Skocz do zawartości

[Amortyzator] Epicon XC RL-RC 29 15QLC DZIWNE DŹWIĘKI


LukaszCube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych :)

 

Mam pytanie do posiadaczy amortyzatora Amortyzator Epicon XC RL-RC 29 15QLC rocznik 2014 / 2015 jeden z nich

 

W moim egzemplarzu rocznik 2014 była dziwna przypadłość amortyzator wydawał dziwny stukający dźwięk (stukane, pukanie) w prawej goleni tam gdzie kartridż.

Stukanie słychać na wybojach gdzie amortyzator pracuje jak i np na kostce brukowej gdzie amortyzator z racji znikomych nierówności nie ugina sie a jedynie drga od podłoża ten dźwięk również jest słyszalny ) coś jakby aluminiowe podkładki elementy obijające się o siebie)  amortyzator wymieniony na nowy model 2015 i ta sama przypadłość , czy ktos z szanownych kolegów posiadaczy lub nie tego amora miał z tym styczność ? co może być powodem ? tego problemu.

Bo już nie mam sił poprzedni amor 2014 był naprawiany 4 razy a za 5 dostałem nowy sprzęt ale z tą sama wada :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam ci tu parę pytań

1] Jak wygląda użytkowanie twojego amorka

(muszę wstępnie ustalić co może być przyczyną stukania) - Nie myśl sobie że próbuję ci wcisnąć że nie działa z powodu złego użytkowania

2] Jaki masz skok tam ustawiony

3] Czy zalane masz dolne lagi olejem

4] Ile ważysz

5] Ile pompujesz powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Rower użytkuje do jazdy rekreacyjnej, asfalt, ścieżki rowerowe, czasem przejazd leśnymi drogami 

ad2 skok 120mm

ad3 olej? amor jest fabryczny

ad4 waga koło 77-80kg

ad5 sag w/g instrukcji suntour w granicach 20 mm powietrza 90psi przy wiekszym ciśnieniu amor wstepnie ugina sie kolo 1cm przy 100psi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często stukanie właśnie mają osoby co przemieniły sobie skok na zbyt duży. Widzę że masz skok dobrze ustawiony. Bardzo bym cie prosił żebyś wyciągnął kartridż i spróbował czy może trzeba go dokręcić bo czasami się zdarza i to często ze redukcja się luzuje. Żeby ściągnąć kartridż to chyba wiesz jak? czy napisać ci też jak serwisowac

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili to sprawdzę, ale wysyłać 7 raz na gwarancje ? tyle jest wadliwych egzemplarzy w amorze za 1tyś masakra 


Aktualizacja 

 

Amortyzator przestał stukać o dziwo sam co mnie cieszy a jeszcze lepszym faktem jest to iż amortyzator poprzedni Epicon XC RL-RC 29 15QLC zakupiony w tym roku początkiem w activia.sgl.pl/ u Pana Piotra, który jest moim guru odnośnie amortyzacji rowerowej, ten człowiek o amortyzatorach wie więcej niż ich twórcy, ale wracając do amora, został mi on wymieniony przez dystrybutora eurobike.pl na nowy i tu pełne zaskoczenie bo na wymianę poszedł Epicon a dostałem Epixona  :) ukłony w stronę eurobike.  jak i pana Piotra z activia.sql.pl za wsparcie i naprawdę duża dozę wiedzy na temat serwisu i ustawień amo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...