Skocz do zawartości

[DIY] Osłona aero wózka przerzutki


Kusch

Rekomendowane odpowiedzi

To co masz na foto to nie jest osłona tylko wózek  ;).

Inna sprawa że przerzutki między modelami często różnią się rozmiarami wózka i sposobem skręcenia.

Dorobienie szablonu uniwersalnego może być problematyczne.

 

Lepiej się przyznaj co kombinujesz ... :D

 

Pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką osłonę miał Białoblocki na czasówce co dawało mu kilka watów. Raczej mija się z celem żeby ktoś to posiadał. Co chcesz zyskać mając taką osłone? - aerodynamike? Zwykły zjadacz chleba nic nie poczuje ani nic mu to nie da :D Ale powodzenia :D

Edytowane przez Ipla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zrobienie czegoś takiego nie wymaga jakiś wielkich planów. Wystarczy zmierzyć rozstaw kółek przerzutki i przyjrzeć się ( na złożonym rowerze) które elementy mogą haczyć. Dokupić dłuższe śruby i tyle. Pytanie tylko, co to da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej się przyznaj co kombinujesz ... :D

 

Pozdro

Nie mogę jeździć na rowerze to mi się nudzi ;) Przyznam, że tez mnie zainspirowała wypowiedz podczas relacji z MŚ w jeździe na czas, że Białobłocki założył sobie taką osłonę. Myślę, że dałoby radę zrobić coś takiego z jakiegoś tworzywa, np. z butelki Pet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kliszy ze zdięcia rentgenowskiego^^

 

Będzie wydawało wkurzający dźwięk. Modelarze używają cienkich arkuszy plastiku, można by było uformować w gorącej wodzie ( znaczy złożyć w pół) a potem ładnie obrobić i pomalować.

 

Ewentualnie, weź pudełko DVD, jest z czarnego plastiku, uformujesz w gorącej wodzie i przytniesz, powinno wyglądać spoko. Przy odpowiedniej ilości czasu można spokojnie to zrobić żeby wyglądało bardzo estetycznie. Pamiętaj tylko żeby potem ładnie wyrównać krawędzie ( papierami od 500 do 2500) itd.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidujesz mierzalny zysk po montażu takiej osłony? :)

Przerzutke aero ma w ofercie fsa.

 

Ja w sumie autorowi aż tak bardzo się nie dziwię, czasami fajnie jest zrobić coś czego nie mają inni ( oczywiście jeżeli jest to zrobione z sensem i smakiem). Dodatkowo może nnieco chronić wózek, chociaż nie wiem czy jest przed czym go chronić na szosie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...