Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox Evolution CTD - dziwna struktura goleni


zlaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj przy czyszczeniu amorka stwierdziłem, że powłoka lewej goleni amortyzatora ma "strukturę marmurową", podczas gdy prawa jest gładka, bez żadnych zmian ani wzorów na powłoce. Amortyzator ma przejechane 30 godzin i 500 km. Czy to normalne, czy oznaka problemów?

 

Prośba o podpowiedź. To moj pierwszy amor tej klasy. Na starej Torze chrom był nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym jeszcze skontaktowal sie ze sklepem i cultbike. W moim przypadku minely juz prawie 2 miesiace od zgloszenia do cultbike i niestety nadal nie ma czesci zamiennych, tak wiec jesli oddalbym rower to mialbym z glowy jezdzenie przez juz 2 miesiace. Moze w twoim przypadku moglbys miec rower i miec zgloszenie reklamacyjne, a jak juz beda czesci to zalatwia Ci to w ciagu tygodnia?

 

BTW ja z foxem to mam rowniez problem z damperem - niesamowicie piszczy, tez bedzie lecialo z amorem na reklamacje do cultbike. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W załączeniu fotka. Niestety Cult się przez telefon miga. Wg. nich jest to uszkodzenie z mojej winy bo czyszczę golenie brunoxem. Ale to jest jakaś paranoja bo damper czyszczę tak od lat i nic sie nie dzieje. Coś czuję, że łatwo nie będzie. Generalnie w instrukcji roweru nie ma żadnych zaleceń co do serwisu amora, włącznie z obowiązkowym przeglądem przed upływem roku, które narzuca Cult na swojej stronie. Wiozę dzisiaj rower do serwisu, poproszę aby zdjęli amor i sam zawiozę do Cultu.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

post-106606-0-69966900-1441018087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Niestety Cult się przez telefon miga. Wg. nich jest to uszkodzenie z mojej winy bo czyszczę golenie brunoxem.

Stanowisko Cultu to niestety nic nowego w ich przypadku. A teoria, jakoby Brunox ( zresztą totalnie zbędny w przypadku amorków Foxa ) był przyczynkiem to tego uszkodzenia jest dosyć naciągana.

Z drugiej jednak strony ,stroną w ewentualnym roszczeniu gwarancyjnym jest sprzedawca roweru i producent roweru , a nie dystrybutor podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aby domknąć temat.

Golenie wymienione na nowe. Dzisiaj odebrałem amor. Czas naprawy w Cult Bike - tydzień. Najdłuższym ogniwem jest sklep. Gdybym sam wczoraj nie zadzwonił do Cultu, to sklep nadal by nic nie wiedział. A tak przepadł mi tylko wypad w góry i zyskałem nowe golenie plus odp. ilość oleju w amorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...