Skocz do zawartości

[amortyzator] kolekcja Suntour 2016-2021

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te Epixony 29 z 2016r pod os 15mm byly do kupienia na stronie sklepu Activia? Patrzylem ale zadnego nie widzialem procz pod os 9mm.

Czy istnieje jakas roznica  na plus miedzy wersja 2015 a 2016?

Edytowane przez michalj2
Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nie było bo nawet nie zdążyłem ich wprowadzić na stronie a już się sprzedały

Wersja 2015 pod oś 15mm dzieliła się na XC i TR zaś teraz odzielili te wersje

Kolekcja 2016

Wersja XC - amorki pod oś 9mm

Wersja TR - amorki pod oś 15mm (cena sporo ponad tysiąc złotych)

Kolekcja 2015

Wersja XC - amorki pod oś 9mm lub 15mm

Wersja TR - amorki pod oś 15mm

Mam w kolorze czarny połysk

SF5-EX9-T-RLRC-3-L.jpg

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co porównywać Axona do Epixona

AXON - Skok do 100mm, zacisk 15QLC  tytan, jedną rurę goleniowa ma krótszą od drugiej co daje mniejszą wagę, Wszystkie wersje axonów mają koronę hollow

Epixon - Skok do 140/150mm, zacisk 15QLC stal/Alu, Rury goleniowe ma tej samej długości. Epixony z koroną hollow to tylko wersja Elite

RÓŻNICY POMIĘDZY EPIXONEM 2015 A 2016 NIE MA ŻADNEJ

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Wszystkie Raidony kupowane u mnie maja gąbki filcowe ze względu tego że mam darmowy dostęp do nich bo fabrycznie ich nie dają. Trafiały mi się Raidony z gabkami już wsadzonymi lecz to były już chyba same okazy. 

Waga Raidona jest zależna od rozmiaru koła oraz sterówki natomiast rury goleniowe są takie same czyli taka sama anoda co w Epixonach 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście że lepsze są raidony ze sterówką ALU lecz z producentem jest róznie, Nie wiem jak teraz będzie w nowej dostawie którą będę miał w czwartek bo zamówione sa z ALU sterówką, natomiast w lutowej to miałem ze sterówką CrMo. Natomiast pierwsze modele to wyszły z najlepszej półki przez to wszyscy ci co kupili pod koniec tamtego roku raidona juz z 2016 to mieli aluminiową sterówkę. Co do gąbek olejowych to chodzi o gąbki co są stosowane w rock shoxach, foxach jak do tej pory nic w Raidonach nie dawali

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem o których gąbkach mówisz, dlatego sie zastanawiałem czy przypadkiem nie ma oleju w goleniach jak w foxie np. Te raidony są chyba najlepszym wyborem do 700 zł. Jak będę wymieniał mojego xcm to już wiem gdzie się zgłosić;)W działaniu amora chyba nie ma różnicy czy kupie z blokadą na kierownicy (jak w xcm) czy na koronie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
Gość bubo_bubo

Z miłą informacją was trochę pocieszę że w Raidonach od 2016 zaczęli dawać już gąbki olejowe, Choć jeszcze w nie wszystkich modelach

Cześć.

Proszę o informację, w których modelach Raidona są gąbki olejowe. W twoim sklepie, niestety nie znalazłem tej informacji. Druga rzecz to rury Alu lub CrMo. Dlaczego Alu są lepsze? I czy przy zamawianiu można zaznaczyć, aby amor był właśnie z rurami ALU ?  Osobiście jestem zainteresowany zakupem Raidon RL-R 26" 1/1/8.

Odnośnik do odpowiedzi

Do Polski sprowadzane są te prostsze wersję czyli ze sterówką stalową co podwyższa wagę o prawie 20 dag oraz wtedy nie ma gąbek. Ja zaś sprowadzam z innego źródła myśląc juz o czymś lepszym

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 miesięcy temu...