Skocz do zawartości

[amortyzator] kolekcja Suntour 2016-2021


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za post pod postem, mam nadzieję, że admin mi wybaczy.

Activia, czy w Epixonie XC RLR da się zmienić skok? a jeśli tak to w jakich zakresach, i czy mogę to zrobić samodzielnie czy musi to robić serwis? W Epiconie to było przełożenie nita a tu?

I jeszcze jedno pytanko, o co chodzi z hydrauliczną blokadą skoku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg rysunku technicznego http://www.srsuntour-cycling.com/fileadmin/user_upload/Downloads/Consumer/Bike/Exploded views/2016/SF16-EPIXON/SF16-EPIXON-DS-RL-R-29-120,100,80-(1).PDF zmiana skoku w epixonie to też zmiana nitu.

A jak to zrobić są filmiki poglądowe na stronie Activii http://activia.sgl.pl/filmy/ - dokładniej ten filmik http://activia.sgl.pl/film_pokaz.php?film_id=20

Jeśli się mylę proszę by Activia mnie poprawił ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że ja dwóch lewych rąk nie mam a spotkałem się z ciekawym problemem. Owym nitem w Epixonie XC jest taka tulejeczka cienkościenna. Ciężko było mi dobrać odpowiedni bolec żeby wszedł w otwór i jednocześnie oparł się na ściance tulejki, bo o włos za mały wchodził w otwór samej tulejki. Rozbierzesz - zrozumiesz co mam na myśli.

 

A samo rozbieranie oczywiście bułka z masłem, spuścić powietrze, rozkręcić, zdjąć lagi, odkręcić dekiel komory powietrznej i masz popychacz w dłoni. A i jeszcze obczaj czy nie chcesz sprężyny negatywnej zmienić na miękką (u Activii dostępna), bo pod lekkiego zajączka fabryczna może być za twarda - amortyzator na niskim ciśnieniu nie będzie się do końca prostował i zostanie Ci 9cm skoku zamiast np 10 które osiągnie się przy wyższym ciśnieniu - a to z kolei spowoduje, że pod lekkim zajączkiem amortyzator będzie bardzo twardy.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem, bo już to robiłam w moim  starym epiconie, zmieniałam sobie skok ze 100 na 120, i nieźle się nakminiłam czym to wybić, bo jedno za wąskie inne za grube. Wiem jeszcze jedno, jeśli się zdecyduję na suntoura to będę musiała zmienić sprężynę negatywną na miękką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wybijania tego nita to używam gwoździa tzw. Papioka. Co do podparcia to wziąłem sobie kawałek deseczki dębowej o wymiarze 5 na 10cm i gr 2cm zrobiłem sobie otworek 5mm . Przy przebiciu to sprezyny zsuwam do dołu tego pręta. łebek opieram na otwor 5mm i wybijam papiokiem nit.

Za pomocą tej deseczki mi szybciej idzie przebicie nita niż za pomocą  imadla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...