX M675 ? Cena nowych Xt nie jest zła bo trochę ponad 600zł i teraz jestem w kropce...

 

kup waćpan slx 675 i budziet pan zadowolony. ja mam w 2 rowerach slx z metalami i jest bomba-czasami dosłowna przez kierę.

siła jest fenomenalna, modulacja tez-wiec po co przepłacać?

mam je 4 lata jedne a 3 lata 2 parę ,ważę 107 kg i zadnego braku mocy

jak dla mnie bomba  a nawet dwie.

 

tu jest film ze zjazdówką i co ma za hamulce?

4.43 minuta

 

 

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc, ale jakbyście mogli mi napisać uwzględniając poniższe zdjęcia bo nawet nie wiem co dokładnie mam w rowerze...

 

Jeśli zamienię hamulce/klamki na XT a zostawię tarcze RT54, które są do klocków żywicznych a będę miał metaliczne to będzie to działać tak samo skutecznie? RT54 mam nowe i poprostu bym je zużył zanim kupie kolejne.

 

27175781352_732d0be928_b.jpg

 

27202628251_bcdbdfa474_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz manetki xt 780 z systemem ispec ktory nie jest kompatybilny z klamkami m8000 majace ispec II dodatkowo, jesli chodzi o tarcze 54 i metaliki to shimano informuje ze to moze zle działać i uszkodzić tarcze. W praktyce tego nie sprawdzałem. Spotkałem sie z opinią na forum, ze to bajka wyssana z palca i spokojnie 54 wytrzyma :)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Raddoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje tylko o tym o czym informuje shimano :) wdg nich te tarcze sa przeznaczone do klocków żywicznych. W kazdym razie manetki m780 nie pasuja do hamulca m8000 rozwiązania sa dwa. Kupic obejme do manetek m780 lub kupić inne hamulce :) np slx 675 lub xt 785.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze RT54 sa przeznaczone tylko do zywicznych klocków, wiec używanie metalicznych spowoduje ich szybsze zużycie:)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

Masz manetki xt 780 z systemem ispec ktory nie jest kompatybilny z klamkami m8000 majace ispec II dodatkowo, jesli chodzi o tarcze 54 i metaliki to shimano informuje ze to moze zle działać i uszkodzić tarcze. W praktyce tego nie sprawdzałem. Spotkałem sie z opinią na forum, ze to bajka wyssana z palca i spokojnie 54 wytrzyma :)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Poczytaj na czym polega "problem" z tarczami do klocków żywicznych. 

 

http://trickstuff.de/de/know-how/index.php

To chyba najlepsze źródło w sieci co do informacji o tym co jak i dlaczego. Można spróbować tłumacza google jeśli nie zna się niemieckiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...