Skocz do zawartości

[amortyzator] Czy Rock Shox 30 Gold Solo Air 29" będzie odpowiedni?


Barey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum

Zastanawiam się nad wymianą amortyzatora w moim Cube'ie Attention'ie Sl 29 2014.

Fabrycznie mam w nim Rock Shox'a XC 28, no i co tu dużo mówić szału nie ma...

Szukam czegoś powietrznego w rozsądnych pieniądzach i znalazłem taką aukcje z Rock Shox 30 gold solo air: http://allegro.pl/amortyzator-rock-shox-30-gold-29-wyprzedaz-i5118221811.html.

Co sądzicie na temat tego amora?

Cena wydaję się być korzystna.

Powinien pasować do mojego Cube'a.

Ważę 80 kg.

Generalnie jeżdżę dużo po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w tym sezonie wpadł nawet maraton w Dąbrowie Górniczej, były też raz Rychlebskie Ścieżki.

Potrzebuję czegoś co wytrzyma jazdę po takim terenie (Jura) i raz, może dwa razy w sezonie coś ostrzejszego/trudniejszego.

Jeśli macie propozycje innych amortyzatorów lub uważacie, że warto pójść w coś porządniejszgo, piszcie.

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QR15 ma znaczenie ...

Tapered ma znaczenie ...

 

Z propozycji autora wynika ze szuka amorka na QR9 z rurą sterową na całej długości 1 i 1/8.

 

XC 30 SA MC bedzie lepszy od XC 28 TK pod każdym względem ...

Lepsze medium ściskane, no i lepszy tłumik MC zamiast TK.

 

Ja rozważyłbym np to:

 

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/epixon-xc/29-cali_amortyzator-epixon-xc-rl-r-29-os-9mm-czarny-2016/698

 

Activia to użytkownik naszego forum mrzesz go zagadać o alternatywne propozycje :).

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Sam przegapiłem ... kolega pyta o 30`stke bez XC a to różne widelce ... xc30 jest niżej lokowany od 30`stki.

Dodatkowo kukam na www RS`a i 30 gold ma tłumik TK a nie MC ... błąd w opisie na aukcji, na foto tyłu goleni jest naklejka TK .

 

Tak czy siak 30`stka będzie lepsza od XC28 co nie zmienia faktu że zainteresowałbym się tym Epixonem :)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Fakt to nie XC tylko gold30 ale o niego mi chodziło. Rozbierałem takich kilka. Są klasy recona gold ale z goleniami 30mm.

 

 

 

Tak czy siak 30`stka będzie lepsza od XC28

Ba, nawet lepszy jest od xc32 solo air, jednak te 30mm to maławo, zwłaszcza na 29". Należy nadmienić ze jest dość lekki 1660 dla 26" i 1828 na 29" jak podaje producent i występuje tylko soloair ( stare, klasyczne z zaworem na górze, pracujące bezpośrednio w goleni) stawia go na wysokim szczeblu jakościowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, do tej pory jeźdże na xc28 i wytrzymalo ten jeden sezon, może 30'stka Gold też będzie dawać radę :)?

Użytkownik Activia poleca mi tego epixona, uważacie to faktycznie za lepsza propozycje od 30 golda? Czy może jednak sie wstrzymać jeszcze i poczekać na jakąś okazję RS'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/rock-shox-reba-rl-100-mm-29-1-1-8-nowy-disc-i5713738896.html

Plusem jest to, że mogę tam podjechać w każdej chwili, więc pewnie przełożyliby mi od razu wszystko i dają gwarancje 2 lata. Kolorystyka identyczna jak mój amortyzator, chyba z Cube'a zdemontowali ten widelec.

Co myślicie o tej rebie? Znacznie przewyższa zakładany budżet, ale może warto zainwestować więcej?

Edytowane przez Barey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadał w wibracje SID na kole 26` ... ale to nie była wina samego amorka tylko mocno powycinanych tarcz Ashima Aro-08. Po wymianie tarcz problem ustał ... warto zweryfikować wspomniane przypadki pod tym kątem :).

Co do zaproponowanej Reby ... wygrywa z 30 Gold klasą.

Epixonem wygrywa hmm ... potencjalnie łatwiej dostępnymi częściami co za tym idzie tańszym serwisem ? :)

 

Nie wiem ja chyba bym wybrał Rebę ... nie zapomnij że do budżetu na Epixona tak czy siak musisz dodać koszt pompki ...

Wynegocjuj przy Rebie na darmowy montaż + pompka a jak dodatkowo "idealnie pasuje kolorystycznie" ...

 

Nie ważne Reba czy Epixon, po doświadczeniach z XC28 będziesz pan zadowolony z obu.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację ale pisząc potencjalnie w wielkim skrócie miałem na myśli podaż rzeczy popularnych. :)

Można to sprawdzić wpisując zapytanie do googla czy np na allegro ...

Na takim allegro po wpisaniu frazy "uszczelki epixon" dziś wyszukiwarka zwróciła mi 1 wynik ... na zapytanie "uszczelki reba" 13 wyników ... 

 

Tyle z moich teorii ... :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadał w wibracje SID na kole 26` ... ale to nie była wina samego amorka tylko mocno powycinanych tarcz Ashima Aro-08. Po wymianie tarcz problem ustał ... warto zweryfikować wspomniane przypadki pod tym kątem :).

Co do zaproponowanej Reby ... wygrywa z 30 Gold klasą.

Epixonem wygrywa hmm ... potencjalnie łatwiej dostępnymi częściami co za tym idzie tańszym serwisem ? :)

 

Nie wiem ja chyba bym wybrał Rebę ... nie zapomnij że do budżetu na Epixona tak czy siak musisz dodać koszt pompki ...

Wynegocjuj przy Rebie na darmowy montaż + pompka a jak dodatkowo "idealnie pasuje kolorystycznie" ...

 

Nie ważne Reba czy Epixon, po doświadczeniach z XC28 będziesz pan zadowolony z obu.

 

Pozdro

W przypadku reby jest cena wiekesza o 300 zł (nie ma szans na pompke w gratisie, założenie widelca też raczej niestety nie wchodzi u nich w grę, nie jest to typowy serwis) więc tym Epixon wygrywa dlatego zastanawiam się czy zainwestować więcej pieniążków. Bo jeśli ich klasa jest porównywalna...

I jeszcze kwestia długości rury sterowej. Reba ma 180 mm, a ja mam aktualnie (prawdopodobnie, bo nie sciągałem swojego widelca) 200 mm - mierzyłem od początku/dołu sterówki do samego szczytu. Z tego co mi się wydaję mam 2 podkładki o grubości w sumie 2cm. Tylko jeśli bez nich zamontuję Rebe to kierownica opuści mi się o 2 cm (jeśli dobrze to rozkminiam), a tego chyba jednak nie chciałbym (mam 191 cm wzrostu więc będę zbyt bardzo pochylony). Czy dobrze to wszystko sobie analizuję?

Edytowane przez Barey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na focie to masz 4 cm podkładek :).

Przy takim układzie rzeczywiście 180 mm sterówki w Rebie będzie za mało. 

Zanim definitywnie stwierdzisz ze obniżenie kokpitu nie wchodzi w grę weź przełóż te 2 cm nad mostek i sprawdź jak się jeździ. :)

Cube ma to do siebie ze jest stosunkowo krótkim rowerem a do tego te twoje 4 cm podkładek ... pobieżnie mogę stwierdzić ze jeździsz bardzo wyprostowany.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...