Skocz do zawartości

[fs 29"] uniwersalny rower do 5000


maciej762

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

szukam czegoś dla siebie z czterozawiasem i skokiem 120-140. Budżet 5000. 

 

Aktualnie mam peaka i sztywny widelec, fajnie podjeżdża, dobrze zjeżdza ale zawsze był apetyt na fula. Marzenia trzeba spełniać. 

 

Myślałem o Giancie Trance, jednak tam występuje tylko 27,5 obecnie. Dziewczyna ma gtka na takich kołach. Jednak troche małe. Blizej im do 26".

 

Druga myśl, camber 29. Tutaj już łatwiej o 29, pytanie czy wytrzyma 100kg i łomot na wszelkich korzeniach. Jednak też nie ma tego dużo na rynku wtórnym. Jeśli camber to jaki rozmiar, 192cm wzrostu, noga ~91. (obecny peak L i długa sztyca)

 

 

Trzecia myśl to szukać epica 29. Jeśłi nie pojąde w góry to latać nie będę i można przestać się oszukiwać z wykorzystaniem roweru trailowego w centrum miasta a jazda na fullu zawsze będzie przyjemniejsza. 

 

Co myślicie? 

 

 

 

Liczę się z tym, że na nowy nie wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś takiego znalazłem używane. 

 

 

http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_full/cube/37969/sting_120_race_29

 

Rozmiar przyzwoity, martwi mnie nieco krotka górna rura w stosunku do obecnej. 602 przy obecnej 620. 

 

Poza tym nie mam pojęcia jak sprawują się zawieszenia i ramy Cube. 

 

Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sztywny wideł w sztywniaku i stwierdzasz, że dobrze zjeżdża... Wniosek, nie zapuszczałeś się w ciężki teren. Mieszkając w Wielkopolsce też chyba nie ma szału. Camber to ścieżkowiec więc ciężki łomot mu nie straszny, pytanie czy to jest to co potrzebujesz? Ja w Beskidach ogarniam prawie wszystko na HT ze skokiem 100 mm i poza górami nigdy nie chciałbym fulla, choćby zw. na dynamikę. Jeśli moim jedynym rowerem miałby być full, to wolałbym doinwestowanego HT ;)

 

Ale Twoja kasa i szukałbym raczej coś ze skokiem 100/100, będzie dużo lepiej niż HT ze sztywnym widłem, a i w Beskidach da fun, chyba, że chcesz tam być co weekend to wtedy tylko 160/160 i najlepiej 27,5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...