Skocz do zawartości

[serwis] pompowanie amorka


Rekomendowane odpowiedzi

witam, zrobiłem sobie dzis po pracy mały rekonesans po chorzowskich sklepach/serwisach rowerowych z zamiarem napompowania mojej Gammy AET bo mi sie przypadkowo powietrze z niej spuściło a pompki specjalistycznej nie posiadam i posiadać raczej nie będe (cena...). No i z mojego objazdu takie spostrzeżenia:

 

- w pierwszym serwisie/sklepie pompki specjalnej nie mieli i mi nie pomogli...

- w drugim odwiedzonym sklepie młody człowiek bez pytania poszedł na zaplecze po pompke i po prostu dopompował ile trzeba i nie chciał żadnej kasy

- w trzecim miejscu pan serwisant najpierw napompował, potem powiedział że pompka kosztuje 80 zł a na końcu powiedział: "2 złote proszę" :wub: nawet paragon dostałem :lol: co ciekawe pompowanie koła tam kosztuje tylko 1zł a ile sie trzeba namachać przecież...

- do czwartego sklepu już nie pojechałem - nie miałem kasy :D

 

teraz pytanie- ile to u Was kosztuje i czy nie uważacie że zdzieranie kasy z rowerzystów za takie duperele w serwisie jest troche niesmaczne ?? wiem że sprzęt kosztuje ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sie postaw w roli tego sklepu / serwisanta. On w taki sposób zarabia na zycie i 2 zł to wcale nie tak duzo w sumie :wub: Znowu nie ma takiego ogromnego ruchu, a jakos zyc trzeba. Poprostu. Zreszta jak bedziesz stalym klientem w danym sklepie, to takie puperele(cenzura, argh :/) robia za free, a przeglady za polowe ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare rzeczy w tym sklepie kupiłem... rozumiem że centrowanie koła, serwis piast, założenie sterów, regulacja przerzutek pare złotych może kosztować ale takie rzeczy jak pompowanie koła/amorka powinno być jednak za darmo... może właśnie dlatego nie zostane tam stałym klientem ?? przerabiałem już kiedyś jeden sklep w Będzinie w którym za głupie końcówki do pancerzy płaciło się po 1zł :) aktualnie odwiedzają ten przybytek chyba tylko Ci którzy rowery na komunię kupują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie ma takiego ogromnego ruchu, a jakos zyc trzeba.

U mnie w rowerowym ruch zawsze jest dość duży zwłaszcza w wakacje. Jak reklamowałem łańcuch był taki ruch że dostałem go w sumie bez słowa. Bo nikt nie miał na nic czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompowalem amorek w kilku serwisach i bylo gratisowo zawsze a pozatym rozkminilme domowy sposob mam nozna pompke samochodowa w domu ktora ma na tyle waska koncowke ze jestem w stanie nia dojsc do zaworka(takze samochodowy)i w domku sobie pompuje lajtowo co prawda sporo ucieka w czasie odlaczania ale pompuje tak na 70-80 psi i potem upuszczam palcem tak zeby bylo dobrze czyli na jakies 45-50psi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie co prawda nie dorobiłem JESZCZE (:wink:) powietrznego amorka ale jezdze z kumplem ktory ma Duka. Czasem wpadniemy do serwisu kumpel wada do serwisanta i serwisant za friko pompuje kilka razy.

Dobrze ? źle ? dopompowac ? za duzo ? moze spuscic itp az bedzie idealnie :]

Az jestem dumny ze swojego rowerowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet trzeba ustalać do wagi rowerzysty- im większa masa tym ciśnienie w amorku musi być większe. Zeby napompowac przynajmmniej mojego to musze odkrecic jeden korek- tam gdzie jest spręzyna powietrzna. A jak jest w innych to nie wiem, aczkolwiek nie słyszałem żeby trzeba było odkręcać coś od spodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet trzeba ustalać do wagi rowerzysty- im większa masa tym ciśnienie w amorku musi być większe. Zeby napompowac przynajmmniej mojego to musze odkrecic jeden korek- tam gdzie jest spręzyna powietrzna. A jak jest w innych to nie wiem, aczkolwiek nie słyszałem żeby trzeba było odkręcać coś od spodu...

W niektórych amorach RSa, które są wyposażone w system Dual Air, są dwie komory - pozytywna i negatywna. Negatywną pompuje się wentylem umieszczonym właśnie na dole lewej goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...