Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR SUNTOUR NEX HLO 700C - pytanie o regulację


ataman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam rower z amortyzatowerr jak w temacie z blokada hydrauliczna. 

Czy trzeba jeździć tylko w pozycjach on - lub off czy można jeżdzić na częściowo przekręconym pokretle blokady tzn. nie do końca zablokowanym amortyzatorze - wtedy robi sie sztywniejszy, czy nie wskazana jest taka jazda ? 

A może jest iny sposób zmiany sztywności amortyzatora, bo wydaje sie mi on zbyt miekki z za dużym ugięciem wstepnym tzn. jak sie usiądzie na siodełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Posiadam rower z amortyzatowerr jak w temacie z blokada hydrauliczna. 

Czy trzeba jeździć tylko w pozycjach on - lub off czy można jeżdzić na częściowo przekręconym pokretle blokady tzn. nie do końca zablokowanym amortyzatorze - wtedy robi sie sztywniejszy, czy nie wskazana jest taka jazda ? 

A może jest iny sposób zmiany sztywności amortyzatora, bo wydaje sie mi on zbyt miekki z za dużym ugięciem wstepnym tzn. jak sie usiądzie na siodełku.

 

Dołącze sie do pytania. Kupiłem rower z amorkiem SF14-NEX-DS-HLO-700C-63.

Próbowałem znaleźć w necie instrukcję regulacji i konserwacji, ale znalazłem tylko

http://srsuntour-files.dbap.de/_public/SRSUNTOUR-DOWNLOAD-AREA/explosions2014/SF14-NEX-DS-700C-50,63-%281%29.PDF

http://www.srsuntour-cycling.com/fileadmin/user_upload/Downloads/Consumer/Bike/Owners%20manuals/2014/general-fork-manual-english-web.pdf

Ale nie ma tam o tych prostszych modelach. A ludzie mają problemy, bo np. http://www.forumrowerowe.org/topic/136915-amortyzator-suntour-nex-regulacjaco-to-za-model/ nie bardzo wiadomo jak ściągnąc zaślepki. Włożyłem cienki nóż w szczelinę bliżej sterów i po podważeniu zaślepka wyszła. Ale jak wyregulować tym pokrętłem w lewej goleni? Potrzebny jest specjalny klucz? No i jak z prawej strony - czy to pokrętło blokady się jakoś wyciąga do góry? Bo zaślepka wyskakuje z zatrzasków ale nie daje się wyjąć.

No i http://www.forumrowerowe.org/topic/159893-amortyzatorsr-suntour-xcm-hlo-275-skok-100mm-blokada-hydrauliczna/

 

 

Coś tam ono zmienia, a dokładnie to iż ten plastik którym kręcimy wysuwa się w środku o niecały 1cm przez to zmienia się napięcie sprężyny. Gdy ma się ten kawałek gumy w sprężynie  (każdy nazywa to inaczej, zazwyczaj na el....) różnicy rzeczywiście nie ma. Po wyjęciu gumy regulacja naprawdę działa. Sam się zdziwiłem. Jak pojeździsz i się nic nie rozsypie (z uwagi na gwarancję) to polecam go nasmarować itp:. W środku jest bardzo sucho, Sr oszczędza na tym chyba. Przez tą suchość po pryśnięciu Brunoxem amortyzator na chwile zaczyna całkiem inaczej chodzić.

Tu też się da tak zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz model HLO. to z prawej masz hydrauliczną blokadę skoku czyli on i off zaś z lewej masz wstepna regulację naprężenia spręzyny. Regulacja sprężyny polega na ściągnięciu tej pokrywy i regulowaniem kluczem imbusowym chyba 5mm. Zakręcanie powoduje naciskanie na sprężynę czyli wiekszą twardość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli masz model HLO. to z prawej masz hydrauliczną blokadę skoku czyli on i off zaś z lewej masz wstepna regulację naprężenia spręzyny. Regulacja sprężyny polega na ściągnięciu tej pokrywy i regulowaniem kluczem imbusowym chyba 5mm. Zakręcanie powoduje naciskanie na sprężynę czyli wiekszą twardość

Dzięki :) Dokładnie to imbus 8. I ta regulacja rzeczywiście działa (chociaz może dlatego ze amorek jest nowy).

No i jest potrzebny chyba specjalny klucz Suntour do wykręcenia korka.

A co ze zdjęciem prawej pokrywki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...