Skocz do zawartości

[Formula C1] nowy rower a hamulce obcierają, jak wyregulować?


angelhod

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wczoraj przyrzedł do mnie nowiótki rower z hamulcami Formula C1, tylne koło było już zamontowane a ja musiałem dorzucić przednie + siodełko i kierownicę. Gdy rower był na stojaku żadnych tarć nie było słychać lecz gdy poszedł na pierwszą jazdę testową to zacząłem słyszeć że przednie koło obciera w którymś położeniu koła o wewnętrzny klocek i w tylnym podobnie jest. Co może byc przyczyną i przede wszystkim jak to można wyregulować?

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnąć klocki/wepchnąć tłoczki do położenia wyjściowego.

Przyczyną ocierania w czasie jazdy i braku ocierania na postoju jest wiotkość któregoś z elementów - widelca, ramy, piast. 

Dodatkowo jeśli pamiętam to Formule mają mały prześwit między klockami a tarczą i ich ustawienie nie należy do bezproblemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze tobo... z moich doświadczeń z tymi hamulcami w 29'erze: tył całkiem przyzwoicie, natomiast przód pomimo osi 15 jest lekko wiotki i w trakcie jazdy (przy wchodzeniu w skręty) potrafi zadźwięczeć jak organy hammonda... zacisk ustawiany trylion razy - żeby nie było... chyba już się do tego przyzwyczaiłem... 

 

natomiast prześwit jak prześwit... przy sztywnych osiach nie ma jakiegoś mega problemu z ustawianiem zacisków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś już pierwszą trase zrobiłem i wychodzi na to że tylny hamulec prawie nie dziala.... pewnie dlatego obciera....

wczoraj wyciągnałem klocki i tłoczki były praktycznie w stanie 0 ale wydaje mi się że jak był rower na stojaku to hamulec hamował.... ehhh nie znam się za bardzo na tym, może jakieś odpowietrzenie czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wyszło że zapowietrzone były i Bike Serwis w Wawie sprawnie się z tym uporał....

co do obcierania to niestety tak z formula jest podobno że tam na nowych klockach są tak małe odległości że podobno najmniejsza nierówność tarczy potrafi obcierać a podobno żadko która tarcza jest w 100% prosta..... ale to jeszcze muszę dojeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...