Skocz do zawartości

[tarcza 180] Przejście z Magura na Shimano BR-M8000. Dobór adaptera


mrtur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Pomocy potrzebuję.

Rower Corratec z widelcem Manitou elite 100 który to był uzbrojony w hamulce tarczowe Magura oraz tarczę 180 (przód)

Kolega poprosił mnie o zakup hamulca Shimano BR-M8000 i zapewnił,że posiada adapter co niestety okazało się nieprawdą.

Problem polega na tym,że nie mam zielonego pojęcia jaki w takiej sytuacji adapter muszę zamówić.

 

To się jakoś mierzy czy znając parametry widelca i rozmiar tarczy wystarczy szukać odpowiedni typ? Jeżeli tak to jaki?

 

Poniżej zdjęcie

 

Adapter_BR_M8000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli szuakć  PM/PM180 przód ?

Czasami przy wyszukiwaniu wyskakuje coś innego np.

http://allegro.pl/adapter-hamulca-tarczowego-160mm-180mm-pm-pm-i5675683933.html


Hm..na tych adapterach jest pokazany kierunek UP który to wskazuje,że szersze mocowanie idzie na górę? Tak jest prawidłowo?

Sorry ale nie chcę popełnić błędu jak już chcę kumplowi pomóc. Na widelcu mocowanie (zdjęcie) wskazuje jakby szersza "główka" powinna iść na dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są śruby gdyż jest to adapter przelotowy, czyli zacisk przykręca się przez niego do widelca. Ten w formie nieregularnej litery v jest osobno mocowany do widelca a potem zacisk osobno do niego.


OK czyli szuakć  PM/PM180 przód ?

Czasami przy wyszukiwaniu wyskakuje coś innego np.

http://allegro.pl/adapter-hamulca-tarczowego-160mm-180mm-pm-pm-i5675683933.html


Hm..na tych adapterach jest pokazany kierunek UP który to wskazuje,że szersze mocowanie idzie na górę? Tak jest prawidłowo?

Sorry ale nie chcę popełnić błędu jak już chcę kumplowi pomóc. Na widelcu mocowanie (zdjęcie) wskazuje jakby szersza "główka" powinna iść na dół

Nie rozumiem tego pytania - skoro producent tak oznacza kierunek montażu to dlaczego uważasz że nie wie co robi? Poza tym przy adapterze kierunkowym na 99 procent przy odwrotnym montażu tarcza zablokuje się w szczelinie zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiem tego pytania

Postaram się to wytłumaczyć :)

Jestem początkującym. W amortyzatorze oparcia dla zacisku (lub adaptera) na zdjęciu są zbudowane tak,że ten niżej środka jest wyrażnie krótszy do tego wyżej. Zakłądając proponowany przez Was adapter dokładnie tak jak podaje producent jeszcze bardziej wydłużam górę (bo nie dokładam adaptera który by miał obydwie strony mocowania równe). Stąd moje pytanie żebym się upewnić a nie podważać Waszej znajomości tematu. Wolę zapytać trzy razy i zamówić to co trzeba niż później odsyłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o podwazanie naszej wiedzy tylko o to ze pytasz czy producent prawidlowo wykonal i oznaczyl swoja czesc.

Napisalem rowniez ze jest to starsza wersja tego adaptera, mialem taki kiedys w swoim rowerku.

Jeden system obslugiwany jest 4 drugi 2 srubami. Przy adapterze dwusrubowym ustawianie hamulca wiaze sie z ruszaniem tez adapera, ja wole regulowac samym zaciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ze pytasz czy producent prawidlowo wykonal

Nie :)

Nie pytam czy producent prawidłowo oznaczył część :) Ciężko coś nam to idzie ;)

 

Zrozum, jako amator miałem (bo teraz już nie mam) po prostu wątpliwości.  Nie wiedziałem czy np. nie ma takich adapterów w dwóch wersjach kiedy na jednym Up jest w stronę szerszej a np. na innych Up w stronę węższej. Po prostu chciałem mieć pewność więc sorry za "upierdliwość" moich pytań.

Lokalny sklep nie przypadł mi do gustu stąd szukam pomocy na forum. Adapter już zamówiony i dzięki za pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...