Skocz do zawartości

[Amortyzator] wymiana na SR Suntour Raidon


Wasik1954

Rekomendowane odpowiedzi

@@Wasik1954,Poszukaj Rst First kosztują około 800zł. Opinii raczej zbyt dobrej nie ma ale też nie jest źle. Używałem go rok i nic się z nim nie działo.

Jeśli dobrze poszukasz to może znajdziesz kilkuletnią RS rebe na allegro lub olx 

 

Edit. Zapomniałem o awarii blokady :sweat:. Wymienili tłumik na gwarancji  :whistling:

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixon RLRC 1150zł http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/epixon-xc-2015/29-cali_amortyzator-epixon-xc-rl-rc-29-os-15mm-taper-czarny-2015/706

Pogadaj z forumowiczem @@ACTIVIA, na pewno coś ciekawego dla Ciebie znajdzie. Jest on dystrybutorem Suntour.

Zostanie jeszcze na wymianę koła na oś 15mm. Sprawdź jeszcze jaką masz rurę 1 1/8 czy tapered 

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rL-rc

Rl-RC - Blokada skoku na kierownicy + regulacja tłumienia odbicia oraz regulacja kompresji

http://activia.sgl.pl/oznaczenia_amortyzatorow.php

 

 

tapered

Rura sterowa 1 1/2 na dole do góry 1 1/8 

 

 

 

czym się różni od tego

Jedyną różnica jest prawdopodobnie waga ale pytaj się o szczegóły @@ACTIVIA

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axon jest do skoku max 100mm zaś Epixon pod kola 29" do 130mm. Różnica między Axonem a Epixonem jest to ze axon ma jedną krótsza rura goleniówa i krótszy kartridż co powoduje zmniejszenie wagi Co do wytrzymalosci to najlepiej Epixona polecam

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nawet ładnie się skomponowało ;)
Żeby nie było tak słodko to trzy ale:
po primo - obniżyć odrobinkę siodełko(w sensie czubek w kierunku mostka) Jest zasada - siodła twarde ustawiamy pod poziomicę, siodła miękkie - czubek leciutko w dół. Chodzi m.in. o męskość :D
po secundo - wywal tę stopkę w cholerę - co to za góral ze stopką? :devil:
po tertio - zainwestuj w pedały SPD i przejdź na wyższy level ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rower nie jest tylko używany jako góral ale też jako rower do miasta i co chwilę gdzieś go muszę zostawiać więc stopka jest mi potrzebna niestety :-( pedały w tym roku wymieniłem na maszynowe z krossa więc jak się rozsypie to wtedy pomyślimy o tych co mówisz :-)

Dzięki za szczerą opinie :-D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...