Skocz do zawartości

[Góral 27,5 12x142mm] jaki rower mtb? za 3-4,5 tys zł


Michaelao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego roweru górskiego na sezon 2016. - koniecznie aluminiowy 27,5 cala.

Istotne by rower posiadał wszystkie nowinki techniczne- w szczególności obie sztywne osie qr 15mm przód oraz 12x142mm tył.

 

Po przeglądnięciu całej nowej oferty na rok 2016 wybór padł na "Kross Level R7"

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-275/level-r7

Jest to rower na Reconie Silver i napędzie Deore o wadze prawie 13kg, w niewygórowanej cenie 3999zł !

 

Wiem że w tamtym roku był Romet Mustang R-Line 1.0 na Reconie Gold i również napędzie Deore za 4000zł, jednak w tym roku firma Romet zrobiła spory krok w tył i teraz by kupić Rometa na sztywnych osiach należy wydać 6000zł na Mustanga 3 na REBIE i osprzęcie SLX o wadze 12kg !! Więc odpada.

 

Czy ktoś również stoi przed wyborem nowego 27,5 calowego górala i może polecić/pochwalić sie czymś lepszym czy chociażby porównywalnym??

 

Proszę nie pisać komentarzy typu-

- Kross to ###### i nie warto kupować

- o wyższości kół 29/27+

- o szukaniu ubiegłorocznych modeli z 2015 roku - tzw przecen

- Nie czepiać się występujących błędów interpunkcyjnych/ortograficznych

- Proszę również nie polecać rowerów karbonowych ani składania.

- Nie udzielać odpowiedzi która jedynie będzie prowokowała do kłótni, przedstawiania racji itp itd

Konkrena propozycja sensownych modeli- które mogłem przeoczyć. Przecież nie jesteśmy debilami i każdy porówna sobie osprzęd do ceny i sam dokona wyboru.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że to mój ostatni post w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem spore wymagania :whistling:  A tak na serio dość zaskoczony jestem tą ofertą Krossa i widać, że poszli po rozum do głowy. Nie liczył bym na lepszą ofertę w temacie osi sztywnej z tyłu więc pozostaje zostać przy tym co chcesz. 

 

Natomiast trochę nie rozumie co za różnica dla Ciebie model z tego czy przyszłego sezonu skoro w temacie standardów to jeden pies. Mam na myśli tegorocznego Rometa spełniającego te wymagania a będącego lepszą ofertą. No ale oczywiście skoro takie wymagania to trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola- wcale nie spore- jedyne sensowne, bo i po co kupować rower który nie spełnia współczesnych standardów.

Ok- tysiące rowerów w 2016 roku sprzeda się bez sztywnych osi, Pons Mount czy innych Direct Mountów dla zwyczajnych rowerzystów, którzy nie znają się/nic nie wymagają od roweru i który będzie im służył nawet z 10 lat bez choćby przeglądu.

Akurat ja po problemach ze sprzedażą karbonowej 26-tki za bezcen nie chcę ponownie rozstawać się z jakby nie było- świetnym rowerem tylko dlatego, że koła ma nieobowiązującej rozmiarówki albo brak mu jakiejś większej średnicy steru.

 

"z tego czy przyszłego sezonu" :D:D o tym fajnym Romecie z 2015 mogliśmy pisać rok temu, a teraz skupmy się na nowej kolekcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli wymagań sprzętowych bo ceni się tych co wiedzą co konkretnie chcą i nie zawracają d...y pierdołami. Bardziej te "wymagania" na samym dole :002: Serio jestem pod wrażeniem tego R7. Nawet Canyon nie oferuje sztywnej osi z tyłu. Tylko Romet miał w tym roku w tej sprawie taką ofertę i jego, że tak powiem "miałem w ręce". Jak wspomniałem raczej nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie. 

 

A Rometa to chyba całkiem po....ło z cenami :sick:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pisać komentarzy typu-

- Kross to ###### i nie warto kupować

- o wyższości kół 29/27+

- o szukaniu ubiegłorocznych modeli z 2015 roku - tzw przecen

- Nie czepiać się występujących błędów interpunkcyjnych/ortograficznych

- Proszę również nie polecać rowerów karbonowych ani składania.

- Nie udzielać odpowiedzi która jedynie będzie prowokowała do kłótni, przedstawiania racji itp itd

Konkrena propozycja sensownych modeli- które mogłem przeoczyć. Przecież nie jesteśmy debilami i każdy porówna sobie osprzęd do ceny i sam dokona wyboru.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że to mój ostatni post w tym temacie.

 

Nadal mamy 2015 rok, więc przytoczony Romet nie jest ubiegłoroczny chyba, że masz wehikuł czasu. A jak się ma takie "wymagania" dotyczące odpowiedzi to nie da się polecić nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niezły ten Focus- choć nie wiem jak z ceną.

Wybór padł na model z 2015 roku. Aż dziw że sam go wcześniej nie zauważyłem, no i że nikt go nie polecił.

Pewnie powodem tego jest brak sztywnej osi z tyłu, jednak są adaptery dzięki czemu można zmienić tylne koło na sztywną oś.

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/giant/44477/xtc_27_5  Cena - 4.200zł - przedostatni taki model  na Polske !

No i dożywotnia gwara na rame :) hmmm

Co do modeli Gianta na 2016 rok. W tym przypadku również potworny krok w tył :/

Aluminiowych Giantów 27,5 na sztywnej osi już nie będzie- kto chce sztywne- musi kupic rame z karbonu- no albo Krosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie powodem tego jest brak sztywnej osi z tyłu, jednak są adaptery dzięki czemu można zmienić tylne koło na sztywną oś.

 

nie ma czegoś takiego jedynie co sobie możesz kupić żeby mieć bardziej sztywno to skręcaną QR http://velo.pl/czesci/obejmy-i-zaciski/dartmoor/bolt ale ona zabezpieczy CI co najwyżej lepiej koło przed kradzieżą 

 

nie wiem czy widziałeś kiedyś tą sztywną tylnią oś 12x142mm na żywo ale to jest całkiem inna konstrukcja, ale nie ma sposobu przerobienia 9 mm haków z przecięciem od spodu na 12 mm pełne otwory gdzie w dodatku z jednej strony jest gwint, nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał chyba że tobie albo jemu pomyliło się z adapterami do piast bo tu rzeczywiście np w piastach DT SWISS wystarczy zmienić odpowiednie końcówki by piasta pasowało do odpowiedniej osi http://www.wheelbuilder.com/dt-swiss-axle-conversion-kits.html ale adaptery pozwalające zmienić mocowanie w ramie nie istnieją to nie jest takie proste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz najnowsze standardy to dozbieraj trochę kasy i kup radona http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/mountainbike/hardtail/zr-race-275/zr-race-275-70/

lepszy amor, lżejszy rower, sztywne osie, lepsze hamulce, taper, najnowszy 11 rzędowy naped xt, kiera, sztyca, mostek race face a nie jakieś kross by kross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz najnowsze standardy to dozbieraj trochę kasy i kup radona ZR Race 27,5 7.0 – RADON Bikes

Już mnie pomalutku mdli od tych Radonów i Canyonów. Nie ma tematu na tym forum żeby ktoś tego nie próbował wepchnąć kupującemu, pomimo tego że kupuje rower ze zdjęcia... Może te firmy sponsorują ludzi żeby tak pięknie nagarniały im klientów??/

 

lepszy amor, lżejszy rower, sztywne osie, lepsze hamulce, taper, najnowszy 11 rzędowy naped xt, kiera, sztyca, mostek race face a nie jakieś kross by kross

Jak rodzima firma wypuści dobry rower w dobrej cenie to jest "jakieś Kross by Kross"!!! Śmiech na sali! A jak dla kogoś R7 ma za slaby osprzęt to niech dołoży 500 zl i za 4500 jest R8 i tak nadal dużo tańszy od tego Radona!!!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki rower ze zdjęcia chłopie wiele osób ma te rowery i są zadowoleni. Alsew, dnia 17 Paź 2015 - 09:39 AM, napisał: A jak dla kogoś R7 ma za slaby osprzęt to niech dołoży 500 zl i za 4500 jest R8 i tak nadal dużo tańszy od tego Radona!!! i sporo słabszy

Ten Radon wg dzisiejszego kursu euro kosztuje 5500zl plus przesyłka, a tego R8 można wyciągnąć za jakieś 4000, tj 1700zl różnicy, więc co ty chłopie porównujesz??? Pomijam fakt że autor tematu szuka roweru do 4 tys a nie do 6 tys!!!!

 

Ludzie polecają bo za taka kasę ciężko znaleźć taki sprzęt w takiej cenie. Co w tym dziwnego jest dla Ciebie, Alsew?!

Za 5 tys masz http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_Rline_29_20,10,668,672,14065,2015.html (27,5 też jest) + serwis pod nosem, no chyba że się wstydzisz jeździć z napisem Romet na ramie???. Więc jak już to porównujcie rowery z tej samej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tys masz MUSTANG R-line 29 2.0 - MTB - Romet (27,5 też jest) + serwis pod nosem, no chyba że się wstydzisz jeździć z napisem Romet na ramie???. Więc jak już to porównujcie rowery z tej samej półki cenowej.

 

chyba za 6 tyś, pozatym to Ty pierwszy zacząłeś porównywać te rowery. Ten tańszy ten droższy ja tylko wyjaśniłem w wielkim skrócie dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba za 6 tyś
Tylko że na na Romety z 2015 masz 20% rabatu na wejściu do salonu, a na Radony + 300 zł za wysyłkę ... więc sobie policz...

 

Ty pierwszy zacząłeś porównywać te rowery.
Ciekawe...

 

jak chcesz najnowsze standardy to dozbieraj trochę kasy i kup radona ZR Race 27,5 7.0 – RADON Bikes lepszy amor, lżejszy rower, sztywne osie, lepsze hamulce, taper, najnowszy 11 rzędowy naped xt, kiera, sztyca, mostek race face a nie jakieś kross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"olek19"

 

 

nie ma czegoś takiego jedynie co sobie możesz kupić żeby mieć bardziej sztywno to skręcaną QR Bolt Dartmoor | Obejmy i zaciski, Części | Velo ale ona zabezpieczy CI co najwyżej lepiej koło przed kradzieżą

 

Sprzedawca dzwonił i orientował się czy jest taka możliwość- oraz- na tej stronie

http://www.ceneo.pl/31987687#tab=spec

-jest napisane : "Możliwość zastosowania kół w standardzie 135/10 lub 142/12"

 

Wiele osób poleca niejakie - Radony? dla mnie to obca firma-niespotykana i nie widze sensu zamawiania tego przez neta - z zagranicy.

Romet? - oglądałem ten rower- szczególnie przyjżałem się ramie. To jak są skonstruowana ich ramy- w bezpośrednim porównaniu to takiej ramy jak np Gianta daje wiele do zastanowienia. Co do możliwości konstrukcyjnych/ standardów technologicznych. Poziom/estetyka/trwałość ramy takiego np GiANTA jest na nieporównywalnie większym poziomie.

Zresztą dożywotnia gwarancja na ramę Giant - w porównaniu do 2 letniej gwarancji Rometa - no o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na na Romety z 2015 masz 20% rabatu na wejściu do salonu, a na Radony + 300 zł za wysyłkę ... więc sobie policz...

 

Skoro takie piękne rabaty dają na wejściu wiadomo że to jakiś sh*t jest i nie schodzi.  Skoro jesteś takim zwolennikiem krosa czy innych polskich paści to sobie kup tylko nie płacz potem że masz pękniętą ramę a na gwarancji mają tą w dupie i twierdzą że to twoja wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mmisiek jednak się mocno zapędzasz z tymi "paściami". Problemem naszych marek nie jest kiepski produkt tylko dupiane podejście do klienta. Nawet "najlepsi" mieli skopane ramy tylko niektórzy potrafią wyjść naprzeciw klientowi a inni zamykają mu drzwi przed nosem. Inny temat to dość śmieszne ilości rowerów jak w przypadku Rometa co na pewno nie przyczynia się do rozwoju marki. Cześć modeli bo nie wszystkie ma też absurdalne ceny za to co oferują. Kupując Treka również sporo ryzykujesz bo opinie gwarancyjne bynajmniej nie wynikają z bezproblemowego użytkowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro takie piękne rabaty dają na wejściu wiadomo że to jakiś sh*t jest i nie schodzi

 

Sorry ale na inne marki z 2015 roku przy końcu roku też masz przeceny 20%. Chcesz mi powiedzieć że Giant czy Mondraker to też są sh*ty bo dają 20 % rabatu na kolekcje 2015???? To jest wyznacznik roweru wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...