Skocz do zawartości

[dyskonty i inne duże sklepy]Lidl, Biedronka, Aldi, Tesco etc. odzież i akcesoria sportowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam stare spodenki z lidla sprzed ~7 lat i mi się nie sprawdzały, strasznie mi się nogi zapacały, moze sa na niższe temp niż próbowałem(choć szczerze wydaje mi się że potem mi marzły, musiałbym wziać te spodnie jeszcze raz na testy), a może po prostu materiał nie kieruje potu na zewnątrz lub/+ brakuje warstwy przeciwwiatrowej. 

 

Może te nowe są lepsze ;).

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Każdy chwali softy z lidla/biedry póki ich nie użyje ;)

Szwagier też chwalił aż nie pojechał ze mną do lasu :)

Szybciutko kupował wiatrówkę w decu, która mimo że cudem nie jest sporo lepiej odprowadza pot niż w/w ceratexy.

 

a która to wiatrówka z decathlona jest taka w miare ok  ?  na jakie temperatury sie nadaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Z działu biegowego za 50 ziko - daaaaaaleko jej do bardzo dobrego produktu ale jest znacznie lepsza niż jakikolwiek ceratex z marketu spożywczego (mam porównanie). Można zacząć polować na typowe rowerowe wiatrówki bo pojawiają się przeceny tu i tam.

 

Wiatrówka ma chronić przed wiatrem a nie temperaturą, więc nie rozumiem pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model z poprzedniego roku, który jest nieco słabszy - 40 lux w najmocniejszym trybie zaś w tych nowych jest 50 (wg. instrukcji). Drogę oświetla przyzwoicie, ale jest to typowa lampka do miasta - ma przede wszystkim nie oślepiać jadących z przeciwka. Zatem jeżeli szukasz czegoś do jazdy po lesie to lepiej kupić jakiegoś Convoya. Ja wprawdzie jeżdżę z nią przez kawałek (może 500 metrów) ciemnego lasu, który mam po drodze do domu ale nie jadę więcej niż 20 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam komplet lampek z lidla z zeszłego roku , 10 ,20 i 40 lux na przedniej (ładowana przez usb) . Uważam ,ze to całkiem dobra lampka za te pieniądze.Jak jade po miescie albo tam gdzie sa lampy to uzywam 10 luxów albo 20 . Jak wracam do domu a sciemnia sie albo jest ciemno a mam kawalek przez pola gdzie  nie ma oswietlenia w ogole a potem mam ze 300-400 mt przez taki tj tunel lesny (zarosniete po obu stronach a takze nad głową) gdzie panuje całkowita ciemność to uzywam 40 luxów i daje rade, dobrze droge oswietla da sie jechac ale max 20 km na godzine. Kiedys stanalem tam w tym tunelu i wyłaczylem lampke, totalna ciemnosc , bez lampki w ogóle nie da sie jechac bo kompletnie nic nie widac na 5 mt. Tak wiec uwazam ,ze lampka jest calkeim dobra za te pieniadze. Zakupilem sobie wczoraj na zapas tę 50 luxowa z czujnikiem sciemniania chociaz obawiam sie jak to bedzie działac. 

 

Mam tez lampke Mactronic Citizen co kosztuje 2x tyle co ta lidlowska , tam niestety podaja moc w lumenach. Gdybym mial taki wybór teraz ze z jednej musze zrezygnowac, to zostawilbym Lidlową , obie świecą podobnie Lidlowa ma lepszy akumulator i mozna sie z nią czuć pewniej ,ze sie nie rozładuje w trakcie jazdy.

 

Tylną lidlową (nie jest zła patrzac jakie lampki maja ludzie w rowerach) wymienilem na Mactronica Bright Eye L-BPM-1SL  i to jest rewelacyjna tylna lampka.

 

powiem tak jesli jeździsz w ciemnosciach to pewno warto kupić cos lepszego i pewno droższego , jesli jednak jeździsz jak jest jasno a czasami w czasie powrotu do domu zapada zmrok i dojezdzasz do domu już w całkowitej ciemnosci to spokojnie z lidlowej bedziesz zadowolony tak jak i ja.

Edytowane przez helmutonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinienem to napisać w innym temacie, ale jeśli mówimy o lampkach to do mnie ostatnio przyszło takie cudo za 14zł z Aliexpress. Wy piszecie, że w tej z Lidla ciężko jechać powyżej 20 km/h, a ja wam powiem, że wczoraj zdarzyło mi się jechać jakieś 5 km po zupełnie ciemnym lesie 27-30 km/h i jak dla mnie zdecydowanie dawała radę! Nie wiem ile to ma faktycznie lumenów, ale dla mnie rewelacja, szczególnie w stosunku do ceny. Jedyny minus to czas pracy na akumulatorze bo według opisu na aukcji wynosi 3h na najjaśniejszym trybie. Od siebie wiem, że wytrzymuje na pewno 2h - dalej nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

o do mnie ostatnio przyszło takie cudo za 14zł z Aliexpress. Wy piszecie

 

To PAGAO LM Akumulator USB LED wyglda niezle, i z tego co piszesz ciekawa rzecz, ale kurcze bałbym się to w domu ładowac z usb - tanizna.. jeszcze ja tak dlugo działa to musi miec porzadny aku, to sie nie grzeje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinienem to napisać w innym temacie, ale jeśli mówimy o lampkach to do mnie ostatnio przyszło takie cudo za 14zł z Aliexpress. Wy piszecie, że w tej z Lidla ciężko jechać powyżej 20 km/h, a ja wam powiem, że wczoraj zdarzyło mi się jechać jakieś 5 km po zupełnie ciemnym lesie 27-30 km/h i jak dla mnie zdecydowanie dawała radę! Nie wiem ile to ma faktycznie lumenów, ale dla mnie rewelacja, szczególnie w stosunku do ceny. Jedyny minus to czas pracy na akumulatorze bo według opisu na aukcji wynosi 3h na najjaśniejszym trybie. Od siebie wiem, że wytrzymuje na pewno 2h - dalej nie sprawdzałem. 

 

jechałeś 27-30 km/h po lesie w totalnej ciemności z lampka lidlową ?   jesli tak to ok, to mozliwe jesli jednak masz bardzo duzo dziur na drodze to bezpieczniej jechac max 20 km/h - preferencje ryzyka osobiste :)

 

co do lumenów to mysle, ze ta lidlowa powinna miec 240-280 lm , tak patrząc w porównaniu do mactronica citizen, który ma 300 lm , no ale tego sie nie dowiemy,bo nigdzie nie podają, tak czy siak Lidlową polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zdarzyło mi się jechać jakieś 5 km po zupełnie ciemnym lesie 27-30 km/h i jak dla mnie zdecydowanie dawała radę!
 

 

oX8ez2h.jpg

 

Zamówiłem i przetestuje. Ale też mam obawy czy aby da radę oświecić trasę z takimi prędkościami.

Jak ktoś jest z Łodzi, i ma lampkę lidlowską, z chęcią umówię się na spotkanie i porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska latareczka: 300lm, zasilanie Li-Po 800mAh (niestety brak napięcia ale prawdopodobnie 3.7V*800mAh=3Wh), czas pracy w trybie high: 3h

PETZL MYO : 280lm(tryb 10), zasilanie 3*LR06 (3*1.5V*2300mAh=10,35Wh), czas pracy w trybie 10: 0,5h

Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie i znaleźć miejsce gdzie chiński inżynier pomylił się w obliczeniach o rząd wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamówiłem i przetestuje. Ale też mam obawy czy aby da radę oświecić trasę z takimi prędkościami.

Jak ktoś jest z Łodzi, i ma lampkę lidlowską, z chęcią umówię się na spotkanie i porównanie.

Dzisiaj kupiłem ten komplet więc jak doprowadzę swój rower do porządku to możemy się kiedyś umówić na test.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem ten komplet więc jak doprowadzę swój rower do porządku to możemy się kiedyś umówić na test.

 

Jestem za. Znając szybkość Ali, spotkamy się w okolicy Listopada na test.

 

Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie

 

Wniosek jest taki, Twoje wyliczenia nie mają żadnego sensu. Podajesz dane z kosmosu, czyli przepisujesz je z ali. Tam piszą takie cuda że hej. Ponad to, kolega wcześniej napisał że na max trybie działa mu już 2 h, jak na takie cudo, nie jest źle. Pytanie tylko jaka to faktycznie jasność.

 

Obstawiam że za 14 zeta moze byc zle rozwiazana sekcja chłodząca, albo jej w ogóle nie byc. Szybko padnie. Przynajmniej tak jest w tanich latarkach.

 

A co tam chcesz chłodzić ? To nie Convoy, ani żadna latarka oparta na Cree (bez detali czy oryginalne, czy chińskie cree). Obstawiam że jest tam LED COB, i na więcej bym nie liczył. To że tanie, nie znaczy że chłam. Nie raz bywało że tania lampeczka działała o wiele dłużej niż markowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska latareczka: 300lm, zasilanie Li-Po 800mAh (niestety brak napięcia ale prawdopodobnie 3.7V*800mAh=3Wh), czas pracy w trybie high: 3h

PETZL MYO : 280lm(tryb 10), zasilanie 3*LR06 (3*1.5V*2300mAh=10,35Wh), czas pracy w trybie 10: 0,5h

Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie i znaleźć miejsce gdzie chiński inżynier pomylił się w obliczeniach o rząd wielkości.

Wcale sie nie musiał pomylić. Latarki Petzla , zwłaszcza te starsze lub z wyższej grupy ( bo nowsze juz nie)  mają stabilizator napięcia. Świecą z zadaną jasnością praktycznie prawie do wyczerpania aku.  Stąd czas ich działania jest znacznie krótszy. W wiekszosci latarek innych producentów bez stabilizacji zasilania, ta jasność szybko spada dzieki czemu świecą teoretycznie znacznie dłużej ale ze stale malejącą jasnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mike78

Jeśli chodzi o ładowanie tej lampki z Ali to ja podłączam ją do USB z komputera, ładuje się od 0 do 100% w około 1,5h.

 

@helmutonus

Żeby nie było, mówiąc po lesie miałem na myśli turystyczną szutrową ścieżkę z dziurami, a nie jakiś górski singletrack :D Dla mnie to pierwsza taka przygoda dłuższej jazdy w takich ciemnościach, jak dla mnie dziury widać bez problemu bo są nieoświetlone i przez to czarne w odróżnieniu do reszty otoczenia. Bardziej się bałem, że mi jakiś dzik z lasu wyskoczy niż tego że wjadę tam gdzie nie trzeba ;) Minusem na pewno jest słabe doświetlanie zakrętów.

 

@bicker

Czas pracy na 100% mode to niecałe 2h a nie 3 jak podaje producent. Później lampka zaczyna świecić coraz ciemniej. Nic się nie grzeje.

 

Wiadomo, że nie jest to lampka jak ktoś jeździ często nocą, bo myślę, że największym problemem w bliższej lub dalszej przyszłości będzie kurczący się akumulator. Dla mnie to jest tylko opcja awaryjna, którą wożę w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...