Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

[dyskonty i inne duże sklepy]Lidl, Biedronka, Aldi, Tesco etc. odzież i akcesoria sportowe.

Najlepsza odpowiedź Roxorloops , 22 marzec 2016 - 23:53

Jakieś opinie o plecaku rowerowym ? Warto wywalić 50 zł na coś co będzie używane sporadycznie w sezonie ?

Myślę, że bez sensu. Lepiej zaoszczędzić 5 dyszek i wozić rzeczy w reklamówce z biedro zawieszonej na kierownicy. 

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
550 odpowiedzi w tym temacie

#541 mike78

mike78

Maniak

• Użytkownik
  • 217 postów
  • Imię:Michal

Napisano 10 wrzesień 2017 - 22:08

o do mnie ostatnio przyszło takie cudo za 14zł z Aliexpress. Wy piszecie

To PAGAO LM Akumulator USB LED wyglda niezle, i z tego co piszesz ciekawa rzecz, ale kurcze bałbym się to w domu ładowac z usb - tanizna.. jeszcze ja tak dlugo działa to musi miec porzadny aku, to sie nie grzeje?

• 0

Reklama

Reklama

#542 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 676 postów
  • Imię:Michał

Napisano 10 wrzesień 2017 - 22:23

Boisz się ładować bo tanizna, rozumiem obawę, ale to nie reguła. Samsungi kosztujące 2 koła też robiły "bum" ;)
  • 0

Convoy na rower ? No pewnie ! Kompletujemy zestaw na start
Wszystko co musisz wiedzieć o latarce Convoy s2+
Modyfikuję i naprawiam latarki Convoy. Chcesz abym Ci pomógł ? Pisz PW. 

#543 helmutonus

helmutonus

Świeżak

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 23:15

W sumie powinienem to napisać w innym temacie, ale jeśli mówimy o lampkach to do mnie ostatnio przyszło takie cudo za 14zł z Aliexpress. Wy piszecie, że w tej z Lidla ciężko jechać powyżej 20 km/h, a ja wam powiem, że wczoraj zdarzyło mi się jechać jakieś 5 km po zupełnie ciemnym lesie 27-30 km/h i jak dla mnie zdecydowanie dawała radę! Nie wiem ile to ma faktycznie lumenów, ale dla mnie rewelacja, szczególnie w stosunku do ceny. Jedyny minus to czas pracy na akumulatorze bo według opisu na aukcji wynosi 3h na najjaśniejszym trybie. Od siebie wiem, że wytrzymuje na pewno 2h - dalej nie sprawdzałem. 

jechałeś 27-30 km/h po lesie w totalnej ciemności z lampka lidlową ?   jesli tak to ok, to mozliwe jesli jednak masz bardzo duzo dziur na drodze to bezpieczniej jechac max 20 km/h - preferencje ryzyka osobiste :)

co do lumenów to mysle, ze ta lidlowa powinna miec 240-280 lm , tak patrząc w porównaniu do mactronica citizen, który ma 300 lm , no ale tego sie nie dowiemy,bo nigdzie nie podają, tak czy siak Lidlową polecam

• 0

#544 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 676 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 23:53

zdarzyło mi się jechać jakieś 5 km po zupełnie ciemnym lesie 27-30 km/h i jak dla mnie zdecydowanie dawała radę!

oX8ez2h.jpg

Zamówiłem i przetestuje. Ale też mam obawy czy aby da radę oświecić trasę z takimi prędkościami.

Jak ktoś jest z Łodzi, i ma lampkę lidlowską, z chęcią umówię się na spotkanie i porównanie. 

• 0

#545 bicker

bicker

Świeżak

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:29

Chińska latareczka: 300lm, zasilanie Li-Po 800mAh (niestety brak napięcia ale prawdopodobnie 3.7V*800mAh=3Wh), czas pracy w trybie high: 3h

PETZL MYO : 280lm(tryb 10), zasilanie 3*LR06 (3*1.5V*2300mAh=10,35Wh), czas pracy w trybie 10: 0,5h

Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie i znaleźć miejsce gdzie chiński inżynier pomylił się w obliczeniach o rząd wielkości.

• 0

#546 Blue

Blue

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3909 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:30

Obstawiam że za 14 zeta moze byc zle rozwiazana sekcja chłodząca, albo jej w ogóle nie byc. Szybko padnie. Przynajmniej tak jest w tanich latarkach.
  • 0

Reklama

Reklama

#547 Ros

Ros

Maniak

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Imię:Endrju

Napisano 11 wrzesień 2017 - 19:29

Zamówiłem i przetestuje. Ale też mam obawy czy aby da radę oświecić trasę z takimi prędkościami.
Jak ktoś jest z Łodzi, i ma lampkę lidlowską, z chęcią umówię się na spotkanie i porównanie.

Dzisiaj kupiłem ten komplet więc jak doprowadzę swój rower do porządku to możemy się kiedyś umówić na test.
  • 0

Got An Oldie But She's A Goldie!
Why You Ask Me?

'cause Steal Is Real! :)

#548 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 676 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 22:38

Dzisiaj kupiłem ten komplet więc jak doprowadzę swój rower do porządku to możemy się kiedyś umówić na test.

Jestem za. Znając szybkość Ali, spotkamy się w okolicy Listopada na test.

Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie

Wniosek jest taki, Twoje wyliczenia nie mają żadnego sensu. Podajesz dane z kosmosu, czyli przepisujesz je z ali. Tam piszą takie cuda że hej. Ponad to, kolega wcześniej napisał że na max trybie działa mu już 2 h, jak na takie cudo, nie jest źle. Pytanie tylko jaka to faktycznie jasność.

Obstawiam że za 14 zeta moze byc zle rozwiazana sekcja chłodząca, albo jej w ogóle nie byc. Szybko padnie. Przynajmniej tak jest w tanich latarkach.

A co tam chcesz chłodzić ? To nie Convoy, ani żadna latarka oparta na Cree (bez detali czy oryginalne, czy chińskie cree). Obstawiam że jest tam LED COB, i na więcej bym nie liczył. To że tanie, nie znaczy że chłam. Nie raz bywało że tania lampeczka działała o wiele dłużej niż markowy sprzęt.

• 0

#549 dfq

dfq

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 17 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:42

Chińska latareczka: 300lm, zasilanie Li-Po 800mAh (niestety brak napięcia ale prawdopodobnie 3.7V*800mAh=3Wh), czas pracy w trybie high: 3h

PETZL MYO : 280lm(tryb 10), zasilanie 3*LR06 (3*1.5V*2300mAh=10,35Wh), czas pracy w trybie 10: 0,5h

Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie i znaleźć miejsce gdzie chiński inżynier pomylił się w obliczeniach o rząd wielkości.

Wcale sie nie musiał pomylić. Latarki Petzla , zwłaszcza te starsze lub z wyższej grupy ( bo nowsze juz nie)  mają stabilizator napięcia. Świecą z zadaną jasnością praktycznie prawie do wyczerpania aku.  Stąd czas ich działania jest znacznie krótszy. W wiekszosci latarek innych producentów bez stabilizacji zasilania, ta jasność szybko spada dzieki czemu świecą teoretycznie znacznie dłużej ale ze stale malejącą jasnością.

• 0

#550 Szelbii

Szelbii

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:21

@mike78

Jeśli chodzi o ładowanie tej lampki z Ali to ja podłączam ją do USB z komputera, ładuje się od 0 do 100% w około 1,5h.

@helmutonus

Żeby nie było, mówiąc po lesie miałem na myśli turystyczną szutrową ścieżkę z dziurami, a nie jakiś górski singletrack :D Dla mnie to pierwsza taka przygoda dłuższej jazdy w takich ciemnościach, jak dla mnie dziury widać bez problemu bo są nieoświetlone i przez to czarne w odróżnieniu do reszty otoczenia. Bardziej się bałem, że mi jakiś dzik z lasu wyskoczy niż tego że wjadę tam gdzie nie trzeba ;) Minusem na pewno jest słabe doświetlanie zakrętów.

@bicker

Czas pracy na 100% mode to niecałe 2h a nie 3 jak podaje producent. Później lampka zaczyna świecić coraz ciemniej. Nic się nie grzeje.

Wiadomo, że nie jest to lampka jak ktoś jeździ często nocą, bo myślę, że największym problemem w bliższej lub dalszej przyszłości będzie kurczący się akumulator. Dla mnie to jest tylko opcja awaryjna, którą wożę w plecaku.

• 0

Reklama

Reklama

#551 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 676 postów

Napisano 13 październik 2017 - 16:49

Jako że nastała cisza w temacie https://www.forumrow...28#entry2020074, a lampka u mnie od jakiegoś czasu już jest, to gdyby ktoś chciał ją przyrównać, zapraszam do kontaktu.

• 0