Skocz do zawartości

[osłonka] osłonka pod łancuch


virussek

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pewien czas jedzilem z odpowiednio dociętym kawalkiem opony (z duzym bieznikiem), przymocowanym do ramki w ten sam sposob jak dętka na fotce powyzej, moze troche cieższe :) ale wyglada troszke lepiej(moim zdanie - bardziej agresywnie) :D. Pozatym nic nie kosztuje jedynie troche wlasniej pracy.

 

Osłony neoprenowe (przynajmniej moja) szybko sie brudza nasiakajac smarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre do takich celów jest specjalne termokurczliwe tworzywo. Są w różnych kształtah. Do tego celu najlepszy jest podłużny walec :) .

Bez problemu nakłada się go na widelec a następnie trzeba ogrzac specjalną "suszarką", która powinna dmuchac powietrzem o temp około 80 C. Dzieki temu tworzywo to kurczy się i ściśle przylega do ramy. No i nie trzeba uzywać już żadnych taśmy izolacyjnych. Po wykonaniu tego wygląda jakby było to fabrycznie. Niestety nie posiadam fotki już gotowej osłony. Ale w stanie surowym wygląda to tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wyjaśnic do czego służy taka osłonka? Domyślam się, że ma zapobiegać rysowaniu ramy przez łańcuch, ale nie bardzo wyobrażam soie sytuację kiedy do takiego rysowania dochoddzi.

No to przejedź się po trudnym terenie z większą prędkością albo nawet zjedź ze schodów to zobaczysz w jaki sposób dochodzi do rysowanie sie ramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobiłem u siebie patencik z kawałkiem detki i opaskami zaciskowymi. Kosztowało to 4zł w sumie bo tych zacisków nie chcieli mi sprzedać na sztuki i musiałem kupić całe pudełko 100 sztuk :) przydadza się może do czegoś innego... Wygląda to dobrze i łańcuch już nie hałasuje i ramy nie obija. Nie ma sensu wydawać kilkanascie złotych na neopren moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobiłem u siebie patencik z kawałkiem detki i opaskami zaciskowymi. Kosztowało to 4zł w sumie bo tych zacisków nie chcieli mi sprzedać na sztuki i musiałem kupić całe pudełko 100 sztuk :) przydadza się może do czegoś innego... Wygląda to dobrze i łańcuch już nie hałasuje i ramy nie obija. Nie ma sensu wydawać kilkanascie złotych na neopren moim zdaniem :)

Dokladnie, co swoje to swoje:F "siam to zlobilem:)

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...