Skocz do zawartości

[hamulec] Pływający Promax


Piter233

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy pływające tarcze, to teraz nadszedł czas na cud inżynierii - pływający hamulec! A tak na serio - posiadam (niestety) mechanicznego promaxa. Problem z nim jest taki, że nie hamuje - po wymianie pancerza, linki i pół dnia regulacji doszedłem do tego co jest powodem - jakieś gumowe ***** pomiędzy hamulcem a adapterem, mające służyć za podkładki. W momencie gdy nacisnę dźwignię, klocek wysuwa się do tarczy, i zamiast ją porządnie docisnąć, zaczyna się przesuwać cały hamulec (właśnie na tych gumach, w momencie gdy klocek dotknie tarczy). Nie wspominając że mocowanie hamulca do adaptera jest dość dziwne. Chyba że po prostu to nie jest adapter a cały hamulec. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić żeby chociaż trochę hamował? Przede wszystkim ma być tanio, na wiosnę zmieniam cały hamulec, bo w zimę jeżdżę normalnie i szkoda mi tyrać nowy hamulec.
Zdjęcia:
Album na fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promax DSK-400 albo 800. Nie będzie hamować bo to szajs. Te gumy to jest tak że po prostu przesuwa się zacisk i ruchomy tłoczek ma dopchnąć tarcze do nieruchomego klocka. Taki patent niby na zwiększenie siły. Miałem w rękach ten hamulec i tak to wygląda. lepiej kup coś z shimano tańszego np M 416 jeśli ma to być mechanik , ewentualnie dobre klocki jeśli te będą za słabe. Albo iść w hydraulikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Na moje oko, to na pierwszym zdjęciu widać brak (zużyty i nie wyregulowany) nieruchomego klocka. Przynajmniej z tej perspektywy to wygląda jakby tarcza opierała się przy hamowaniu o zacisk, a nie klocek. W takim układzie żaden hamulec nie będzie działał poprawnie czy to marny Promax czy BB7.

 

Odnośnie mechaników z oboma ruchomymi klockami, to wyglądają fajnie ale mam obawy o trudność regulacji. Przy stałym klocku sprawa jest prosta, wysuwa się go jak najbliżej tarczy i sprawa załatwiona. Tutaj muszą być bardzo dobrze zgrane, żeby równo dociskały tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...