Skocz do zawartości

[odżywki] Olimp - Fire Start i Extreme Speed


misiojedzie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Chciałem zapytać o skuteczność tytułowych odżywek na zawodach.

 

olimp-fire-start-energy-gel.png

 

Extreme_speed_Shot_i3558_d650x650.jpg

 

Dostałem od żony w prezencie te odżywki na nadchodzący weekend ;) mówiła że zapytała w punkcie z suplami o coś skutecznego na zawody rowerowe. Na fire starcie pisze że działa do 3 godzin, extreme speed jest bardziej krótkotrwałym ale mocnym shotem na bazie kofeiny. Jak faktycznie używac i czy można łączyć odżywki tj przed startem żel i gdzieś pod koniec extreme speed? W zeszłym tygodniu miałem taki spadek formy że o ile pierwsze 20 km wyścigu poszło mi tak jak nigdy (jeżdżę cały czas po trasach którymi wytyczona była trasa zawodów i nie miałem jeszcze nigdy takich średnich) to na ostatnich jeszcze asfaltowych jakiś 6-7 km tragedia, fakt że jechałem pod wiatr, do tego przyjechałem na zawody niewyspany bo prosto z pracy a wstaję o 4.30)

 

Pytanie do Was, czy warto? wiadomo że kilka dni przed faktem posiłki węglowodanowe i odpowiednie śniadanie rano w dzień zawodów ale jak żel i shot mają mi pomóc a nie zaszkodzić to czemu nie. O odżywkach mam pojęcie ale bardziej jeżeli chodzi o siłownię, nie miałem bezpośrednio do czynienia z takimi produktami do sportów wytrzymałościowych.

 

Oczywiście przed weekendem pojadę sobie jutro na żelu a pojutrze sprawdzę extreme speed żeby zobaczyć czy nie będę miał po tym rewolucji żołądkowych, jeżeli będzie ok to kupię na sobotę znów bo to nie jakiś wielki piniondz ;) 

 

Liczę na konkretne odpowiedzi, pzdr :)

 

ps mam jeszcze mały batonik kreatynowy kupiony kiedyś tam "na zaś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem oby dwa wynalazki, żel w jeden dzień i shot w drugi, zaszkodzić nie zaszkodziło a czy pomogło? moim zdaniem pomogło biorąc pod uwagę średnią prędkość a robiłem specjalnie praktycznie tą samą trasę co wcześniej na samej wodzie z sokiem. chociaż od kilku dni ładuję węglowodany a wcześniej nie przykładałem specjalnej uwagi do diety (ale ogólnie jem zdrowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...