Skocz do zawartości

[amortyzator] kolekcja Suntour 2016-2021


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, xxxWODNIKxxx napisał:

Z tego co widzę to Axony 32 już pod  boost i  czarne golenie

Są dostępne pod rury goleniowe 32 oraz 34mm

5 godzin temu, PowerV3 napisał:

Suntour to szajs nie amortyzator.Mam suntoura i to szajs.

Człowieku ogarnij się proszę bo tak jak skom25 piszę że masz budżetowy amorek który użytkujesz niezgodnie z przeznaczeniem i jeszcze wielce oburzony że to nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już tylko pod boosta Axony będą,idą zgodnie ze standardami mam rozumieć?Problem to żaden bo przejściówki są pod novateca  ale super że już czarne golenie a tak dylemat był.Jeżeli chodzi o ceny to mam rozumieć że z rocznika 2019 ceny takie same jak z 2018 przed promocją i pytanie czy będzie do wyboru też połysk czy tylko mat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

To tak jakbyś kupił sobie jeepa i chciał w nim założyć koła od malucha bo w terenie nie będziesz jeździł. Innymi słowy do zastosowań gdzie 100mm skoku jest optymalne są dedykowane lżejsze konstrukcje.

Bez problemu da się przerobić !!!!.

Po prostu trzeba technicznie do tego podejść, tak żeby był skok 100mm i utrzymać dalej odpowiednią objętość w komorze powietrznej  żeby nie nie zwiększyć progresji

Zaopatrzyłem się  w odpowiednie maszyny do takiej roboty

Dużo osób kupuje sobie np Duroluxy, Aiony czy Aurony ze skokiem 100mm.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dokumosa napisał:

Znam przypadek jak ślepej kobiecie sprzedano telewizję kablową... Tak więc jakoś specjalnie nie dziwi mnie to co pisze Activia ;)

 

 

Kolego juz od lat zajmuje się sprowadzaniem amorków i części oraz opracowaniem własnych produktów do  Suntoura żeby  polepszyć pracę i pozbyć się wad fabrycznych, przez to nie wypisuj tu bzdury o ślepej kobiecie z telewizją  kablową

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa

O ACTIVIA mówią sporo rzeczy. Jedni że rury goleniowe wbija gołą ręką, inni że umie amortyzator nadmuchać przez słomkę.

Prawda jest taka, że to solidny fachowiec i niejednemu na forum pomógł. Także z szacunkiem proszę.

PS. Chociaż podobno gwiazdkę palcami umie w rurę wcisnąć :-)

Edytowane przez rambolbambol
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, znam Twoje dokonania i zawsze podziwiam. Nie raz namawiałem Cię na oficjalną działalność tunerską. Wytłumacz mi jednak proszę jaka będzie wyższość duroluxa projektowanego dla skoku skoku nominalnego 160-180mm i goleniach o średnicy 36mm względem kilka stówek tańszego axona przy skoku 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa tu nie ma co tłumaczyć

Problemem jest to że Suntour nie produkuje już takich amorków jak Duro ze skokiem 100mm i z osią 20mm a sporo osób szuka amor z niskim skokiem pod piastę z osią 20mm. Do axona 34mm boost nie wsadzisz już piasty 20mm nawet w tym booście {z myślą że 20QLC ma 20x110 to Boost ma 15x110 - Da się adapter do piasty z osią 20mm i problem z głowy) ze względu tego że rowek w Boost-ach od wewnątrz dolnej lagi jest wyfrezowany pod  kapsle pod oś 15mm 

Teraz kierując się tylko osią 15mm to zaś sporo osób chce montować do sztywniaków Aiony lub Aurony ze skokiem np. 100mm  z powodu np. dużej nadwagi rowerzysty, które są dostępne pod oś 15x100 gdyż te nowe Axony 34mm są tylko boosty  a fabrycznie pod oś standard 15x100 ze skokiem 100mm to wszystko występuje z lagami 32mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Dokumosa zasugerował, że ACTIVIA oferując obniżenie skoku w duro/auron/aion do 100mm wykorzystuje naiwność ludzi dla własnego zysku. Niesamowite, że trzeba to tłumaczyć. Oczywiście bardziej chodziło o nic nie wnoszący "prztyczek" w ucho w moim kierunku niż o brak szacunku dla Piotra, ale jednak.

Miałem nadzieję że kolega Dokumosa da sobie spokój i pozwoli innym korzystać z rowerowego dobrodziejstwa tak jak lubią, ale najwyraźniej zimowa aura sprawia że ciężko mu odpuścić. 

No więc nie potrzebuję 160mm skoku w terenie, za to goleni 34-35mm już tak, bo jestem dużym klocem i nie oszczędzam roweru. Z zasady wybieram sprzęt mocny zamiast lekki, dlatego wolałbym aiona/aurona od axona, który jest przeznaczony do XC. Nie pogardziłbym amorem 120mm, ale moja rama takiego nie przyjmie. 

Mod mógłby posprzątać w temacie. 

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ACTIVIANo i to jest konkretna odpowiedź. A czy w takim przypadku nie potrzeba też jakiejś podkładki pod tarczę hamulcową? Dawny standard 110x20 miał tarczę tam gdzie klasyka 100mm a nowe durnie zdaje się są już nowym (boost) standardem 110x20 gdzie tarcza jest odsunięta 5mm od środka piasty.

@akkwlskMasz rację. W pierwszej chwili byłem trochę zaskoczony potrzebą posiadania amortyzatora o goleni 35mm w zastosowaniach o skoku 100mm (cały czas mam w pamięci obrazek hexagona z dwupółką, którego widziałem pod koniec ubiegłego roku). Potem jednak sobie uświadomiłem, że nie chodzi tu o ciężki amor enduro i to ma sens ale wtedy zastrzelił mnie Piotrek stwierdzeniem, że jest zapotrzebowanie na duroluxa z małym skokiem. W tej chwili nie mam żadnych wątpliwości. Jeśli Ty lub Piotr poczuliście się urażeni to bardzo Was przepraszam

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...